Poslední šamanka

Poslední šamanka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1386/posledni-samanka-1386.jpg 4 218 24

Hoshi´tiva je mladá, krásná a šťastná. Hledí na svého ženicha, stojícího u Stěny paměti a nemůže se dočkat, až ji Ahoté po svatbě sevře v náručí. Netuší, že byla vyvolena pro jiný osud: podle rozhodnutí vládce Jakála se má odebrat do Prostředního sídla a podrobit se všem rozkazům, jinak její Lid slunce stihne krutý trest. Nenajde odvahu se vzepřít. Ještě ne. Vytváří ty nejkrásnější deštné džbány, které mají konečně přivolat vláhu, a je neodolatelně vábena k posvátnému palouku, kde jednou zahlédla krásného Jakála. Avšak déšť nepřichází, Hoshi´tiva sleduje, jak ze sídla prchají lidé, a ví, že její život je teď už spojen s životem vladařovým. Když po dlouhých staletích objeví střep Hoshi´tiwiny zlaté olly doktor Faraday Hightower, netuší, jak hluboce ovlivní nejen jeho život. Když hledá tajemné skály a jeskyně, neví, že díky tomuto artefaktu znovu pozná a zase ztratí lásku, že jeho dcera Morgana zdědí posedlou touhu po hledání a náklonnost ke krajině poseté památkami na minulost, a po trýznivých zjištěních, životních zklamáních a ztrátách dosáhne štěstí. Kdo ví, snad pak tajemný duch Hoshi´tiwy, šamanky zaniklého indiánského kmene, která se zjevovala jejímu otci a jejíž hlas Morgana slýchala, nalezne konečně klid.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Daughter of the Sun , 2000

babiočka
25.05.2021 2 z 5

Knihu jsem v první polovině třikrát odložila a už se mi nechtělo ve čtení vůbec pokračovat. Nakonec však zvítězila zvědavost a celým dost rozvleklým dějem jsem se přece jen "propracovala" až k poslední stránce.
Námět knihy je docela zajímavý, ale podle jejího názvu jsem očekávala úplně něco jiného.

Dandy1
15.03.2021 3 z 5

První část byla velmi poutavá. Skok o několik staletí mě nenadchl. Ale každá z postav měla svůj význam. Konec jsem si představovala jinak. Kruh se uzavřel tak nějak narychlo. A to je škoda.

michal3925
01.10.2020 4 z 5

Výborná kniha s postupným dějem, který krásně graduje. Všem doporučuji

gabriela8591
04.05.2020 4 z 5

Velmi poutavá, ale až příliš dlouhá... s tím jak po každé části daná postava umře, jsem si jen říkala "má cenu to dočítat, když taky umře?" Místami nepochopitelná návaznost, která se časem vysvětlí. Na konci jsem se ale nemohla odtrhnout, takže celkově pěkné počteníčko (1 z těch nejlepších od Woodové), i když místami jsem opravdu zuřila, co to jako má sakra být? :D

zazvorka
25.04.2020 2 z 5

Začátek poutavý, pak je děj stále rozvleklejší a a nudnější. A druhá část je natolik odlišná od první, že mne to hodně zklamalo, nelíbilo se mi to, neměla jsem chuť přeskočit do jiné doby. Škoda času. Autorka umí psát i lépe.

Petrasuvicka
13.04.2020 4 z 5

Faraday je hrozně naivní a Bettinu budete hrozně nenávidět. Nicméně první a poslední část knihy mě bavily nejvíc. Občas se objevila místa, kde se příběh vlekl. Jako celek je Poslední šamanka obstojná rodinná sága.

Fifth Element
15.08.2019 4 z 5

Az na to, že Morgana "slychala" hlas samanky, dobrý.. Přesto, kolik je to stran je to kniha čtiva a az na pár drobností, dej dobře ubíhá.. Wood umí, jen ty délky knih mě někdy odrazují..

originál
17.07.2019 3 z 5

Těsně před koncem jsem byla z knihy docela zklamaná, ale autorce se záhadným způsobem podařilo na posledních stránkách můj dojem trochu změnit. Podruhé číst ale asi ne :)

rengers
08.11.2018 4 z 5

Začátek příběhu byl velmi vydařený a četl jsem to jedním dechem.Knížka je rozdělena na několik části které do sebe časem zapadnou.Myslím si, že kdyby byla knížka o 100 stran kratší, nic by se nestalo.

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Zase jedna z tě lepších. Woodová má moc pěkné romány s trochou tajemna a napětí. Pokud si chci přečíst něco nenáročného, sáhnu po jejích knihách.

Květi62
12.02.2017 5 z 5

Knihy od Barbary Woodové čtu velmi ráda. Ani Poslední Šamanka mě nezklamala. Výborně napsaná, propojení minulosti s přítomností, na konci knihy vše do sebe zapadne a hlavní hrdinka najde nejen svoji víru, ale i pravdu a hlavně štěstí. Kniha nutí k zamyšlení a dlouho ji máte pod kůží. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

martina8156
20.09.2016 5 z 5

Jedna z nejpoutavějších knih, co jsem četla, teď od B.Woodové mám načteno více knih...teď rozečtena : Hippokratova přísaha...

akdar72
19.04.2016 5 z 5

Hledání víry a pochopení života a smrti. Sice jsem v půlce chtěla přestat číst, ale nakonec jsem ráda, že jsem to nevzdala.

petrulkaa
12.03.2016 1 z 5

Kniha mě zklamala, začátek zajímavý a napínavý, ale najednou změna doby i postav. Je to první kniha, kterou jsem nedočetla. U této autorky jsem zvyklá na lepší knihy.

orinka3
07.03.2016 3 z 5

Dočetla jsem se smíšenými pocity. Vím, že je to autorovo právo, ale nechat zemřít skoro všecky hlavní postavy, tak to mě hodně naštvalo. Čekala jsem něco jiného. No, a závěr knihy, ten už jsem přeskakovala. Pro mě to bylo těžko stravitelné a až příliš mystické. Ještě tak nejlepší postava knihy se mi jeví Bettina. Sice záporná až běda, ale podle mě nejlíp psychologicky zpracovaná.

pedi
05.02.2016 4 z 5

Poslední šamanku jsem četla po knize Pod africkým sluncem .Začátek byl slibný ,posun do jiné doby nebyl špatný,ale už to nebylo ono .První kniha byla lepší a koupila jsem si jí.Tato mi stačí číst jednou.

tinka1974
19.08.2014 5 z 5

Je to zajímavá kniha. Propojení minulosti se součastností. Historie, láska, intriky a dobrý konec. Hledání svého Já. Mám ráda knížky paní Woodové

Jindřich osmý
10.06.2014 5 z 5

Moc hezká knížka.Doporučuji.

dulidu
19.03.2014 5 z 5

Zajímavá, napínavá knížka o víře. První knížka od této autorky, kterou jsem přečetla a určitě nebude poslední.

rtesarova88
06.09.2013 5 z 5

Od této autorky je to už několikátá kniha, kterou jsem přečetla. A jako vždy napínavý děj. Výborné!!

Indiáni

Barbara Wood