Poslední plavba kapitána Lapérouse

Poslední plavba kapitána Lapérouse https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8366/bmid_posledni-plavba-kapitana-laperouse-646b60717695e.png 4 15 2

Roku 1785 vyplouvají pod vedením kapitána Lapérousa dvě francouzské plachetní fregaty prozkoumat Tichý oceán a hledat neznámé pevniny: od břehů Patagonie kolem obávaného Hoornova mysu do Chile, od velikonočního ostrova k souostroví Havajskému, potom podle pobřeží Severní Ameriky a Kalifornie do neznámé Číny, z přístavu Macao k Japonskému moři na Kamčatku a poslední úkol: břehy Australie. Cesta plná dobrodružství a odvahy. Boje s domorodci, nebezpečí moře a neznámých krajin. Kapitán Lapérouse ztroskotává a záchranná výprava najde naživu jediného námořníka.... celý text

elcapitano
23.03.2017 3 z 5

Tato kniha je celá obsažená v knize Čtyři kapitáni, jen je vydaná o 20 let dřive. Je zřejmě psaná pro děti nebo mládež - usuzuju tak z jejího jednoduchého slohu.
Popisuje objevitelskou plavbu kpt. Lapérousa, který není až tak obecně znám, jako některí jiní mořeplavci - např. James Cook. Svou cenu kniha tedy má, přináší méně známá fakta, byť v podáni poněkud zastaralém.

Matt Baker
03.01.2015 4 z 5

Tato kniha mne přivedla k vyhledávání námořních kapitánů a objevitelů a k jejich dobrodružným výpravám. Obzvláště toto dílo mne zaujalo, jelikož jsem do té doby neznal tohoto významného mořeplavce a objevitele.