Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1328 468

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

Janča089
22.08.2018 5 z 5

Kdo čekal nějaké napětí a drama, mohl být zřejmě zklamaný, ale jako psychologický román (hlavně v druhé polovině knihy, která mnohé vysvětluje) dobrý. Možná by bylo zajímavé, kdyby se vyprávění obou žen prolínalo již nějak dříve, takto byla kniha jako by skutečně rozdělena na dvě části. Trochu se dalo i tušit, že vyprávění ze strany Daphne bude něco takového obsahovat... Každopádně knihu doporučuji a hodnotím na výbornou.

Beruska18
21.08.2018 4 z 5

Kniha vás nenechá v klidu, budete chtít vědět co se to vlastně děje, neboť nic není takové, jak na první pohled vypadá.

oolinkaa
20.08.2018 5 z 5

Příběh se mi velmi líbil, ač jsem trochu predvidala, jak to dopadne. Hodně podobné to bylo jako v knihách v pasti lži či někdo cizí v domě. Ale mám tento žánr a styl velmi ráda a za mě super, dávám 5* a těším se na nové knihy .

Januli
11.08.2018 4 z 5

Jak již bylo zmíněno, tak kniha se podobá knize Za zavřenými dveřmi, ale vůbec mi to nevadilo. Chvílemi jsem se rozčilovala, hlavně u Daphne, protože tolik let ponižování a vlastně s tím se nesnažila úplně něco provézt. Poslední kapitola byla zbytečná. Ale ve finále každý dostal, co si zasloužil, možná bych ještě chtěla vědět, jak přesně to dopadlo s Agnes a jejím manželem. Jaký trest ho postihl.

intelektuálka
10.08.2018 3 z 5

Jako prvotina to není špatné - jenom na toto téma už toho bylo napsáno hodně...

Postavy dvou žen - a ani jedna z toho nevychází pozitivně...

Na závěr každá získá, co chtěla - ale všechno je trochu jinak.

Opět se zde promítá touha po prospěchu, bohatství - lži a manipulace...
já bych ráda partnerské vztahy viděla v jiných hodnotách.

A ještě dodám : nevím, proč ženy v těchto tematech vychází buď jako potvory, nebo ušlápnuté chudinky a muži jako tvorové, co nepřemýšlí mozkem, ale jinou částí těla...
Nevěřím, že by takové pojetí bylo reálné.

melonka
09.08.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla na doporučení. Nečetla jsem k tomu žádný úvod ani popis. Nevěděla jsem jestli, je to thriller nebo román a myslím, že jsem udělala dobře. O to víc mě to nutilo číst dál a přemýšlet, kam tenhle příběh spěje.

Super čtení. Jeden z těch lepších dramat/thrillerů, co stojí za přečtení. Poslední kapitola za mě byla dost zbytečná.

SPOILER:
Kniha byla o stupínek lepší jak "Za zavřenými dveřmi".

katst
08.08.2018 5 z 5

Tak tohle bylo dost dobrý :-). Kniha, ač by se mohlo zdát, že tématem značně neoriginální, velmi příjemně překvapila. Čtivé od začátku do konce.

reňa30
08.08.2018 4 z 5

líbila se mi

medialstar
08.08.2018 5 z 5

Mám ráda, když věci v příběhu nejsou takové, jako na první pohled vypadají. Střádají se tajné plány a intriky a postupně to všechno do sebe zapadá. Tady mi byla naservírovaná řádná porce, která měla spád, žádná extra vata okolo, pěkně to frčelo a nebýt až takřka polopatického finále, které si mohly dámy autorky odpustit a zakončit to o pár stran dřív, vlastně nemám co vytknout. A i když se nejedná, jak již výše zaznělo, o originální téma, tak mi to vůbec nevadilo, protože takových thrillerů bych si klidně přečetla mnohem víc a těšila se, co nového za sviňárničky se dá ještě vymyslet. :-)

wiwi
07.08.2018

Velmi čtivá kniha, není všechno zlato co se třpytí, zdánlivá dokonalost může být nedokonalostí. Určitě doporučuji

aleza1
05.08.2018 5 z 5

Velice čtivý psychothriller...první půlka se jeví jako klasický ženský román, ale druhá půlka knihy stojí za to. Podobné trochu knize Za zavřenými dveřmi, ale tato je propracovanější...A závěr...každý je strůjcem svého štěstí. Za mě super!!!

stanza
05.08.2018 4 z 5

U mě trochu zklamání první část se nic nedělo. Pak se to přeci jen rozjelo a nakonec jsem se i zasmála. No kdo chce kam ....

Tereziee
03.08.2018 3 z 5

Za mě teda zklamání. Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a kniha mě bude udržovat v napětí a ono nic. Jsou lepší thrillery a tady je i velká podobnost s knížkou Za zavřenými dveřmi, která je stokrát lepší.

twai
01.08.2018 5 z 5

Na zacatku byla pochybnost, jestli to nebude nuda, ale od pulky neskutecna jizda :-)

yvette3
30.07.2018 5 z 5

Přečetla jsem neuvěřitelně rychle, nedalo se odložit. Doporučuji!

romanka26
30.07.2018 5 z 5

Parádní kniha. Nešlo se odtrhnout. Přečtena během dne.

Šmoulinka1980
30.07.2018 5 z 5

Příběh této knihy mě neskutečně bavil a jak je tu níže napsáno: byla to skvělá jízda :-). Po dočtení mi jako první vytanulo na mysl známé rčení - "Není všechno zlato, co se třpytí". Zajímavé a originální bylo čtení příběhu nejprve z pohledu jedné postavy a od půlky knihy z pohledu druhé postavy. O maličko více mě bavilo čtení z pohledu Daphne, protože to opravdu bylo "psycho" a nešlo přestat číst, dokud jsem nebyla na poslední stránce. Jedna z nejlepších knih pro mě za poslední dobu!

Mandlevest
24.07.2018 5 z 5

Super knížka. Dala jsem na doporučení v DK a dobře jsem udělala. Výborně se čte, nejdříve zvědavost a později napětí Vás drží u knihy od první stránky, i když maličko tušíte, že to neskončí tak, jak se to vyvíjí. Druhá půlka knížky je snad ještě lepší a tak s lehkým srdcem odpouštím poslední 2 kapitoly, lehce přitažené za vlasy. Přes čtivost a lehkost knihy je třeba mít na paměti, že zpracované téma je bolestivé a celosvětově velmi aktuální i dnes. Sama mám v minulosti zkušenost s tím, že není všechno zlato co se třpytí, a o to víc jsem se dokázala do Daphne vcítit. Určitě doporučuji, je to nejen napínavé , ale i poučné čtení.

MirkaProk
24.07.2018 5 z 5

kniha přesně pro mne. Přečteno velmi rychle až mi bylo líto, že už mám přečteno. Děj má spád už od začátku a od druhé poloviny jsem se už nemohla odtrhnout dokud jsem ji nedočetla a překvapivé vyvinutí děje.

Peace
22.07.2018 5 z 5

"Emocionální zastrašování dokáže působit stejně znepokojivě jako to fyzické."

I když mě děj knihy nijak zvlášť nepřekvapil, byla to skvělá jízda! Tak čtivě napsaná, že jsem se od knihy jen těžko odtrhávala a většina povinností šla stranou, protože prostě nešlo přestat.
Rozhodně doporučuji, v knize není ani jedna nudná strana!

thrillery manipulace (psychologie) psychologické thrillery thrillery pro ženy

2018  89%Poslední paní Parrishová
2020  77%Ta, která prohraje