Poslední pes na zemi

I psi mají své dny... Píše se rok 2021. Londýn dnes padl. A pro Linekera, bezstarostného vořecha z londýnského Packhamu, je takovým dnem ten, kdy nastal konec světa. Konečně se mu naskytne příležitost dokázat svému pánovi, jak věrný dokáže být. Reg, elektrikář a spisovatel, posedlý fotbalem devadesátých let a trpící agorafobií, má v plánu blížící se zkázu přečkat ve svém bytě v druhém patře, kde se schovává před nepokoji zuřícími venku. Ale když se na schodech jejich domu objeví opuštěný sirotek, musí Reg a Lineker čelit nástrahám vnějšího světa, aby dítě zachránili. A nejen ono dítě, ale také sami sebe......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405521/posledni-pes-na-zemi-BHo-405521.jpg 4.614
Literatura světová, Sci-fi
Vydáno:, Omega

The Last Dog on Earth (2017)

Počet stran:480
Jazyk vydání:český
Překlad:Aleš Kolář
Autor obálky:Jiří Miňovský
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7390-984-0

Kniha Poslední pes na zemi

Dannie69

Chvíli mi trvalo, než jsem se sžila s Reginaldem. Jeho odtažitost vůči lidem ale člověk pochopí ve chvíli, kdy to nejméně čeká. Lineker byl od první chvíle jasný favorit knihy, který svým humorem, ač vulgárním a někdy i vcelku černým, dokázal knihu krásně odlehčit. Nad jeho myšlenkami jsem se občas musela pozastavit i já a říct si, že ten pes má sakra pravdu. Přečteno opravdu jedním dechem..

Wolf012

Poutavý příběh z pohledu psa a jeho pána, který mne nejednou rozesmál psím myšlením, které je opravdu velmi fascinující

MóňaVíšJak

Pro všechny kdo milují psy- opravdu jsem se nasmála. Náhodou jsem ji dostala k svátku a je to pro mě překvapení roku- úžasně čtivé, svižné, super příběh! Kniha je psána z pohledu Linka - psa a z pohledu jeho pána Reginalda. Jak píše kolega výše, měli byste si upravit popis knihy, máte tam toho dost špatně.

a.k

Kniha není klasickým postapo sci-fi románem. Velmi zásadní roli zde hrají úvahy a myšlenky na úkor hlavní dějové linky. I když ta je logická a ani nepostrádá napětí.
Moc mě to bavilo. Škoda, že kniha nebyla delší.
Psa Linekera jsem si zamilovala i přes jeho vulgarismy.
Více v mé recenzi v záložkách.

Pozn.: jen pro upřesnění k anotaci. Reg netrpí arachnofobií, ale agorafobií (strach z otevřených prostor). S pavouky nemá opravdu nic společného. Mimo jiné má ještě hafefobii (strach z dotyku). Ona celá zde uvedená anotace je trochu zavádějící.

Adrian J. Walker
australská

Kniha Poslední pes na zemi je: