Poslední templář

Detektivní thriller o hledání tajuplného templářského artefaktu, ukradeného při loupežném přepadení newyorského muzea. V Metropolitním muzeu v New Yorku se připravuje ojedinělá výstava - vystavovány mají být poklady ukryté po staletí za zdmi Vatikánu. Ale již při vernisáži vnikne i přes všechna bezpečnostní opatření do muzea čtveřice ozbrojených mužů, pozabíjí a zraní mnoho návštěvníků a několik cenných artefaktů ukradne. Do pátrání po zločincích se pustí nejen FBI, ale i archeoložka - očitá svědkyně krádeže, a církev, stojící za každou cenu o navrácení jednoho z odcizených předmětů. Ten by totiž mohl odhalit dlouho ukrývané tajemství zpochybňující samotné základy křesťanství. Vcelku čtivě napsaná kniha s detektivní zápletkou a konspirační teorií čerpající inspiraci z historie tajuplného templářského řádu. Chybět samozřejmě nesmí přitažlivost mezi vyšetřovatelem FBI a důvtipnou archeoložkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13526/posledni-templar-dUt-13526.jpg 3.8353

Poslední templář (1.)

The last templar (2004)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kuža007
12. listopadu

První a asi nejlepší kniha Raymonda Khouryho. Čtivá a napínavá kniha. Úžasný dramatický začátek děje. Výborná kombinace dvou hlavních postav. Padouch, se kterým se dokonce dokážete soužít a výborný příběh.

Malarkey

Pro mě osobně o mnoho lepší, originálnější a reálnější příběh než jsem měl možnost přečíst si v Šifře mistra Leonarda. I přes velikost příběhu se stále něco děje, při čtení se dozvítě řadu opravdu zajímavých informací ohledně minulosti samotného křesťanství, což jenom potěší a nakonec závěr, který neni nijak přehnaný a Vás příjemně překvapí stejně jako mě tato kniha. Jen více takových doměnek a Vatikán nebude mít kam dřív sáhnout...

Rony1

Hodně napínavá,ale jakmile se člověk do ní zažere už neskončí až na konci knihy.Velmi dobrá kniha na čtení.

petrpospa
16.12.2017

Marně se snaží svými prasečími prstíky zadat správný počet hvězdiček na malém​ displeji mobilního telefonu. Snažím se o tři, ťuknu čtyři, opravuji a pro změnu jsou tam dvě. Až na třetí pokus je to správně. Trojka, a tedy průměr. Dost už bylo templářů, knižních i filmových. Asi v sobě ještě držím zklamání nad zfilmovanou Brownovou Šifrou... Ty příběhy se točí pořád dokola, fikce a mystérie zřejmě láká autory i čtenáře. A tak se vymýšlejí nové teorie a konspirace a k nim se přilepují těžko uvěřitelné konce. Asi záleží na momentální náladě, jestli jim čtenář uvěří nebo ne. Ale čte se to dobře...

DavidKeller
26.11.2017

Knihu jsem četl, je to už dlouhu..bylo to zrovna v době kdy frčelo to o svatem Grálu..o Šifře Leonarda apod. V te době se mi to moc libilo , teď čtu jinou literaturu ale rad si na tuto moji éru vzpomenu, nedavno davali film, Posledni Templař..a jsem rád že jsem to četl..že i po takové době mohu řici, jak to byvá že knihy by se , až na par vyjimek neměli zfilmovat..:-)

len85hor
14.08.2017

kniha není špatná, ale musím říct, že pasáže o náboženství to na mě bylo trochu moc, kniha mne nijak nenadchla ani neurazila, bylo to jední uchem tam a druhým ven

konicekbily
26.07.2017

Nějaký velký dojem ve mně kniha nezanechala. Opět jsem se nedozvěděl, kdo a co a jak ohrozilo základy naší víry a ještě jsem se dost nudil.

Arka
20.03.2017

velmi čtivá kniha, ráda se k ní někdy opět vrátím:)

trudoš
17.11.2016

Ze všech pastišů Da Vinciho kódu mi tenhle přišel nejslabší, třebaže nedosahuje „kvalit“ Paula Christophera. Jenže ten, i když je literárně horší, alespoň nadchne otevřenou brakovostí. Oproti tomu Raymond Khoury se bere smrtelně vážně, přestože pracuje s obehranými motivy a jeho konspirační teorie by neobstála ani jako novinářská kachna.
Přitom začátek je hodně povedený, mystikou opředený masakr uprostřed velkoměsta, to je něco, co zaujme. Jenže pak akce začne ustupovat lacinému pitvání toho, jak za všechno může církev, a mé nadšení začalo upadat. Zatímco Dan Brown dokázal zaujmout chytrými disputacemi na obhajobu víry, ty Khouryho jsou z mého pohledu jednoduše dětinské. A není to jen o otázkách náboženství, které se táhnou málem celou druhou půlkou románu, autor selhává i v uvěřitelnosti co se jednání postav týče, až to chvílemi hraničí s latinskoamerickým melodramatem. Nehledě na dosti kostrbatý děj, jehož logika při zpětném pohledu (a po odfláknutém finále) postrádá drobet na smyslu.

gabriela7256
20.07.2016

Bavilo mě to a docela dost. Raymond se zařadil k mým oblíbeným spisovatelům právě touto knihou. Když jsem viděla syna, jak knihu hltá v jednom kuse, nedalo mi to, abych se ,,nepodívala" o co vlastně jde :) a děkuji mu za tuto inspiraci. :)

Grety
26.06.2016

Jednoduché čtení s nádechem romantiky oživené mýty o Templářích.

petra4080
24.02.2016

Nevím jak tuto knihu ohodnotit abych autorovi nekřivdila... prostě nic pro mě :-(

angelice
04.12.2015

Moc se mi líbila, je štěstí, že jsem ji četla před Šifrou..., protože by mi přišla slabší. Na rozjezd v takovém žánru je ale perfektní.

Ladinek
28.06.2015

Pominu-li trochu zbytečně spektakulární začátek, je to celkem příjemná kniha. Hlavně oceňuji, že se Khourymu podařilo zvládnout inteligentní zakončení příběhu, čož nebývá u těchto tajemných příběhů tak časté.

martin6500
05.05.2015

pokus priživiť sa na TEMPLÁROCH

martin6500
21.04.2015

ako píše Uberto Eco - blázon sa dá pozanť toho - že nakoniec aj tak vyrukuje s Templármi. ako-tak sa to dá čítať, má to prvky pútavosti. ale celé je to riadny paškvil.

peedbook
06.04.2015

Príjemné čítanie ....

stopař
26.12.2014

Opět autor,který vtáhne čtenáře do děje a člověk se nemůže od knihy odtrhnout a ráno je pak krutý,ale stálo to za to...

Ivanka83
21.08.2014

Knihu jsem četla již několikrát a jistě se k ní opět někdy vrátím :-)

Simbli
29.07.2014

Prostředek knihy jsem přečetla jedním dechem a pomíjela jsem ten fakt, že kniha je podle mě psána přesně podle šablony knih Dana Browna. Nicméně mi začaly vadit nesmysly, které se s koncem objevují. Loď ztroskotá a moře vyplaví ten zásadní objekt zrovna na pláž na kterou se jde hlavní postava projít? Nebo kóma ze kterého se probere během týdne přestože lékař předpokládá mnohem delší trvání? Já nevím, prostě mi tam vadilo tolik těch absurdit, že se mi úplně znechutilo knihu číst. Ale špatné to nebylo, až na ten zabitý konec.

alois.randa
29.04.2014

Kdysi jsem viděl film, nyní četl. Místy zbytečně protahované, ale jinak se mi kniha jako oddechovka líbila

Annox
27.12.2013

. Už od začátku se čtenář těší na strhující rozluštění záhady, ale minimálně já jsem byl ke konci opravdu hodně zklamán. Autorova představa o náboženství a stejně tak jeho "ohromná záhada" jsou opravdu dost slabé.
Ale abych nebyl jenom kritický, musím přiznat, že v určitých místech jsem se opravdu nenudil, příběh mě vtáhnul a nepustil, dokud jsem kapitolu nedočetl. A jelikož mě vše co souvisí s historií vždy lákalo, moc mě v knize bavily 'dějepisné vsuvky', kterými autor děj zase o něco oživil. Jakmile pan Khoury napíše knihu, ve které
Zbytek recenze: http://annox.blog.cz/1312/posledni-templar-recenze

Tomislav
27.10.2013

Po Da Vinciho kódu se objevila spousta podobně zaměřených knih, ale stejně se mi kniha libila a někdy se k ní vrátím.

avad
27.07.2013

Příběh se mi líbil, je napínavý. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Gabkažabka
08.07.2013

Ráda čtu knížky tohoto druhy :) historie prolínající se do současnosti. Super čtení. U mě je to za pět hvězd :)

Lady Dracula
19.06.2013

Tohle dílo mě zaujalo (jak jinak,než v naší knihovně) nejdříve hlavně svojí obálkou. Navíc podobná tématika jako u Šifry. No,konec konců,ono to se šifrou bylo víc než podobné,jak schéma,téma,tak čtivost a spád děje. Akorát mi to přišlo ke konci trochu nedotažené. Ale jako kniha,která je Šifrou určitě inspirovaná,dobré. Takže,jak říkám,pokud vás baví tyhle témata,doporučuju.

LucieRej
09.06.2013

Knížka se mi moc líbila. Příběh byl velice poutavý a napínavý, téměř nenechal odpočinout. Hltala jsem stránku za stránkou. Líbilo se mi jak se to prolínalo s vyprávěním z minulosti a jak to do sebe celé nakonec zapadlo. A hlavní hrdinové byli bezvadní.

steppen-wolf
23.03.2013

Kalkul, s jakým je tato kniha napsaná a s jakým se snaží parazitovat na Šifře mistra Leonarda je chladný tak, že přímo mrazí. Paradoxně je však Khoury lepším stylistou a vypravěčem než rutinér Brown.

Niraj
18.03.2013

Tak nějak nevím, jak ohodnotit. Ze začátku (kromě přepadení muzea) je děj takový utahaný, ale pak to chytne druhý dech a už se to čte svižně. Příběh je to napínavý, prokládaný zajímavým historickým příběhem o templářích. Nicméně u spousty věcí v ději lze jen těžko uvěřit, že by se právě takto odehrály - je tam přespříliš náhod, náhlých vnuknutí... Také úplný závěr, bych řekl, že není zrovna povedený - zarputilá cílevědomá archeoložka tvrdě jdoucí za svým cílem najednou, když už je u něj, dojde k procitnutí a zcela změní názor. Takové moc naivní na můj vkus.
Ale jako oddychové čtení - proč ne. Přemýšlím, zda se pouštět do dalších volných pokračování od tohoto autora. Ale jo, mrknu na ně.

kryspin66
31.01.2013

Vcelku čtivě napsaná kniha s detektivní zápletkou a konspirační teorií čerpající inspiraci z historie tajuplného templářského řádu. Existuje i film, ale kniha je kniha.