Poslední přípitek

Poslední přípitek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2451/posledni-pripitek-2451.jpg 4 130 13

Velká vinařská společnost Giambelli je renomovaný rodinný podnik se sídlem v kalifornii a v Itálii. U příležitosti stého výročí jeho existence dochází ke spojení s neméně známou vinařskou společností MacMillan, která patří manželovi majitelky firmy Giambelli. Rodina připravuje masivní reklamní kampaň jak na oslavu stého jubilea, tak nynější fúze obou firem, ale vše je zčistajasna narušeno dvěma vraždami. Jednou obětí je člen rodiny a druhou zaměstnankyně. Veřejnost a významní odběratelé vína Giambelli jsou naprosto zděšeni, když se ukáže, že žena byla otrávena právě lahví vína této firmy. Rozjíždí se pátrání a všichni příslušníci rodinného klanu dělají, co mohou, aby jméno firmy očistili. Zároveň prožívají osudové zmatky i ve svém soukromí. Jak toto podivné období skončí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

The Villa , 2001

Kamčučák
01.11.2022 3 z 5

Velmi příjemná oddychovka. Romantika s detektivkou v jednom. A ještě k tomu slunečné kalifornské prostředí s vínem. Doporučuji.

cukrovka
14.09.2020 5 z 5

Autorka umí čtenáře zaujmout a ani tady nezklamala. Čtivá romantika s krimi zápletkou. V příběhu se také dozvíme něco málo z pěstování vína.

mariva
13.08.2020 5 z 5

Až na drobné nesrovnalosti způsobené zřejmě překladem je kniha velmi dobře napsaná a příjemně se četla. Na podobné téma jsem už nějaké knihy četla a tato nenudila dlouhými popisy z výroby vína, ale víc se zaměřila na rodinné vztahy a konkurenční boj.

Oslik
04.05.2020

Zabito překladem. Záměny mužského a ženského rodu v dialogu, obálka s razítkem, která přijde mailem - to nemá Klokan redaktora, když ž má hloupého překladatele? Škoda, úplně to zkazilo příběh.

petraj30
01.05.2020 4 z 5

Krásný příběh. I když bylo hned z kraje zmíněno jméno člověka, který bude dělat problémy, tak i přesto byla kniha velice napínavá.
Bylo tam velké množství postav. Sice tam všechny měly svou důležitou roli, ale najednou toho bylo trochu moc. Chvilku mi pak trvalo ke komu je mám zařadit a nejhorší bylo knihu rozložit na dva dny:-)
Hlavních hrdinů tu bylo trochu víc a každý žil svůj vlastní život, proto to bylo velmi pestré, žádný stereotyp a já se ani na chvilku nenudila.
Čtení jsem si opravdu užila, a těším se na další knihy:-)

JancaMia
27.03.2019 5 z 5

Vinaři a jejich monopol + jedna vražda která se vůbec nehodí ... a přitom i příjemná romance...

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Další výborná kniha od mé oblíbené autorky.

lifeoptimist
03.01.2016 4 z 5

zase hodně dobrá kniha, akorát mě zde opět mrzelo, že záporák byl prozrazen takžka na začátku, rozhodně mám radši, když je to napínavé do konce a nepřijdu na to tak lehce :-) ale i tak super

twiggynka
02.03.2015 5 z 5

Nora opravdu umí rozproudit krev v žilách.... super kniha se zápletkou, romantikou a člověk se navíc i něco naučí! Mě tato kniha naučila pít víno Shiraz... po přečtení jsem ho vyzkoušela a od té doby je to mé nejoblíbenější červené!!!!Doporučuji knihu i víno!:-)

jluky
06.03.2013 5 z 5

Super! ....aj romantika aj napätie a zaujímavé prostredie z vinárskeho prostredia a obchodu s vínom.

kika 13
03.03.2013 4 z 5

Hezky psaná knížka,dobře se mi četla.

princesse
09.09.2012 5 z 5

Další povedená kniha Nory Roberts. Skvěle se čte, nechybí romantika ani krimi zápletka. Doporučuji, nezklame.

Dione
30.11.-0001 5 z 5

Tahle knížka se mi velmi líbila, četla jsem jí jedním dechem :)

Nora Roberts
americká, 1950