Poslední porotce

Poslední porotce https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1899/posledni-porotce-1899.jpg 4 135 25

Když do malého jižanského Clantonu přišel roku 1970 mladý William Traynor, ještě netušil, že mu plánovaná krátká praxe v místních novinách změní život jednou provždy. Než se nadál, stal se majitelem novin a redaktorem, který se zhluboka zabral do případu znásilnění a vraždy mladé matky dvou dětí. Viník byl jasný, porota jej odsoudila, ale neshodla se na trestu smrti. Výsledkem tedy byly dva doživotní tresty. Zdálo se, že spravedlnosti bylo učiněno zadost. Jenomže po několika letech Willie, jak mu v městečku všichni říkají, zjišťuje, že vrah má být podmínečně propuštěn na svobodu. A tomu už nedokáže zabránit ani svými ohnivými články. A pak zemře první z porotců. Po smrti druhého porotce vypukne ve městě panika. Jenomže něco tady nehraje. Vrah zabíjí ty, kteří hlasovali proti rozsudku smrti. Kdo tedy vůbec vraždí?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub , Knižní klub

The Last Juror , 2004

Gagarin
28.10.2015 4 z 5

Moje první kniha od Grishama a podle všeho nikoliv poslední. Ačkoli začátek rozhodně nenastupuje s nějakým velmi strhujícím tempem, během čtení jsem si oblíbil hlavního hrdinu a příběh jsem docela hltal, těch 400 stran uteklo úplně lehce. Grisham dost často ustupuje od hlavního příběhu, rozuzlení, které je předmětem zde zveřejněné anotace, přijde až na posledních několika stranách. Překvapivě ale asi autor ví, proč to dělá.

TaLu
18.09.2015 4 z 5

Zajímavá zápletka, kniha od autora, který nezklame. Celá ta dějová linka ( nebudu prozrazovat) pozoruhodně proudící celou knihou a zasahující hlavní i vedlejší postavy se mi líbila. Náhled do prostředí a doby, kde udržet určité postoje vyžadovalo osobní hrdinství. A napětí rozhodně nechybí.

miman
21.08.2014 4 z 5

Kniha se četla dobře. Zápletka nebyla složitá a děj plynul rychle. Nenašel jsem tam zase tolik napětí, ale kniha určitě není nezajímavá.
Anotace u této knihy toho prozrazuje zbytečně mnoho z příběhu.
Za mě 3,5 hvězdy.

BeruškaB
12.11.2013 5 z 5

Moc pěkná kniha, vtáhla mě do děje,poutavé a zajímavé čtení dobrá zápletka,Jako všechny knihy od autora.

Hellboy
30.11.-0001 2 z 5

Tuhle knihu mi někdo věnoval, asi byl fakt zoufalej a nevěděl, co lepšího mi dát, takže jsem skončil s knihou z prostředí soudu... Naštěstí pro daného člověka už si nepamatuji, kdo to byl. Každopádně knihu jsem přečetl. A nebylo to špatné, ale je mi jasné, že od Grishama už si asi nikdy radši nepřečtu. Není to moje krevní skupina.