Poslední Robinsonovo dobrodružství

Poslední Robinsonovo dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162007/bmid_posledni-robinsonovo-dobrodruzstvi-162007.jpg 4 11 2

Po návratu domů a letech klidného života se Robinson Crusoe rozhodne vrátit zpět na ostrov a zkontrolovat osadníky. Netuší, že na jeho ostrově došlo k bojům. Náprava situace a potření vzbouřenců nebude jednoduchá.

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Robinson utolsó kalandja , 1967

Luigi1
11.04.2021 odpad!

Tak jsem s chutí sáhl po dalším dobrodružství Robinrona,ale ouvej,co to má být.Připadalo mi,že jsem začal opět číst Robinsona od Defoa.Je sice pravda,že je trochu rozvláčnější,ale to je vše.Slabý pokus o opsání originální knihy.Brrr.

tenax
27.01.2016 5 z 5

Když se spisovatel ujme postavy jiného autora a pokouší se navázat novými příběhy, většinou bývá výsledek dost problematický. V tomto případě se ovšem povedl mistrovský kousek. Dékány nejen že dokázal zachovat styl vyprávění původního Robinsona, vývoj jeho osudů a myšlení, včetně určité samolibosti nad tím, co dokázal na svém ostrově vybudovat a na co je pyšný, současně ale přidal víc akce. Nechybí žádný z atributů tohoto typu literatury – romantika plachetnic, mořské bouře a ztroskotání, piráti, divoši, padouši i hrdinové, vzletné proslovy a šlechetná gesta. To vše v napínavém příběhu, který stojí za přečtení v každém věku.

András Dékány
maďarská, 1903 - 1967