Poslední píseň

Poslední píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41815/bmid_posledni-pisen-V2W-41815.jpg 4 818 176

Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí opustit milovaný New York a odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Nemůže se smířit s tím, že její táta, koncertní pianista, před třemi lety odešel od jejich rodiny. Ronnie se rozhodne, že odmítne každou tátovu nabídku ke smíření, i když po jejich společně prožívané vášni pro hudbu se jí tajně stýská. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Song , 2009

Kiks
23.04.2018 5 z 5

Absolutně srdeční záležitost. Četla jsem až po filmu a nemohla jsem se toho příběhu nabažit. :)

Bobina74
30.03.2018 3 z 5

Tak tohle by šlo. I když jsem malinko na rozpacích. Jsou rozhodně lepší romány pro ženy a tohle se četlo dobře, chvílema jsem se nemohla odtrhnout, ale...Proč najednou autoři cpou do každého druhého románu tu "hnusnou nemoc" ? Já vím, že tady ta nemoc je, ale číst o ní v jednom kuse ???
P.s. : já osobně utíkám ke knížkám relaxovat a ne se uvádět do ještě větší depky...:-)

EvikU.
24.03.2018 5 z 5

Kniha byla pěkná. Četla se sama a na konci byla hodně dojemná a smutná.

Perry
07.03.2018 5 z 5

Rozdílů mezi filmem a knihou je opravdu spoustu, ať už těch zásadních nebo těch přehlédnutelných. Ale věc, kterou mají kniha i film společnou je srdce, které tvůrci do vytvoření dali.
Příběh je plný lásky, přátelství i nepřátelství, pochopení... ale hlavně odpuštění. I když je i plný smutku (a slz :D) stojí za to. :)))

Anna 13
26.01.2018 4 z 5

Knížka je to krásná..., ale!
Od Nicholase Sparkse jsem četla knihy procítěnější. Na tomto příběhu mi hlavně vadila ta předvídatelnost. Od začátku víte kdo založil ten oheň, předpovídáte překážky ve vztahu Ronnie a Willa a víte i jak to celé skončí s otcem. Tohle vše jsem tušila od prvních pár kapitol, aniž bych viděla film. Sestra mi pak mé předtuchy potvrdila, jelikož snímek viděla a tím mě vytočila, protože to opravdu bylo vše tak, jak jsem předpokládala. :( A už ani nebyla naděje, že se pletu.
Líbil se mi dokonale vykreslený vztah otce a dcery. Tahle láska byla snad v příběhu důležitější než ta partnerská, která mi přišla dost slabá na teenagery. Nevím, čím to je, ale po shlédnutí traileru jsem přesvědčená, že film bude zamilovanější.
Co je na knize plusové, je nádherné prostředí, kdy se vlastně celou dobu procházíte po plážích a pozorujete líhnoucí se želvičky...

Příběh je hezký, ale předvídatelný. Bohužel. Jiné knihy od autora jsou nabité větší porcí romantiky i nečekaných zvratů.
Přesto mohu knihu doporučit!

Barča92
15.01.2018 4 z 5

Krásná kniha jen mi trošku vadil konec knihy, kde autor zbytečně moc rozvádí nemoc otce hlavni hrdinky.

Peťule159
09.12.2017 5 z 5

Velmi dobrý příběh..a napsaný tak tak...není co dodat..:-)

Joyce24
05.11.2017 5 z 5

Moje první a určitě ne poslední kniha od tohoto autora. Velmi krásný a dojemný příběh, doporučuji.

RoseThrone
23.10.2017 5 z 5

Jestli jste viděli film a díky tomu nechcete číst knížku, protože si říkáte, že je zbytečné číst něco co jste viděli (a upřímně.. kvalita filmu spíš nic než moc.) - STOP. Odhoďte tuto myšlenku z hlavy a okamžitě běžte pro knihu! Najdete v ní všechno, kvůli čemu čteme a mnohem víc. Radost, smutek, zlobu, lásku, nespravedlnost a hlavně, samotný život.

martinaandulka
25.09.2017 4 z 5

Začátek knihy mě přišel slabý,hlavní hrdnince je 17 let a mě to přišlo spíš pro teanegery,ale pak se přběh rozjel a vtáhl mě do děje.Sparks opět nezklamal.

Lemurka
12.09.2017 3 z 5

Dost roztahaná kniha, místy nudná. Aspon ten konec to zachránil ... Líbilo se mi vykreslení vztahu otce k dětem.

blackhorse
26.08.2017

Celkem ujde, ale mohla být lepší. Marcus byl idiot. :-)

Irsaf
13.08.2017 5 z 5

Moje druha kniha od autora. Líbila se moc :)

Selendra
12.07.2017 5 z 5

Krásný a dojemný příběh. Film je také pěkný, ale na knihu prostě nemá. :)

Evr
30.06.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala hlavně z důvodu, že jí potřebuju k maturitě. Vlastně jsem to měla 2 v 1. Chtěla jsem si jí přečíst už hrozně dlouho + k tý maturitě. Jako první jsem viděla film, je to asi 3 nebo 4 roky zpátky, ale pořád jsem si pamatovala konec. Ale stejně jsem tu knihu musela přečíst. A strašně se mi líbila.
více info a celá recenze: http://fanmilyeli.blog.cz/1704/posledni-pisen

bubblebut
24.03.2017 4 z 5

Mně osobně si kniha trochu hůř četla, protože je psána v přítomném čase, ale příběh moc pěkný

Monyčí
20.03.2017 5 z 5

Ano, ano, ano. Jak je u Sparkse zvykem, kniha je citlivě, čtivě napsaná. Prostě čtete a ani nevíte jak. Kniha nejenže pojednává o lásce dvou mladých lidí, vypráví také vztah dcery a otce, který není zprvu úplně růžový. Kniha vás chytne a nepustí a troufám si říct, že tahle kniha snad rozbrečí každého a koho ne, tak asi nemá srdce. Na tuhle knihu nikdy nezapomenu. Ani nemůžu říct, že bych byla smutná. Byla a jsem vlastně šťastná.

Hana86
16.03.2017 4 z 5

Ještě jsem nečetla knihu, v níž by byl tak zajímavě a poutavě popsán vztah dospívající dcery a otce. Nevím, proč tu někdo píše, že knížka nekončí dobře. Podle mě totiž za dané situace lépe skončit nemohla. Je to ze života, ale došlo ke vzájemnému pochopení a smíření, i když cesta k němu byla dlouhá. Ronnie během několika měsíců strávených u otce změní pohled na život, stane se z ní zodpovědná mladá žena.
Sparksovy knihy vždy krásně popisují myšlenky a pocity a tento způsob psaní se mi moc líbí.
Knížku určitě doporučuji, ale dle mého názoru není nejlepším autorovým počinem.
Film jsem viděla, dalo se na to dívat, ale nemám ráda Miley Cyrus, takže to pravděpodobně ovlivnilo můj názor na něj. Kniha je jako obvykle mnohem lepší.

NachlJ
20.12.2016 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky Vánocum a mojí úžasné kamarádce.
I když jsem viděla první film a celkem byl jinej tak kniha mě uchvátila. Těžký život dospívající dívky když se jí za pár dnů dokáže změnit život a to jen pár událostma. Ke konci je to velice smutné když se stará o svého otce.
Od tohoto autora jsem ještě nic nečetla ale zaručeně se k němu vrátím. Je to alespoň něco jiného než normálně čtu.
Kdybych měla porovnat na procenta film a knihu tak je to pomalu sjené a to se nestává. Většinou jsou filmy horší.

akdar72
29.10.2016 5 z 5

Krásný příběh. Komplikované rodinné vztahy, kde po nalezení sebe sama zůstává láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, tichost a sebeovládání....

láska zfilmováno hudba romantika léto

Nicholas Sparks
americká, 1965