Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1328 468

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

Janule809
29.08.2021 5 z 5

V druhé polovině knihy už pomalu tušíte co bude následovat, ale i tak super čtení

Petrasuvicka
22.08.2021 5 z 5

Taky by se to dalo nazvat příběhem o dvou psychopatech a jejich obětí. Velmi čtivé a napínavé. Skvělé je, že se autorky nevyzivaji v detailech toho, co se mezi postavami dělo. Možná ale tohle je i fakt, že kniha působí psychotickými a zvráceným způsobem. Fantazie čtenáře je kolikrát silnější než autorem naservírováne hrůzy :-)

Sammy.Boy
21.08.2021 5 z 5

"Život je ozvěna. Vždy se vše každému vrátí." Tím bych asi zrekapituloval celou tuto knihu! Perfektní zápletka, neotřelé podání a skvěle promyšlený děj, který nutí číst od začátku až do samého konce, kdy už chcete vědět, která ze zmiňovaných dam bude ta POSLEDNÍ PANÍ PARRISHOVÁ. Bravo!

NelaMaty
15.08.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!

Bulldog
09.07.2021 5 z 5

Trochu průhledný a předvídatelný děj, ale i přesto se mi to líbilo.

Janadvorackova
04.07.2021 3 z 5

Šmudla potká ve fitku princezničku. Ta má doma dokonalého manžela, pochopitelně prachatého fešáka, všeuměla a dvě rozkošné dětičky (šedou myšku a spratka). Ale šmudla prožila v minulosti strašně moc zlého a touží si to vynahradit, zahojit se, vtírnout se, protože si to pochopitelně zaslouží :). Jako každá, žejo. Použije k tomu jakože doslova všecky ženské zbraně :).
A pak všichni zjistí něco, co vědět nechtěli.
Pan dokonalý zjistí, princeznička taky a šmudla se až do konce nepřestane divit :).

Bylo to trochu předvídatelné, ale dobře napsané, napínavé a dávkované pozvolna. Kniha má tři části. První z pohledu šmudly, druhou vypráví princeznička a třetí to dokonale rozsekne.

Akorát by mě zajímalo, jestli mají všichni boháči takové divné choutky :), abych se příště, až se budu ve fitku bavit s nějakou princezničkou náhodou nerozhodla, že bych chtěla být její kamarádka. Protože kdo ví, ženským se líhnou v hlavách šílené nápady, kecají spolu v šatně, půjčují si mycí prostředky, všelijak se očumují a hups, už si plánují nějaká ta setkání, žejo :).

Belanna
23.06.2021 5 z 5

Na začátku jsem si říkala, že to bude dobrá oddychovka a jen jsem si opakovala, že lidská hloupost nezná mezí. Když pak převzala vyprávění příběhu Daphne, kostičky začaly zapadat do sebe, stupňovalo se napětí a konec byl ve stylu "S čím kdo zachází, tím také schází."
Líbilo se mi to.

Nikusha
08.06.2021 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Tomu říkám thriller pro ženy.

Janík61
28.05.2021 4 z 5

Velice dobře napsaná kniha, četla jsem jedním dechem, doporučuji.

archivářka115
27.05.2021 4 z 5

Nejdřív jsem nemohla pochopit chování Daphne. Druhá část mě překvapila a třetí část byla vyvrcholení. Vůbec jsem to nečekala. Knížka se četla dobře, kdo má rád thrillery, tak bude spokojen.

andysek88
20.05.2021 5 z 5

Skvělé, napínavé, překvapující. Knížka se dobře čte. V tomto žánru patří určitě k těm lepším, příběh neni vůbec hloupý a předvídatelny. Doporučuji vsema dvaceti.

NannyOgg24
20.05.2021 4 z 5

Ze začátku nic moc, i jsem přemýšlela, že knihu odložím a nedočtu. Ale pak se to rozjelo, líbila se mi hlavně druhá část vyprávěna Daphne.

Akťavs
13.05.2021

Nerada píši negativní hodnocení, ale mě kniha moc nezaujala. Dvakrát jsem ji chtěla odložit , vydržela jsem jen díky dobrým hodnocením zde na databázi a proto, že ji mám do čtenářské výzvy. Bylo to takové klišé, jak se říká , nahoře huj, vespod fuj , nebo kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Těžký život s psychopatem. Zápletka nebyla špatná, ale za mě žádná super jízda. Dávám 2 hvězdy za čtivost.

Hasali
06.05.2021 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst... ale pak se strhla jízda. Nakonec super čtení, který jsem musela dotáhnout na jeden zátah..

kramlinka88
02.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Bylo to vážně skvělé čtení, krátké kapitoly, knížka se četla sama :-) pár Kapitol jsem si poslechla i jako audio a taky skvělé :-) Místy mi příběh připomínal B.A.Paris, ale byl vymakanejsi, já naivka jsem tu zápletku neprokoukla :-D A Amber jsem přála nakonec úplně vše, dostala přesně to, co chtěla a co si zasloužila :-D

sidonka
02.05.2021 5 z 5

Do první části jsme se nemohl začíst, ale od druhá to byla jízda, někdy mi až mrazilo, co někteří lidé dokážou, ale karma je karma

ela1972
28.04.2021 4 z 5

Velice zajímavá kniha, která vás vtáhne do děje. Jen mi ten konec nějak připadal nějaký uspěchaný

Linda007
24.04.2021 3 z 5

Bohužel hodně předvídatelné.

VasnivaCtenarka
22.04.2021 5 z 5

AUDIOKNIHA:
73 poutavých kapitol je rozdělených do tří částí. V první části nás vypravěčka Tereza Dočkalová vpustí do světa závistivé Amber. Pochopíme naprosto dokonale její způsob myšlení. Provede nás svým plánem a budeme ho s ní také realizovat. Jana Plodková pak propůjčila svůj hlas Daphne, která nám vypráví druhou část příběhu. To už však příběh dostává jiný rozměr. Zde vyplouvají na povrch skutečnosti a tajemství, které příběhem krásně zamávají a vy se nebudete moci odtrhnout! Budete chtít vědět pravdu. A budete překvapeni, že nic není jak se zdá.

Poslední paní Parrishovou napsala Liv Contantine. Tohle jméno je však pseudonym a ukrývá v sobě dvě americké autorky – sestry Lynne Constantine a Valerie Constantine. Sestry tento příběh psaly prostřednictvím e-mailů a hovorů přes Skype, protože je od sebe dělí hranice tří států. A přesto dokázaly vytvořit až mrazivě dokonalý thriller, který jste už dlouho neposlouchali/nečetli.

Obě vypravěčky odvedly kus práce. Byla jsem překvapená, jak silně mě tento příběh při poslechu zaujal a vtáhl.

Při poslechu první části jsem měla trošku dojem, že kniha nebude mít spád, že se tam toho neděje příliš. Pokud i vy budete mít tento pocit, radím vám, abyste počkali. Ve druhé části se teprve začne odehrávat to pravé ořechové a nebudete schopni přestat poslouchat. Opravdu! Tohle jsem při poslechu audioknihy ještě nikdy nezažila!

Společnost Voxi audioknihu vydala v roce 2020. Celý příběh se vešel na jedno CD a celkový poslech vám zabere 12 hodin času.

Hlas Jany Plodkové a Terezy Dočkalové je opravdu velmi příjemný a to, jak s ním umí pracovat je…. obdivuhodné.

Tenhle poslech jsem si užila na 100%. A vím, že něco takového už asi dlouho, dlouho nezažiju.

Pokud milujete audioknihy a k tomu perfektně propracované thrillery, pak tohle musíte zkusit. Neváhejte ani minutu, protože tohle si opravdu užijete!

Ophelie
20.04.2021 5 z 5

Výborný psychologický thriller! Kniha je čtivá od začátku až do konce, pomalu se odkrývá pravdivý příběh Daphne a Jacksona aneb nic není takové, jak se zdá navenek být. Amber byla mrcha a dostala, co si zasloužila. Kniha, kterou lze určitě doporučit.

thrillery manipulace (psychologie) psychologické thrillery thrillery pro ženy

2018  89%Poslední paní Parrishová
2020  77%Ta, která prohraje