Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430/bmid_posledni-prani-q6X-430.jpeg 5 6529 830

Zaklínač série

Zaklínač 1 Zaklínač - Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. * Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. * Povídky: Cesta z níž není návratu * Hlas rozumu 1 * Zaklínač * Hlas rozumu 2 * Zrno pravdy * Hlas rozumu 3 * Menší zlo * Hlas rozumu 4 * Otázka ceny * Hlas rozumu 5 * Konec světa * Hlas rozumu 6 * Poslední přání * Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

Kexina
15.07.2023 5 z 5

Dlouho jsem sérii odolávala, snad proto, že o ní slyším všude možně. Nakonec jsem se přeci jen odhodlala dát příběhu šanci. V audiopodobě jsem si snad nemohla přát lepší interprety, příběhy skvělé a kupodivu mi nevadilo ani to, že jsou to povídky, které moc nemusím.
Geralt vypadá na super typ postavy a přiznám se bez okolků, že jsem se několikrát rozesmála nahlas, až jsem si nakonec musela dávat pozor, kde knihu poslouchám. :-D

wooloong
06.07.2023 5 z 5

Dlouho, předlouho jsem se Zaklínači vyhýbala, ani nevím proč. Fantasy mě baví. Poprvé jsem se s autorem setkala v Narrenturm a byla to celkem jízda. Pan Sapkowski je skvělý vypravěč s výborným smyslem pro humor a Geralt z Rivie je sympatická kombinace hustýho chlapíka a totálního losera. Běžím do knihovny pro další díly.

Mily95
01.06.2023 2 z 5

Kniha veľmi obľúbená, aj príbeh. Mňa neohuril, ani nenadchol. Príde mi fádna, veľa mien, postáv, všetko je poprepletané, až sa musím sústrediť o čo a koho kedy ide. Toto nie je čítanie pre mňa.

JohnMiller
29.05.2023 4 z 5

Ku knižnej sérií Zaklínača som sa dostal po dohraní, dnes už, legendárnej hernej trilógie. Prvé čo ma prekvapilo pri prvej časti bola forma akou nám autor predostrel príbeh. V podstate ide o súbor poviedok, ktoré sa viac neprelínajú ako prelínajú a v rukopise majú takú zaujímavú pachuť triezveho sedliackeho cynizmu ktorý si, podľa mňa, nie každý dokáže vychutnať. Mám to šťastie, že je to moja krvná skupina. Presne toto chýbalo v mojej knižnici. Fantasy ktoré je inšpirované Slovanskou mytológiou.

Pneumatika
26.05.2023 4 z 5

Pokud člověk rezignuje, že by se tato knížka snažila o nějaké vysoké literární kvality či ambice (je zde mnoho samoúčelností a nefunkčních prvků), tak se jedná o poměrně nadprůměrnou žánrovku. Pokud k tomu člověk přistupuje jen jako k oddychové literatuře, nebude zklamán. Čeká-li nějaké světoborné dílo, zklamán naopak bude.

Johny_H.
21.05.2023 3 z 5

Pravdě podobně bych řekl že tato kniha je moc složité fantasy pro někoho jako jsem já. Popisné scény mě vytáčeli do nepříčetnosti a příběh jsem si tím pádem moc neužil. Zkusil jsem poslední dvě povídky jako audio knihu a musím říci že pak je to o něčem zcela jiném a je to moc povedené. Kdybych měl hodnotit knihu z toho jak se mi četla dám 2 hvězdy, ale jednu bych ještě musel srazit za první povídku. Tak na konec jen 1 hvězdu z audio knihy krásných 5 hvězd a hodnotím tedy 3 hvězdy. Zbytek pokud se k tomu dokopu dám pouze audioknihou jelikož číst se to z mého úhlu pohledu nedá.

martin4950
14.05.2023 5 z 5

člověk se k těmgle srandám musí vracet, bo ssu dost složitý. Ale jeder přečtení stojí za to, nekecám.

Kuffenbach
11.05.2023 5 z 5

Tento hype mě tedy dlouho míjel, ale byl jsem před půl rokem v místní knihovně a nějakým omylem jsem byl Zaklet. Ten polský pisálek má šmrnc, pravím s odstupem. Jsem překvapen, poněvadž jsem se bavil.

Sidonka3
29.04.2023

Některé úseky jsou tak magické a poutavé!
Člověk se dostane do úplně jiného světa.
Zaklínač je fajn postava, to se musí nechat. :)

6728
22.04.2023 5 z 5

Čistá dokonalost

Briv
19.04.2023 5 z 5

Tak jsi dostal i mě, Zaklínači. Nikdy bych nevěřila, že o tobě budu číst a ještě k tomu, že to budu doslova hltat a hned se dožadovat další knihy.
Je fakt, že vždy se musí objevit v mém okolí více lidí, kteří mi o nějaké knížce řeknou, jak je dobrá, nechám se od nich přesvědčit a pak tomu obvykle úplně propadnu.
Se studem se přiznávám, že jsem první viděla seriál a pak se teprve pustila do četby, ale mám pocit, že mi to tentokrát takto vyhovuje.
No Geralte, těším se na naše další putování a jsem opravdu zvědavá, co nás čeká.

Uma
11.04.2023 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že budu číst knihu Zaklínač a stejnak se tak stalo. Hodnotím knihu velice dobře, protože každý příběh měl co do sebe.

Rilian
11.04.2023 5 z 5

Příběh Zaklínače znám rámcově a hodně jsem o tom četl. Nyní jsem se konečně dostal ke knihám. Musím říci, že jsem si upevnil své přesvědčení, že povídková část představuje to nejlepší z celé ságy. Zvláště musím kvitovat inspiraci lidovými pohádkami a slovanskou mytologií. Ačkoliv poslední seriálová adaptace měla hodně předností, původní odkazy na zmíněné pohádky a báje se z ní bohužel vytratily, čímž obraz Sapkowskeho světa ztratil hodně ze svého kouzla.

Charming
07.04.2023 4 z 5

Povídky byly hezké, ale asi jsem od toho očekával víc. Určitě dám šanci i další knížce.

VeDny
30.03.2023 5 z 5

Tento díl jsem četla i slyšela jako audioknihu. Audiokniha pro mě osobně byla stravitelnější, protože mi autorův styl trochu nesedí a neudržím u něj dlouho pozornost. Pletou se mi jména, místa a občas zakopávám i o děj. Paradoxně je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů vůbec... Jednoduše mě tak ohromil propracovaným světem, dějem a uvěřitelnými postavami, že stačila forma audioknihy, abych na nějaký styl úplně zapomněla. Nutno dodat, že styl to není nijak špatný, jenom v něm neumím moc plavat.
Povídky (i ty další) mi přišly nejlepší z celé série, měly trochu pohádkový nádech, ucelený děj, rychlý spád a byly velmi rozmanité a svým způsobem docela jednoduché (žádný kotel intrik a svárů).

aquaver
30.03.2023 5 z 5

Tak jsem se konečně k tomu Zaklínači dostala. Chudák celá série byla dlouhou dobu na sekačce. A tím dlouhou dobu myslím pár let. Po zkouknutí seriálu mě nějak přešla chuť si to přečíst, byla jsem ale okolím ujištěna, že to se seriálem (hlavně s 2. sérií..) nemá až tolik společného, a že to rozhodně stojí za přečtení.. to mě trošku uklidnilo a zvedlo očekávání... A hlavně taky donutilo abych tomu konečně dala šanci. A teď už mohu říct, že jsem se tomu vyhýbala zbytečně, protože si mě ten příběh rozhodně získal. Sice jsem byla ze začátku trochu zmatená a hlavně mi chvilku trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale jinak se mi to moc líbilo a bavilo mě to.

6591
26.03.2023 5 z 5

Příběh jsem poslouchala v podobě audioknihy. Nevím jestli je to právě kvůli tomu, ale děj mě úplně pohltil. Čekala jsem, že to bude pecka, protože jsem o této knize slyšela jen to dobré. Děj dobře propracovaný, postavy úžasné a logické. Myslím si, že tato kniha je tak super, že se to slovy nedá popsat. Prosím teď mě neukamenujte, myslím si, že by tato kniha měla být více populární než HP!!

marco026
25.03.2023 5 z 5

Popravde prvé poviedkové knihy zo sveta zaklínača mám radšej ako neskorší príbeh Geralta, Ciri a ostatných postáv.

Kate3003
23.03.2023 3 z 5

Já si vlastně úplně nejsem jistá jak tuhle knihu hodnotit. I nějakou dobu po přečtení z ní mám poměrně smíšené pocity.
Musím uznat, že se autor stvořil vážně velmi dopře propracovaný svět se zajímavými postavami i mytologií. Jednotlivé postavy jsou dobře popsány a mají zajímavý charakter. Mě úplně nesedl styl psaní a možná taky trochu slovník postav. Povídky jako takové jsou některé zajímavé jiné už o něco méně, za mě trochu rušivý element že nešli úplně chronologicky za sebou, ale to je celkem drobnost. Líbilo se mi zapracování odkazu na různé pohádky nebo legendy a zároveň aktuálních témat.
Přestože jsem z povídek trochu navážkách tak do dalších knih se pustím, protože příběh zaklínače Geralta z Rivie je zajímavý a jsem zvědavá kam ho jeho cesta dál zavede.

LilyGorch
19.03.2023 5 z 5

Geralt z Rivie musel absolvovat nejen tvrdý výcvik ve starobylé pevnosti Kaer Morhen pod vedením svého učitele Vesemira, ale následně také prodělat mutaci organismu. Díky tomu se stal zaklínačem. Lidé zaklínači opovrhují, někteří se jich bojí, ale když se potřebují zbavit děsivých monster a škodících netvorů, rádi zaklínači zaplatí slušnou sumu za to, že je jejich nebezpečí zbaví. Geralt - Bílý vlk - proto putuje krajem a tímto nebezpečným způsobem si zajištuje obživu.
Knížka Poslední přání je složená z povídek a střípků z této Geraltovy pouti světem. Částí jej provází bodrý trubadúr Marigold toužící zažít dobrodružství, o kterých by pak mohl složit oslavné básně a písně. V závěru knížky také přichází na scénu mocná čarodějka Yennefer z Vengerbergu, jež se Geraltovi stane osudnou.
Poslední přání jsem už kdysi četla, teď jsem si ho pro zopakování poslechla jako audioknihu. Nejraději mám asi povídku Zrnko pravdy - o Nivellenovi, Vereeně a modrých růžích. ;o) Zaklínač pro mě bude nejspíš vždycky srdeční záležitost, proto jej nekriticky hodnotím 5/5 *. =D

"V každé pohádce se skrývá zrnko pravdy," řekl tiše zaklínač. "Láska a krev obě mají velkou moc. Mágové i učenci si nad tím lámou hlavy dlouhá léta, ale neobjevili zhola nic, kromě toho že..."
"Kromě čeho Geralte?"
"Že láska musí být opravdová."