Čas se krátí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

ZBÝVÁ POUHÝCH 77 DNŮ, než se asteroid srazí se Zemí. Ministerstvo spravedlnosti USA postavilo Henryho Palace i ostatní detektivy mimo službu. Henryho dny vyšetřování kriminálních případů jsou sečteny - ale jen do té doby, než ho jedna dávná známá požádá o pomoc při pátrání po pohřešovaném manželovi. Brett Cavatone zmizel beze stopy. Snadná věc ve světě bez telefonů, aut i možnosti zjistit, jestli někdo odešel za svými sny nebo prostě zmizel. Zatímco chaos ve společnosti narůstá, Henry skládá dohromady těch pár stop, které najde. Pátrání ho zavede z univerzitního areálu předělaného na pevnost anarchistů do drolící se pobřežní krajiny, kde antiimigrační milice odráží uprchlíky ze „zóny dopadu“. Čas se krátí, druhá kniha trilogie Poslední policajt, nabízí fascinující detektivku usazenou na pokraj apokalypsy - a znovu stojí Henry Palace před otázkami přesahujícími zjišťování, kdo je pachatelem. Čím jsme jako lidské bytosti jeden druhému povinováni? A co to znamená být civilizovaný, když se civilizace všude kolem nás hroutí? BEN H. WINTERS získal za knihu Poslední policajt Edgarovu cenu a za její pokračování Čas se krátí Pamětní cenu Philipa K. Dicka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265193/big_cas-se-krati-265193.jpg 3.529
Série:

Poslední policajt 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Sci-fi

Vydáno: , Triton
Originální název:

Countdown City, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Čas se krátí

ludek.n
26.06.2019

Čas se krátí pokračuje v příběhu posledního policajta Henryho Palace, který už vlastně policistou ani není, ale do případu nezvěstného Bretta Cavatoneho se pouští se zarputilostí sobě vlastní. A to i přesto, že se civilizace všude kolem něj hroutí a zákony dávno pozbyly platnosti. Styl Wintersova psaní i příběh samotný se oproti jedničce mnoho nezměnily. Souhlasím s Metlou níže, že přibylo více apokalyptických vsuvek, ale jen lehounce a k drbání proti srsti to má stále daleko. Je to takové splývající, nepříliš dramatické nokturno, které nepostaví chlupy na kůži čtenáře, přestože se o to snaží. Šel bych dokonce tak daleko, že bych za adrenalinovou pasáž označil snad jen pět stran z pevnosti Fort Riley. Navíc mi celé to Henryho pátrání po Brettu Cavatonovi přijde ještě banálnější než to předchozí po vrahovi pojišťováka Zelleho. Ať se na to dívám zprava nebo zleva nechápu, za co dostaly tyto knihy svá ocenění. Čtivost je dobrá, plynulá, rychlá bez škobrtání v ději, ale o mnoho víc tu není. Zápletka, postavy, rozuzlení jsou fádní. Jako odpočinkové čtení do vlaku říkám „proč ne“, ale někdo, pro boha svatého, považuje tenhle vyprávění za to nejlepší z nejlepšího a ověnčil ho vavřínem Pamětní Dickovy ceny…?

Metla
12.12.2018

První polovinou knihy jsem se docela protrápila, v duchu mi naskakovaly termíny jako „nezáživný příběh“, „nezáživný hlavní hrdina“, „nezáživný styl psaní“ a vážně jsem zvažovala nepopulární variantu "vyprdnout se na to".
Detektiv v nucené výslužbě Henry Palace tentokrát hledá pohřešovanou osobu – chůvě z jeho dětství zdrhnul manžel a ona touží trávit apokalypsu právě s ním. Pročež poctivý ex-policista odkládá veškeré pochybnosti, aktivuje intuici (či spíše bujnou fantazii, jak to přišlo mně) a v doprovodu ňafajícího plyšáka se vydává stopovat zběhlého muže. Obnáší to spoustu frustrujícího vyptávání, neustálou zmatenost a zhruba dva litry hrdinovy krve, výsledky však ani při takto zvláštním způsobu vyšetřování nelze upřít. Musím přiznat, že mě dráždil Henryho amatérský přístup k libovolné akci. Nepotřebuji ke spokojenosti neporazitelného tvrďáka, co v každé větě trousí sarkastické hlášky a z nepřátel spolehlivě nadělá filé, ovšem trochu ostražitější a nekompromisnější jednání bych v podání zkušeného policisty přece jen očekávala. V knize je za drsňáka bišonek Houdini, zpočátku typický hysterický upištěnec, který prodělal nevysvětlený psychický rozvoj a přetavil se v psa takřka policejních kvalit.
Detektivní zápletka na mě valný dojem také neudělala, k jejímu rozpletení vedly občas dost nepřesvědčivé indicie. Co mohu naopak pochválit, to je atmosféra zmaru – v „Posledním policajtovi“ na můj vkus absentovala, lidi se prostě rozprchli plnit si své sny, část služeb přestala fungovat a to bylo víceméně vše. V druhém dílu události a chování lidstva konečně nabraly předpokládaný směr střemhlav do anusu. Nastala fáze příprav na katastrofu a eventuální přežití ve zdevastovaném světě, urvi co můžeš, tedy nic pro naivky a měkké nátury. Nic pro Henryho Palace, jestli se neotrká.
V úvodní polovině knihy bych nevěřila, že budu mít zájem trilogii dočíst… příběh se naštěstí vyvinul tak, že jsem na „Ztrápený svět“ opravdu zvědavá. Za první poločas bych dala stěží 60%, za druhý možná 80%, tudíž čtvrtá hvězda unikla jen o chlup z bišonka.


marlowe
16.01.2018

První díl skvělý, tohle už byl jen nemastný-neslaný vývar, splasklý balónek. Zmizelo všechno, co z prvního dílu dělalo vynikající "civilní" detektivku: především ona zarputilost, s níž se hlavní hrdina krůček po krůčku snaží dobrat pravdy. Autor tentokrát na "detektivní linku" zcela rezignoval a soustředil se už jen na aspekt blížící se katastrofy – což mě, upřímně, vůbec nebavilo. Do trojky rozhodně nejdu!

kirk5
13.07.2017

Druhý díl trpí klasickým syndromem - je to prodloužení prvního dílu, kdy svět překročil hranici normálnosti a vše se řítí do propasti a chaosu. Zároveň čtenáře láká na možné překvapivé vyvrcholení ve třetím díle...
Hlavní hrdina už není oficiálně policistou, ale toho neodradí, vykonává vše jak má a dbá pořádku a zákonů. Je to jedna z mála kapek normálnosti ve světě, na který se řítí asteroid. A řeší další případ - tentokrát zmizení.... a opět úspěšně, jenže je to poněkud zbytečné. A do toho se jeho sestra zaplete do pofiderní akce na záchranu planety. Takže i jistá naděje se tady objeví.
Zábavné a pohodové čtení a stejně jako u prvního dílu, příběh je uvěřitelný, realistický.

Brace
15.11.2016

Zatímco mě první díl zaujal, s druhým už jsem měl obrovské problémy. Hledání zmizelého manžela mě kdovíjak neoslovilo a dění apokalyptického světa na pozadí příběhu bylo poměrně zmatečné. Dokonce jsem knihu na týden odložil, přečetl mezitím jinou, a pak se k ní vrátil. Nezlepšilo se to. Sám nevím, zda se nyní těšit na vyvrcholení v posledním díle trilogie.

mroz0075
13.08.2016

Lepší než první díl trilogie, těším se na další díl.

jarmik
25.12.2015

Druhá část trilogie drží zábavnost první části. Vedle detektivního a fantastického, pre-apokalyptického prvku se zvolna rozvíjí - možná - i thrillerová linka boje proti konspiraci za ovládnutí světa.