Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/bmid_posledni-prani-APM-30396.gif 5 6531 830

Zaklínač série

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

Lole
16.07.2022 5 z 5

Přiznám se že povídky pro mě byli dost zamtečné. Začala jsme je původně číst bez znalosti okolo světa Zaklínače. Hry jsem nikdy nehrála, věděla jsem jen že výjde seriál. Bohužel to neklaplo na poprvé. Až Angína v létě mě k tomu vrátila s větší znalostí světa okolo a druhé setkání bylo o mnoho lepší. Knihu jsme přečetla na druhý pokus na jeden zátah.

veriszv
07.07.2022 4 z 5

Moje první setkání se Zaklínačem proběhlo formou první netflixové série, která mě navnadila zkusit to knižně. #barbarskepriznani

První kniha povídek mě moc bavila, překvapilo mě, jak seriál zachoval předloze celkem věrnost. (Druhou sérii jsem ještě neviděla )
Navíc tím, že jsem před tím koukla na seriál, jsem se v tom vůbec neztrácela, což bylo super a nevím jestli by to tak bylo, i kdybych byla před tím úplně nepolíbená.
Nicméně jsem si to užila, ale bylo to jen takové navnazení a já už se nemůžu dočkat, až se ponořím do příběhu.

LanaBear
27.06.2022 5 z 5

Jak já toho Zaklínače miluju!
Ať už jde o hry nebo knihy (seriál vynechávám), je to svět, do kterého se vždy ráda vracím, podobně jako Středozem od Tolkiena.

Poslední přání je čtenářovo první seznámení s Geraltem, se světem po Konjunkci sfér, se zaklínačským řemeslem. A je to krásné seznámení.

Mimochodem, Sapkowski si v několika povídkách pohrává s motivy známých pohádek typu Krásky a zvířete (Zrnko pravdy) nebo Sněhurky (Menší zlo), ale spíš ve stylu Grimmů, což mě hodně baví. Je to neotřelé, je to vtipné, je to chytré.

A mimochodem podruhé, Zaklínač nabízí i bohatý materiál pro sociologický rozbor. Kdyby někdo třeba nevěděl, o čem mít bakalářku..

TajemnýSmrad
26.06.2022 4 z 5

Knížka je super, takže si po dlouhé době dávám něco do doporučených. Svižné fantasy čtení, které má však jedno velké mínus. Ač se jedná o první díl Zaklínače, čtenáři nepolíbení jeho světem, neznalý Kaer Morhen, Novigradu, Vranů a dalších, se v knize nejspíše ztratí, nebo budou často nuceni googlit, o čem to vlastně autor píše.

Já hrál všechny tři hry a viděl seriál, takže jsem už šel do knížky lehce obeznámen s prostředím, rasami a postavami, díky čemuž jsem krásně proplul jednotlivými příběhy, ale kdybych ji dostal do ruky jakožto čtenář zcela zaklínačského světa neznalý... Těžko říct, zda bych nad knížkou nezlomil hůl po první kapitole.

Usire
24.06.2022 5 z 5

Jedny ze stěžejních událostí v životě Geralta, kterého nelze nemilovat. Čím více času s Geraltem z Rivie (mistrem zaklínačského řemesla) trávím (knihy, hry, seriály...), tím více mi připadá jako skutečná postava, kterou dobře znám a mám ji rád více, než mnohé okolní lidi. Jeho život, přátele a celková atmosféra světa jsou naprosto fascinující.

JessePinkman
20.06.2022 4 z 5

Sapkowski prostě knihy psát umí a když je vám blízké fantasy, tak není o čem ;)

Smiley96
15.06.2022

Láska od první stránky. Viděla jsem seriál, hraju hru, ale knižní podoba je prostě boží. Geralta nelze nemilovat. A Marigold, co k tomu dodat... To je prostě řízek :D Těším se na další povídkový díl.

dacek
09.06.2022 5 z 5

Skvělý úvod do série. Neznám zatím ani seriál, ani sem nehrál hry, pouze jsem věděl, že první a druhá kniha jsou sbírkou povídek, které na sebe ne úplně navazují. Vyhovoval mi trochu drsnější fantasy svět, líbil se mi styl psání. Jediné z čeho mám lehce smíšený pocit je častá inspirace tradičními motivy z pohádek. Zatím mi to nepřišlo úplně na škodu, uvidím v dalších dílech.

Máchy666
08.06.2022 5 z 5

Líbilo se mi, že kniha je zpracovaná formou povídek. Četlo se to jedním dechem. Prostředí a postavy úžasně vykresleny. Takhle by podle mě měl vypadat první díl fantasy série.

LenaWirus
20.05.2022 3 z 5

Děj je poněkud na přeskáčku a dlouho mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a kdy se jednotlivé kapitoly odehrávaly. I tak hodnotím vcelku kladně. Geralta si prostě musíte zamilovat. Ačkoliv nebyla kniha napsána vyloženě "čtivým" jazykem, i tak mě to bavilo.

Ivet_V
16.05.2022 3 z 5

Chtěla jsem si to přečíst po dokoukání seriálu. S nadšením jsem se do toho vtrhla a byla jsem zklamaná. Všude jsem četla jenom pozitivní recenze, ale mě nesedl styl psaní a chybělo mi tam Geraltovo charyzma. Celkově mě kniha nebavila a dočetla jsem ji z donucení.

Cheynn
15.05.2022 3 z 5

Od knihy jsem očekávala něco jiného, sice je místy velmi poutavá a zajímavá, ale nebavilo mě, že příběh není jednotný a je rozdělený do povídek. Ke konci už jsem hodně přeskakovala a další knihu už nemám v plánu.

Nepeta
30.04.2022

Musím přiznat, že jsem čekala víc. Po všech nadšených komentářích a doporučeních jsem byla opravdu zvědavá. Bohužel hlavní hrdina mi nepřišel příliš sympatický a ani jednotlivé příběhy zvlášť zajímavé. Děj rychle utíkal, hezky se to četlo, ale rozhodně se pro mě nejedná o nezapomenutelnou knihu.
Dám zaklínači ještě šanci a přečtu další díl, ale zatím jsem zklamaná a má velká očekávání nebyla naplněna.

terezarath
19.04.2022 5 z 5

První nakouknutí do knižního Zaklínače a já jsem nadšená. Naprosto mi vyhovovalo zpravocání v podobě jednotlivých povídek, přišlo mi to čtivější. A knižní Marigold je prostě skvělej.

kopeceli
16.04.2022 3 z 5

Kdo má rád knihy o čertech, bazilišcích, strigách, kikimorách a jejich zabíjení, ten je na správné adrese. Kniha je čtivě napsaná, audiokniha výborně načtená až na velmi nepříjemně pronikavou flétnu. Můj žánr toto není.

Hellboy
14.04.2022 5 z 5

09/2022 Moje první setkání se Zaklínačem dopadlo na výbornou. Přesně takhle si představuju úvod do fantastické série - několik povídek, jež nám představí hlavního hrdinu (nijak zvlášť charismatický, nemusím se o něj moc bát, protože si vždy poradí, ale je to sympaťák), prostředí a svět obývaný nekonečnými zástupy podivných tvorů. Náměty povídek přebrané z klasických pohádek (Princezna lidožroutka, Kráska a zvíře), které jsou ale zajímavě ozvláštněné a vkusně zasazené do Zaklínačova světa. Většina povídek se pak točí kolem nějaké morální otázky (Menší zlo), což tomu dodává trochu seriózní nádech, ale přece jen je to především perfektní odpočinková literatura. Bravo.

Haduwig
07.04.2022 4 z 5

Na úvod - neznám seriál ani hru (ani jsem nevěděla, že nějaká je, ehm). Povídky jsou to napínavé, odehrávají se ve velmi barvitém a bohatém světě a Geralt je sympaťák. Přesto jsem pořád trochu zmatená - čekala jsem začátek jednoho uceleného příběhu, a v sérii povídek jsem sice našla sympatického hrdinu a fajnové počtení, ale zážitek je to jaksi neúplný, netuším, kam Geralt směřuje, ani jestli měly tyhle epizodky nějkaý hlubší význam. Časem se tak do tohoto světa budu muset vrátit.

MoireDeTardis
03.04.2022 3 z 5

Jsem jedna z těch, co nejdřív viděli seriál a až pak četli knížku. Má to několik výhod i nevýhod. Jdu do toho už s jasnou představou, jak postavy vypadají, můžu si ten vzhled potvrdit nebo vyvrátit. Líbí se mi, že Yennefer skutečně má být před proměnou ošklivá jak v obličeji, tak být hrbatá, obě tyhle věci jsou tam zmíněný. Co se týče Nenneke, o jejím vzhledu tam není více méně nic, jen v poslední zmínce jsem pochopila, že by měla být korpulentnější, ale seriálový zpracování mi vlastně nevadí.

Bohužel, kromě jedné povídky (o Kostějovi) jsem všechny příběhy uz znala že seriálu, některé mi přišly stejně dobré nebo lepší dokonce v seriálu. Ale je jedna povídka, která se mi vyloženě líbila víc v knize - ta o Filavandrelovi.

Když se to vezme kolem a kolem, tak to bylo fajn, tím, že jsem dopředu znala pointu, i když detaily se mohly lišit, tak mě to na Měsíc úplně nevystřelilo. Ale věřím, že až se dostanu dal, bude to lepší a lepší :)

kapitan9556
30.03.2022 5 z 5

Výborný start a ani mi nevadilo, že jsou to povídky. Těším se na další knihu a jsem zvědav co mě čeká!

Pouli
27.03.2022 5 z 5

Vyborne napsane. Audiokniha pridava dalsi body navic.