Poslední velký tanec na zemi

Poslední velký tanec na zemi

Třetí část trilogie zachycuje život Josefíny, první manželky francouzského císaře, v letech 1800-1814. V roce 1800 neprožívá Josefína, žena Napoleona, zastávajícího funkci prvního konzula, příliš šťastné období. Její manželství je stále bezdětné, i když se snaží léčit svou neplodnost v lázních. Velmi těžce nese i manželovy časté nevěry a obává se o jeho život, ohrožovaný roajalistickými spiklenci. Pocity pýchy a radosti zažívá především se svými dětmi z prvního manželství. Syn Eugene nachází uplatnění svých schopností v armádě, obdrží titul prince, stane se vicekrálem v Itálii a ožení se s bavorskou princeznou. Půvabná a laskavá dcera Hortense a její manžel, Napoleonův bratr Louis, jsou jmenováni králem a královnou Holandska. V roce 1804 se nachází nyní již doživotní první konzul na vrcholu moci. Uzavírá s Josefínou církevní sňatek a oba jsou v katedrále Notre Dame korunováni papežem na císaře a císařovnu. Monarchie však potřebuje následníka trůnu, a tak se Napoleon roku 1809 odhodlá k rozchodu bez ohledu na vlastní city. Josefína mu poskytne důkaz své oddanosti a lásky a souhlasí s rozvodem. Může si ponechat svůj titul i oblíbené sídlo Malmaison, kde v květnu roku 1814 umírá. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32481/posledni-velky-tanec-na-zemi-32481.jpg 4.76

Josefina de Beuharnais (3.)

The Last Great Dance on Earth (2000)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Talpress

lapagerie
25.05.2016

Závěr trilogie o Josefíně. Víme, jak dopadne a přesto doufáme, že to bude jinak. Celá trilogie se hezky čte, deníková forma je snadno uvěřitelná a řekla bych, že se drží poměrně hodně faktů. Parádní počtení.

Malinali
26.03.2014

Třetí díl o Josefíně a Napoleonovi. Krásné čtení, smutný konec, ale tvrdá realita. Moc se mi tato série líbila.