Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1327 468

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

maximus13
19.04.2021 5 z 5

Takto se píše opravdový psychothriller! To byli správní magoři, co se hledali až se našli, byť o tom navzájem nevěděli! Přidávám knihu do moji top 5! Až do konce nejsou věci tak, jak vypadají, ale to jste asi tušili.

Romischka
14.04.2021 5 z 5

Nejlepší thriller, který jsem přečetla v roce 2020, možná za celý život. A to už jich mám ve sbírce docela dost. Skvělá kniha!

Aaloha
12.04.2021 4 z 5

Tak to byl hodně povedený psychothriller. Docela brzy jsem si všimla v jedné situaci podobnosti s filmem Noci s nepřítelem, takže jsem tušila, že vše není tak jak na první pohled vypadá. Každý dostal co si zasloužil.

Lena78537
11.04.2021 4 z 5

Taková ta kniha, která se čte sama a u které víte, že to celé pro někoho blbě skončí. Amber byla mrcha, která si vše co se jí pak dělo zasloužila. O Daphne jsem si první polovinu myslela, že je naivní a hloupá. Dokud neprišla druhá část a nebylo to celé jinak... To jsem pak už knihu neodložila. A závěr? Ten jsem si fakt užila. Ženy, doporučuji!

Allla9
11.04.2021 5 z 5

Knížka mě bavila od první stránky. Asi v polovině jsem byla unešená, ale konec doslova neměl chybu. Nelze jinak než doporučit.

Pavlina50
06.04.2021 5 z 5

Tak tohle mě bavilo, knížka se četla sama.
Amber se rozhodne, že se za každou cenu stane poslední paní Parrishovou, manželkou bohatého a přitažlivého Jacksona a vůbec jí nevadí, že jedna paní Parrishová už dávno existuje.
Je to dobře čtivé čtení plné zvratů, v jehož průběhu se můžeme jen dohadovat, kdo s kým vlastně doopravdy manipuluje. Prostředí amerických dam z vyšší společnosti s jejich typickými „problémy“ na mě vždycky působí tak trochu mimo realitu. Jejich dokonalé domovy, dokonalé děti, dokonalé přátelství…já bohužel vždycky vidím spíš jen znuděnou hromadu manželek, které si hlavně díky svému neodmyslitelnému působení v různých nadacích připadají hrozně „upracované“ a důležité, a samy sebe tak přesvědčují o vlastní nepostradatelnosti pro okolní svět. Ale pokud bych to měla napsat opravdu upřímně…nemůžu si pomoct, ale na mě vždycky působí jako typické slepice. Proto mě také v první půlce knihy dost iritovala naivita Daphne a celá kniha na mě v té chvíli působila jen jako takový velice dobře čtivý typický ženský román. Ovšem druhá půlka knihy svým zvratem tento relativně obyčejný román povyšuje na docela poutavý a podařený psychothriller, který pobaví a určitě stojí za přečtení.
...Boží mlýny melou - pomalu ale jistě.

Ksyu
03.04.2021 5 z 5

Skvělý příběh a povedený psychothriller.

Mirin1349
30.03.2021 4 z 5

Přesně tyhle knihy mám ráda – dvě vypravěčky, dva úhly pohledu. Od začátku víte, že Amber je mrcha, ale zbytek se pozvolna rozkrývá. První část mi přišla taková poklidná, postupně se budovalo napětí, ale teprve ta druhá část tomu dodala ty správné grády. Sice tohle téma není až tak unikátní, zpracování ale bylo mistrné. I proto věřím, že tuhle knihu si budu dlouho pamatovat.

Opatov
11.03.2021 5 z 5

Psychothriller. A docela zdařilý. Hra na kočku a myš. Děj ze dvou úhlů pohledu. Studium psychologie se vyplatí. Líbil se mi spravedlivý konec příběhu.

sona9984
09.03.2021 5 z 5

Takže díky! Po dlouhé době zase super knížka! Psychothriller, který vás bude bavit celou dobu. Zvrat a la Zmizelá, ale nechte se překvapit! ;) Doporučuju!

kudrdlinka
06.03.2021 5 z 5

Tohle je opravdu povedený psychothriller, dobře promyšlený a napínavý. Poslouchala jsem jako audioknihu a v druhé části jsem si musela dát i pauzu, protože jsem na to nějak neměla - podobně jako když jsem četla Za zavřenými dveřmi. Ale zvědavost mi nedala a musela to doposlouchat, protože ten závěr za to stál.

jeny-v
01.03.2021 5 z 5

Velmi dobře napsaný román, který jsem přečetla jedním dechem a který mě dokázal odpoutat od problémů v této covidové době.
Příběh dvou odlišných žen: šestadvacetileté Amber s tajemnou minulostí, toužící po bohatství a přepychu a Daphne, které je osmatřicet let a potřebuje se zbavit manžela Jacksona. Při "náhodném" setkání se z nich stávají přítelkyně, každá však s jiným posláním.....

Martinaa24
19.02.2021 5 z 5

Opravdu originální a velmi promyšlený příběh, který se četl jedním dechem. Druhá část knihy mě opravdu překvapila a ten konec jsem vůbec takový nečekala. Doporučuji přečíst!

skipiii
15.02.2021 5 z 5

Strhující a napínavý děj,který vám nedovolí přestat číst.

Michaluška
15.02.2021 4 z 5

První půlka knihy byla taková nudnější.Amber mi byla nepříjemná.Druhá půlka velmi napínavá!

e-Lisbeth
12.02.2021 4 z 5

V rámci svého žánru to bylo dobré... žádná krev a napínavé do konce.

michaela.22
27.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Čekala jsem podle recenzí, že kniha bude dobrá. Že až tak moc, jsem však netušila. Fantastické prolínání bohatství, chudoby, touhy, závisti, týrání a mnoho dalších témat. Kniha se snadno a rychle četla, napětí se stále stupňovalo. Chvílemi jsem měla pocit, že i já jsem součástí toho příběhu (tak snadno kniha vtáhne čtenáře do děje). Rozhodně všem doporučuji.

suiteki
24.01.2021 5 z 5

Tak tuhle knihu můžu jen doporučit, byla jsem tak zvedava co se bude dít dál, že jsem ji jen těžko odkládala. Intriky,přátelství,velká láska,strach a lži. Za dva večery jsem ji prelouskala a v budoucnu se k ní ráda vrátím.

Leona333
16.01.2021 3 z 5

V páru by měli být pouze dva. Proto se tomu říká pár. Jak se jich tam začne motat víc, většinou se to oslovení - spojení pozmění na průšvih, někdy přímo katastrofu...! U této knihy jsem z její reklamy i recenzí očekávala něco víc. Nakonec to celkově u mě zapůsobilo, jako takové ,,mnoho povyku pro nic." Četla jsem i lepší knížky na toto téma.

Jenny055
11.01.2021 4 z 5

Kniha výborná, hoci som veľmi nedúfala. Prvá polovica knihy ma dosť deptala, skoro som ju odložila, ale nakoniec si to tie "zrůdy" vyžrali, čo ma celkom uspokojilo.

thrillery manipulace (psychologie) psychologické thrillery thrillery pro ženy

2018  89%Poslední paní Parrishová
2020  77%Ta, která prohraje