Poslední výročí

Poslední výročí https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339692/mid_posledni-vyroci-5AD-339692.png 4 1022 304

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby. Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá? Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Anniversary , 2005

amanek
12.09.2017 4 z 5

Druhá půlka mě bavila více, onu záhadu jsem vyluštila dříve, než byla odhalena, ale zůstalo i pár překvapení.

Hella
08.09.2017 1 z 5

Za mě až natolik nuda, že mi bylo fakt dokonce fuk, jak to bylo s děťátkem Munroových. Dočteno s bídou do třetiny....

Didi15
08.09.2017 5 z 5

velice čtivá kniha. Spisovatelka mě ještě nezklamala. Sice jsem očekávala , jak to dopadne s Jackem a Alicí, ale pan vajíčko překvapil:)

adlenka
05.09.2017 4 z 5

Příjemné oddechové čtení. Líbí si mi, jak Moriarty umí vykreslit různé povahy, stavy... a tady opět jako bonus tajemství na pozadí, kde jsem si celou knihu říkala, On bude ten, ba ne, bude to ten, záhada je ve skutečnosti tak. Nebo tak? Vlastně to není nic napínavé ho, ale přesto jsem četla dál a dál, zvědavost mě hnala vpřed.

Marcela52
05.09.2017 3 z 5

Knihu jsem dočetla, ale spíše ze setrvačnosti. Podle mého názoru zatím nejslabší román této autorky. Zápletka tak překombinovaná, že to už silně připomíná tzv. červenou knihovnu. Opravdu hodně oddechové čtení, rozhodně nedoporučuji náročnějším čtenářům.

Jančislava
05.09.2017 4 z 5

Opět pěkná a čtivá kniha od této autorky. Opět zajímavé postavy a záhady. Já jsem spokojená a těším se na další. Čtyři hvězdy dávám, protože jsem necítila takovou dychtivost číst, jako u předcházejících knih. Asi je to moje rozpoložení a ne vina knihy a tak dávám 4,5*

Šárka5875
03.09.2017 4 z 5

Poslední výročí je druhou knihou, kterou jsem od autorky četla. Musím říct, že zpočátku jsem se horko těžko orientovala v postavách, kterých v románu vystupuje opravdu hodně. Connie, Rose, Enigma, Laura, Margie, Ron, Grace, Thomas, Veronika, Sophie patří k těm hlavním. Navíc než jsem si zapamatovala, kdo je čí dcera, matka, babička, teta, vnučka, neteř, snacha. Nebylo to jednoduché, ovšem vývojem příběhu jsem si je všechny správně zařadila a už nemusela listovat stránkami zpět, abych si rodinné vazby osvěžila. Román plyne poklidně, nečekejte žádné velké zvraty. Hodně jsem byla zvědavá na rozuzlení tajemství, které Ostrov počmáraných blahovičníků obestíralo po celá desetiletí. A možná jsem z toho nakonec byla trošku zklamaná, čekala jsem asi něco zajímavějšího, šokujícího. A jistá situace úplně na konci příběhu mi přišla snad až trošku přitažená za vlasy. Nicméně příběh se četl celkem dobře. Je pravda, že zhruba někde uprostřed jsem se chvílemi možná nudila, ale i tak mě kniha docela bavila. Není to rozhodně žádná pecka, Manželovo tajemství jsem si užila mnohem víc, ale i přesto knížku můžu doporučit k přečtení. A strašně se mi líbí název Ostrov počmáraných blahovičníků ☻ Už jenom z toho srší exotika, romantika, azurové nebe, šumící vlny. A jenom pár obyvatel na ostrově? Ráj... Možná... Jako všechny knihy Liane Moriarty oplývá i Poslední výročí nádhernou obákou.

Audreyh
01.09.2017 4 z 5

Mě osobně kniha bavila více, než třeba Manželovo tajemství... A víte proč? Protože celý příběh je zahalen tajemstvím a vaše mysl může přemýšlet - co a jak a kdyby .... Určitě doporučuju.

halimatu
31.08.2017 1 z 5

Přečetla jsem už několik knih od této autorky, po přečtených komentářích jsem si koupila tedy i tento titul. Zatím se mi nejvíc líbily Sedmilhářky, tuhle knihu ale pro mne řadím pod označení zklamání, čekala jsem víc. Nemohla jsem se dočkat až knihu konečně dočtu a odložím.

Sofie75
30.08.2017 5 z 5

Tato kniha byla moc pěkná. Je v ní zahaleno tajemství. Je super, napínavá. Byla jsem z ní nadšená. Tato spisovatelka mě nezklamala.

Mersiie
26.08.2017 4 z 5

Od knihy mě trochu odrazovalo stáří jednotlivých postav, ale nakonec to byl jen předsudek. Doufala jsem, že rodinné tajemství, které se všichni mohou dozvědět až ve čtyřiceti letech, bude trochu víc "wow" a ne jen "aha".. Tak nějak jsem tušila. Každopádně posledních několik stran bylo poutavých a četla jsem jedním dechem. Určitě si časem koupím od této autorky i další její díla.

perpe2a
23.08.2017 3 z 5

Bohužel za mě je to průměrná, oddechová kniha. Čekala jsem malinko víc.

Janniska
21.08.2017 5 z 5

Hodně dinamická kniha,dobře čtivá,má spád.Žadné těžké téma,spíš oddechovka.Líbí se mi styl psaní,jistě sáhnu po sedmilhářkách.

Enessis
19.08.2017 5 z 5

Knihy od této autorky miluji!

Denčaa
18.08.2017 5 z 5

Opět další kniha, která od Moriarty nezklamala. Líbí se mi, že v jejím příběhu je (zatím vždy) nějaká záhada či detektivní linka. Na její odhalení jsem byla nejvíc napnutá. Postavy byly přijatelné, jen Grace se mi tam moc nelíbila. Ale jinak celkově super knížka, která vás chytne a nepustí.

Klára2216
18.08.2017 5 z 5

Za mě jednoznačně nejlepší kniha Moriarty. Mám ráda knihy se záhadnými domy a záhadnými rodinami. Hodně mi to připomínalo knihy Kate Mortonové, která je mojí oblíbenkyní.
Jen ze začátku mi trvalo se orientovat v množství lidí, ale v dnešní době je to asi trend v knižním světě mít v románu postav jako na orloji, takže jsem zvyklá.
Určitě se do knihy za čas pustím znovu, spisovatelka mě překvapila, čekala jsem podobné jako předchozí. Super.

Laviedete
16.08.2017 2 z 5

Po dnešním dočtení se bohužel zařazuji mezi ty, které příběh nezaujal. Od poloviny jsem se už trápila a dočetla s přeskakováním stránek. Ještě zkusím dát autorce šanci u Sedmilhářek. Poslední výročí hodnotím 40%.

Framboise
16.08.2017 5 z 5

Liane mě prostě baví. Její knížky jsou zábavné, svižné, napínavé, smutné i vtipné. Poslední výročí není výjimkou. Příběh, u kterého nechcete konec.

LenysekC
15.08.2017 4 z 5

Chtěla jsem něco na procvičení angličtiny a autorku už jsem měla nějakou dobu v pácu. A jo, četlo se to hezky, a některé cynické poznámky mě fakt pobavily. Obdivuju autorčino umění na tolika stranách popsat chytlavě a nerozvláčně děj, který by bohatě stačilo zachytit v povídce.

svoboddka
11.08.2017 5 z 5

Výborně napsáno. U každé knihy této autorky je mi líto, že příběh končí. Chci sledovat její sympatické, nezvykle otevřené a někdy dost potrhlé hrdiny dál, neloučit se s nimi tak brzy. Už aby začala psát od všech knížek druhé díly! :-) Radost číst.