Poslední tanec

Poslední tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360477/mid_posledni-tanec-0pY-360477.jpg 4 74 8

87. revír série

Proč má starý kardiak, jenž údajně zemřel pokojně ve spánku, na krku stopy po oprátce? Maskuje dcera otcovu sebevraždu jen proto, aby zúročila životní pojistku? Potřebuje tak moc tu v podstatě zanedbatelnou částku, když je provdána za prosperujícího, dravého právníka? A může se vůbec oběsit člověk nadopovaný prášky pro spaní až do bezvědomí - právě takový stav zemřelého totiž odhalila soudní pitva? Carella, Meyer, Kling a všichni ostatní hoši z 87. revíru chtějí zpočátku jen zamezit pojišťovacímu podvodu. Avšak jak se do případu zvolna noří, zjišťují, že má kořeny zarostlé nejen hluboko do zločinného bahna krutého velkoměsta Isola, ale i do hloubi minulosti. Někde v jejím šeru se zrodil hitový muzikál, který ve své době vzal útokem všechna významná jeviště. Když se po půl století rozhodnou kapitáni showbyznysu pro jeho oživení, narazí na rozhodný odpor držitele autorských práv, o jehož existenci neměli tušení. Tím je až do své záhadné smrti nenápadný muž s nemocným srdcem, zdánlivě bez nepřátel. Jeho úmrtí tak náhle ozáří ostrá světla ramp a v jejich záři musí Carellova parta zločin vyřešit.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Baronet

The Last Dance , 2000

Ajrad1981
08.04.2024 3 z 5

Že jsem to četla dlouho, za to nemůže knížka, ale můj zoufalý nedostatek času.
Sice to může ovlivnit hodnocení, když se nemám šanci do knížky "zažrat", ale asi ne o moc. Překombinované, už to tady zaznělo. Ta stará paní a Althea tam byly asi jen proto, aby pomohly nasměrovat detektivy na správnou cestu, ale ta cesta byla hrbolatější a hlavně děravější než naše okresky. Všechno mi to přišlo postavené na velmi chatrných základech, bez nějakých hmatatelných důkazů. Ani totožnost vraha to moc nerozsekla. Vyřešení případu mě dost zklamalo.

iceVS
29.08.2022 5 z 5

Už jen kvůli tomuhle odstavečku... :-D

"Ollie rád tu a tam používal slovo negr, protože byl přesvědčený, že to svědčí o jeho tolerantnosti, i když si uvědomoval, že tím popudí barevné spoluobčany, kteří dávali přednost názvu černoch nebo Afroameričan. Trvalo mu dost dlouho, než se naučil používat slovo negr místo "černá huba", a tak když to chtěj porád měnit, ať mu vlezou někam."

ArwenAragorn
24.08.2022 3 z 5

60%

Tentokrát bych řekla, že se jedná o průměrnou detektivku. Byla dost překombinovaná, postrádala jsem i vtipné dialogy.

konicekbily
27.12.2019 3 z 5

Připadá mi, že tentokrát autor 87.revír moc překombinoval - snažil se propojovat nesouvislé případy - a to se mu moc nepovedlo. Závěr je hodně zdlouhavý a utahal mne. Průměr.

LutherKing
09.12.2017 2 z 5

Dlouhé čtení, slabší odvar od McBaina.

Karnager
22.04.2017 3 z 5

Fajn kniha :) sice začínat sérii padesátou knihou není úplně ideální, ale což.. :D

keri.H
16.02.2014 5 z 5

Velice příjemná kniha. :) Líbilo se mi jejich vyšetřování. :)

Jknr
15.12.2012

Vynikající detektivka a budu číst další a další až je přečtu všechny všecičky!

detektivní a krimi romány americká literatura

Ed McBain
americká, 1926 - 2005