Poslední templář

Poslední templář https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13526/bmid_posledni-templar-dUt-13526.jpg 4 436 59

Poslední templář série

Detektivní thriller o hledání tajuplného templářského artefaktu, ukradeného při loupežném přepadení newyorského muzea. V Metropolitním muzeu v New Yorku se připravuje ojedinělá výstava - vystavovány mají být poklady ukryté po staletí za zdmi Vatikánu. Ale již při vernisáži vnikne i přes všechna bezpečnostní opatření do muzea čtveřice ozbrojených mužů, pozabíjí a zraní mnoho návštěvníků a několik cenných artefaktů ukradne. Do pátrání po zločincích se pustí nejen FBI, ale i archeoložka - očitá svědkyně krádeže, a církev, stojící za každou cenu o navrácení jednoho z odcizených předmětů. Ten by totiž mohl odhalit dlouho ukrývané tajemství zpochybňující samotné základy křesťanství. Vcelku čtivě napsaná kniha s detektivní zápletkou a konspirační teorií čerpající inspiraci z historie tajuplného templářského řádu. Chybět samozřejmě nesmí přitažlivost mezi vyšetřovatelem FBI a důvtipnou archeoložkou.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The last templar , 2004

MatBla
MatBla
26.07.2023 5 z 5

Přečteno podruhé, díky Čtenářské výzvě, a opět se mi líbilo.

bigben
bigben
25.12.2021 3 z 5

Nejvíc na tomhle druhu knih vadí, co dokáží hlavní hrdinové všechno přežít při honbě za vyřešením tajemství. Od půlky knihy je to ve velkém....Ale jinak dějové linka zajímavá, takže přečíst doporučuji.

javirgo
javirgo
27.08.2021 4 z 5

Počáteční přepadení newyorksého muzea mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Kniha ale vcelku špatná není. Docela se mi líbilo, jak autor k příběhu ze současnosti vkládal kapitoly ze života templářů z minulosti.

jprst
jprst
04.05.2021 2 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetl a pravděpodobně i poslední. Téměř nic neříkající nuda, zbytečně mnoho pasáží o náboženských otázkách, které se navíc nepodařilo autorovi zapracovat do děje tak, aby nerušily a neodváděly čtenářovu pozornost od hlavní dějové linie.

CharlesWard
CharlesWard
05.07.2020 2 z 5

Podobný provar, jako prvotní díl ze série Sigma. A s Šifrou se tohle nemůže srovnávat ani náhodou!

petulik330
petulik330
29.05.2020

Pěkné propojení současnosti a hledání pokladu templářú. Tento styl se mi velice líbí. Současnost se musí prolínat s minulosti když hledají poklad nebo podobně.
Kniha člověka od prvních stránek vtáhně d oděje a pokračuje to po celou dobu čtení. Kniha je nabitá dobrodružstvím a napětím.

Datr1
Datr1
17.05.2020 5 z 5

Pěkný příběh, který má spád, akční scény jsou opravdu skvělé, čtenáře úplně pohltí, jak napínavě je to vykreslené, nádhera! Je tam pár slabších míst, kde popisuje pocity a myšlenky hlavní hrdinky, ale vzápětí to vynahradí dalším napínavým dějem. Mně se to moc líbilo a chystám se sehnat druhý díl.

Arkagas
Arkagas
19.04.2020 3 z 5

Kniha podobná stylu psaní Dana Browna, čtivá, napínavá, plná akce. Jako velký bonus oceňuji historickou dějovou linku, která i když pojednává o faktech z historie Templářů do knihy skvěle zapadá a autor ji pojal čtivě a zajímavě. Podle knihy vznikl i film, na který jsem ale neměla odvahu se podívat a knihu si kazit nebudu.
Přečteno za jeden den, co dodat :)

March
March
06.01.2020 4 z 5

Kniha dle mého gusta, historie, prolinajici se současnosti. Chvilkami trochu sci-fi, občas zbytečně něco dlouze popisovano, ale to nic na kráse knížky nemění. Měla dej, napětí, zapletek až až a prostě mě bavila. Tip pro podobné čtení Steve Berry, skvělý autor.

Tesssay
Tesssay
09.08.2019 2 z 5

Naprosto souhlasim s MartyManCZ, mam z knihy stejny pocit.

MartyManCZ
MartyManCZ
19.07.2019 3 z 5

Tady krásně vystupuje génius vyprávění Dana Browna, ačkoliv tahle kniha má dobré nápady i děj, tak vtáhnout, okouzlit a uvěřit že jdete s hlavními hrdiny po rozluštění tajemství se jí nedaří jako dříve zmiňovanému mistrovi. Škoda, vedle něj bude Poslední templář vždycky jen druhým bráškou ve stínu...

Tirisa
Tirisa
07.02.2019 2 z 5

Nějak nevím...příběh asi nebyl špatný, ale něco mi v knize prostě hrozně nesedělo. Když jsem o tom přemýšlela, tak to asi bude nereálnost. Tady musím říct, že mám podobné příběhy ráda, takže to nebude nereálnost příběhu jako takového, ale spíš umělé rozhovory a situace...prostě nevím...nějak to NĚCO neumím úplně uchopit a pojmenovat, ale bylo tam celou dobu čtení a rušilo mě.

RuzovaPanterka
RuzovaPanterka
03.01.2019 4 z 5

Bavilo mě to, četlo se to samo a obsahovalo to i dost historických detailů, což za mě vůbec nebylo na závadu. Honba za pokladem jak má být.

Kuža007
Kuža007
12.11.2018 5 z 5

První a asi nejlepší kniha Raymonda Khouryho. Čtivá a napínavá kniha. Úžasný dramatický začátek děje. Výborná kombinace dvou hlavních postav. Padouch, se kterým se dokonce dokážete soužít a výborný příběh.

Malarkey
Malarkey
07.03.2018 5 z 5

Pro mě osobně o mnoho lepší, originálnější a reálnější příběh než jsem měl možnost přečíst si v Šifře mistra Leonarda. I přes velikost příběhu se stále něco děje, při čtení se dozvítě řadu opravdu zajímavých informací ohledně minulosti samotného křesťanství, což jenom potěší a nakonec závěr, který neni nijak přehnaný a Vás příjemně překvapí stejně jako mě tato kniha. Jen více takových doměnek a Vatikán nebude mít kam dřív sáhnout...

Rony1
Rony1
15.02.2018 5 z 5

Hodně napínavá,ale jakmile se člověk do ní zažere už neskončí až na konci knihy.Velmi dobrá kniha na čtení.

petrpospa
petrpospa
16.12.2017 3 z 5

Marně se snaží svými prasečími prstíky zadat správný počet hvězdiček na malém​ displeji mobilního telefonu. Snažím se o tři, ťuknu čtyři, opravuji a pro změnu jsou tam dvě. Až na třetí pokus je to správně. Trojka, a tedy průměr. Dost už bylo templářů, knižních i filmových. Asi v sobě ještě držím zklamání nad zfilmovanou Brownovou Šifrou... Ty příběhy se točí pořád dokola, fikce a mystérie zřejmě láká autory i čtenáře. A tak se vymýšlejí nové teorie a konspirace a k nim se přilepují těžko uvěřitelné konce. Asi záleží na momentální náladě, jestli jim čtenář uvěří nebo ne. Ale čte se to dobře...

DavidKeller
DavidKeller
26.11.2017 4 z 5

Knihu jsem četl, je to už dlouhu..bylo to zrovna v době kdy frčelo to o svatem Grálu..o Šifře Leonarda apod. V te době se mi to moc libilo , teď čtu jinou literaturu ale rad si na tuto moji éru vzpomenu, nedavno davali film, Posledni Templař..a jsem rád že jsem to četl..že i po takové době mohu řici, jak to byvá že knihy by se , až na par vyjimek neměli zfilmovat..:-)

len85hor
len85hor
14.08.2017 2 z 5

kniha není špatná, ale musím říct, že pasáže o náboženství to na mě bylo trochu moc, kniha mne nijak nenadchla ani neurazila, bylo to jední uchem tam a druhým ven

konicekbily
konicekbily
26.07.2017 3 z 5

Nějaký velký dojem ve mně kniha nezanechala. Opět jsem se nedozvěděl, kdo a co a jak ohrozilo základy naší víry a ještě jsem se dost nudil.