Poslední výročí

Poslední výročí https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339692/mid_posledni-vyroci-5AD-339692.png 4 1022 304

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby. Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá? Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Anniversary , 2005

šipek
15.06.2021 3 z 5

Tak mě tato kniha moc neoslovila, čekal jsem úplně něco jiného. Pomalu jsem si musel při čtení napsat rodokmen, aby jsem se lépe orientoval.

Januka
02.05.2021 3 z 5

Všechny linky příběhu byly zajímavé a ze života (především mě zaujala Grace). Ale hlavní hrdinka byla popisovaná jako úžasná osoba, kterou má každý rád, s kterou se chce každý kamarádit. No já nevím, mně byla značně nesympatická.

MišusWinner
16.04.2021 4 z 5

Další kniha, která mě sice bavila ale na Sedmilharky to prostě fakt nemá. Děj byl sice hezký ale něco tomu chybělo.

Vakalik
24.02.2021 2 z 5

Po knihách LM sahám, když chci něco nenáročného a "amerického" na čtení. A vím, že vždy dostanu to, co chci. LM má totiž stále ten stejný motiv příběhů. Jediná kniha, která ve mne ze svého děje něco nechala, byla kniha Sedmilhářky. Zbytek jejích děl mi víceménně splývá a tady to není jiné. Nemohla jsem se do knihy začíst.

uteklazreality
02.01.2021 2 z 5

… deprese, rodinné vztahy, výchova dětí, rodinná tajemství, biologické hodiny
Závist, nespokojenost a zlost je začarovaný kruh, ze kterého se jen tak nedá vyskočit. Má to jediný předpoklad a to ten, že chcete vyskočit. No a jak víme, to se nikomu moc nedaří, protože moooc práce. Ale když se do toho přimotá dědictví po tetičce, nevyřešené vztahy, peníze, tikající biologické hodiny, tak je to gulášek, který nechutná moc dobře.
*Poslední výročí od Liane Moriarty*

Enolain
14.12.2020 5 z 5

Lehke a prijemne cteni... Rekla bych ze jeji trosku slabsi knizka.. Ale i tak sem mela stale usmev na tvari a hlavne jste vubec nevedeli co se bude dit.

Lindulinek
12.12.2020 3 z 5

Trochu se kniha vlekla dějově a neměla žádný spád. Hlavní hrdinka mi moc nesedla. Nicméně finále bylo fajn a překvapilo mě.

JituleK
06.11.2020 5 z 5

krásná knížka o obyčejných lidech, snech, vztazích, improvizaci.... trochu tajemný příběh na pozadí....nemůžu moc prozradit. mě se kniha líbila, krásně se čte a lidé jsou hrozně sympatičtí. chtěla bych si přečíst i další knížky od této autorky

Amifa
26.10.2020

Trochu jsem se s knihou "prala" pribeh pekny, jen Sedmilharky a Manzelovo tajemstvi se mi cetli lepe.

Datr1
17.10.2020 4 z 5

Mám ráda tenhle styl psaní, toto byla má asi čtvrtá knížka od ní, a dost mně bavila. Hezky propojené příběhy všech postav, Sophie je moc hezká postava, druhou polovinu knížky jsem přečetla takřka jedním dechem, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.

evineckY
13.10.2020 4 z 5

Po pravdě ze začátku knihy jsem byla z těch mnoha jmen trochu dezorientovaná , ale čím dál víc se mi líbila. Trošku tajemna, lásky a rodinných vztahů...

elenai
25.09.2020 3 z 5

Kniha o vztazích, problémech a tajemstvích napříč generacemi. Docela jsem se na ni těšila. Slibovala úžasnou záhadu, tak jak to Moriarty umí. Byla však zatím nejslabší ze všech, které jsem od této autorky četla. Objevilo se zde na můj vkus přespříliš mnoho postav, na něž se děj soustředil, takže ve výsledku nedostaly tolik prostoru, kolik by si zasloužily. Příběh byl takový nemastný neslaný, působil na mě místy nekonzistentně a některé momenty byly těžko uvěřitelné. Ale stránky celkem odsýpaly, dobře se četly a některé postavy (Rose, Sophie) se mi docela zamlouvaly. Nakonec jsem tedy ráda, že jsem tajemství Ostrova počmáraných blahovičníků rozlouskla.

Mermaida
17.09.2020 4 z 5

Zajímavý a tajemný příběh o historii jedné rodiny, který se příjemně četl. Postavy byly uvěřitelné a záhada také. Příběh se mi líbil, i když na můj vkus byl trochu delší. Ale překvapilo mne, že mi děj odsýpal (měl spád) a já přečetla knihu poměrně rychleji, než jsem očekávala.

LahoferRose
14.09.2020 5 z 5

Příběh jedné rodinné historie, která si drží velké tajemství. Tajemství bylo dostatečně tajemné, postavy vyobrazeny uvěřitelně, historie rodiny mne bavila. Zápletka byla zajímavá, i když jsem tušila, čeho se tajemství bude týkat. Krásný odpočinkový příběh.

Šárka345
14.08.2020 5 z 5

Dočteno, je po záhadě, pěkný oddechový příběh, asi ochutnám skořicový toust... :0))))

Kwacenka123
12.08.2020 3 z 5

Hezky napsané. Četla se sama, ale znovu bych ji do ruky asi nevzala. Mám ráda autorky styl psaní. Člověk u jejich knih musí počítat s tím, že je tam spousty postav a příběhů,ktere se nějakým způsobem protínají. Zatím jsem od aurotky četla 3 knihy a u všech to bylo stejne.

Jiitush
11.08.2020 2 z 5

Taková zvláštní kniha. Nejdřív mě příběh chytl, bavilo mě číst, co zažívala Sophie a Grace, bylo to napsané tak lehce. Jenže pak mi došlo, že je příběh strašně rozvleklý a že je vlastně tak docela o ničem. Tak jsem tedy popřeskakovala až na konec, abych odhalila tajemství ostrova počmáraných blahovičníků.
V textu mě zarážely některé překladatelské perly jako například "Záhada Murloových děťátka" (taky taky vám to zní tak divně?)

picris
22.07.2020 3 z 5

Velmi zvláštní příběh, který čtenáře naplní očekáváním díky tajemstvím opředenému ostrovu. Autorka perfektně popisuje myšlení lidí v různých situacích a o tom je vlastně tato kniha. O pochopení, že neexistuje jeden a ten samý pohled na svět, každý má svůj vlastní mozek a myšlenkové pochody, které ho vedou tím či oním směrem. Příběh je o kompromisu a respektu k druhým. To vše navíc humorně a mile napsané.

Simi
16.07.2020 5 z 5

S nadšením přečtená oddechovka a najednou konec a nikde žádný Ostrov počmáraných blahovičníků. Zbyla jen vůně skořicových toustů a něco hřejivého. A také motivace. Čím víc bolí klouby, přibližuje se doba pořízení motorky a když nezabere v 90 na bolesti nic, tak joint určitě. Záhada bude rozpletena, jak to být má. Já se celou knihu hrozně bála o Grace, už už jsem vyrážela na ostrov, protože mě fakt potřebovala.

petrarka72
18.06.2020 3 z 5

V hlavní roli ženskost. Příběh o boření konvencí, co a jak je "správně", má humor a tu a tam ambici dojmout, autorka umí napsat smysluplný a přitom jiskřivý dialog - a přesto mě bohužel ponechává v klidu (příčina neznámá). A pokud "píše knihy jako přes kopírák", jak zmiňovala jedna z místních přispěvatelem, nemám chuť pustit se do dalších. Škoda...