Poslední seance

Poslední seance https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446376/bmid_posledni-seance-8VC-446376.jpg 4 80 23

Pro všechny milovníky historek, z nichž na vás sáhne hrůza, děs a strašidelno, vznikl tento soubor dvaceti povídek z pera slavné autorky detektivek a spisovatelky mnoha talentů. Znepokojivé vidiny, přízraky vystupující ze stínů, boží zásahy i okultní dýchánky a muž žijící v těle kočky – buďte si jisti, že po přečtení této kolekce se budete bát zhasnout světlo! Fanoušci Agathy Christie pak jistě ocení zařazení dosud nikdy nevydané Ženy Kénijce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kalibr

The Last Séance: Tales of the Supernatural. A Short Story Collection , 2019

bookcase
01.01.2021 5 z 5

Soubor se mi líbil, byl různorodý. A jak už to bývá, některé povídky zaujmou víc, jiné míň. Úplně jsem se tedy nebála, ale celkově jsem si lebedila.

soukroma
30.12.2020 3 z 5

Jak jsem se obávala, souborné vydání drobných kousků nepřináší nic nového a zajímavého, protože to již dávno vyšlo (krom jediné povídky Žena Kénijce - KK ovšem v závěru uvádí pouze svá vlastní, tedy nedávná vydání) a ne vše bylo dobré. Povětšinou zahrnuté povídky dosahují u mne jen průměrného hodnocení. Některé známe ze seriálu se Suchetem a ani filmově ztvárněné nepatří k mým oblíbeným.
Podobně jako u špionážních Agathiných záletů i záchvěvy okultismu v povídkách nebyly její silnou stránkou (např. hned první dvě i poslední dvě) a pro mne jsou skoro rušivé ve srovnání s jejími bezkonkurenčně skvělými detektivkami (výjimkou v rámci okultních témat je pochopitelně "kočičí záhada", ta se mi vážně moc líbila). I v tomhle souboru jsou naštěstí povídky bez duchařiny, ale naneštěstí nepříliš povedené.
Obměkčuje mě pouze fakt, že se zde setkáme i s výjimečným Slavičím hnízdem, což je povídka notoricky známá, ale ráda si ji rozhodně znovu přečtu...

Bargud
29.12.2020 5 z 5

Výborný soubor povídek, skvěle navnadí na další knihy a příběhy Agathy Christie. Jen pro někoho může být zavádějící popis, kdy se čtenář "bude bát zhasnout světlo". Ne, jen skutečně u pár povídek je přítomna ona kapka nadpřirozena. Převážně se vše vyřeší nebo vysvětlí racionální cestou. Soubor je to ale jinak vskutku skvělý!