Poslední nádech

Poslední nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249785/bmid_posledni-nadech-XCW-249785.jpg 4 309 104

Devětadvacetiletá Eva několik měsíců po svatbě zjišťuje, že její manžel Jackson nebyl tím, kým tvrdil, že je, a uvědomuje si, že se zamilovala do muže, kterého vlastně vůbec neznala…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A single breath , 2014

DariDerek
19.04.2017 5 z 5

Když porovnám Modrou a Poslední nádech, tak nádech vyhraje. Jde už jen o to, že je to mnohem uvěřitelnější, mnohem schůdnější než Modrá v Modré. :-) Pokud jste nečetli, i tak Modrou doporučuji! :-)
U Posledního nádechu vám plno věcí dojde, jak to asi bude, ovšem autorka si dokáže pohrát se slovy, že vám vaše bystrá mysl není překážkou a i přes to, že nebude překvapeni, jak co dopadne, tak si čtení užijete. Mi se líbilo, jak i v těch nejobyčenějších chvílích dokázala vystoupat napětí tak, aby člověk do poslední chvíle přemýšlel, jestli se nemýlil... Pro mě naprosto skvělý zážitek - více v recenzi v záložkách ;-)

Pet007
29.11.2016 3 z 5

Celkem čtivá kniha. Trochu mi připomínala nějaký film.

Misha11
09.11.2016 4 z 5

Knížka se mi četla dobře, měla příjemnou atmosféru, krásně vykreslené pocity a prostředí Tasmánie bylo dokonalé
Moc se mi líbilo postupné odkrývání pravdy, gradace příběhu a především to, že do sebe vše zapadalo a konec.. byl skvělý. Zvrat (ke konci knihy) jsem očekávala, ale k příběhu mi sedí. Fajn román pro ženy, můžu doporučit.

kika 13
27.09.2016 5 z 5

Mohli bychom promarnit celý život tím,že si budeme přát,aby to bývalo jinak.Máme co máme a já jsem za to vděčná.
Román je parádní kousek ke čtení touha vědět ajký bude konec Vás žene dál a dál ve čtení.

dzucka
21.09.2016 4 z 5

kniha se mi celkově líbila..jen jsem něco zvládla odhadnout..děj, co se týče těhotenství apod.
jinak vlastně ani nevím, co si mám myslet o konci knihy..podle mě to chtělo trochu konktrétnější zakončení..ale jinak se velice dobře četla :-)

Leniiis
28.08.2016 5 z 5

Parádní knížka. Napínavá od začátku až do konce. A jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

zuzana2599
21.08.2016 5 z 5

Knížka se skvěle četla, příběh postupně gradoval a já se nemohla dočkat, jak to vlastně všechno skončí... Konec se mi líbil nejvíc, ty pochybnosti Evy, ta nerozhodnost, váhání, postupné rozplétání pravdy a lží a jako bonus krásné exotické prostředí daleké Tasmánie. Byl to takový jemný psychothriller pro ženy.

Danago
04.07.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka. Líbila se mi stejně jako Modrá. Je tu napětí a překvapení po celou dobu děje. Moc dobře se mi knížka četla. Když sem začala, už sem se od ní nemohla odtrhnout.

lefa
08.06.2016 3 z 5

Příjemné oddechové čtení.

jasmína
28.05.2016 5 z 5

Spíš relaxační román pro ženy a vůbec špatný, ačkoliv mě brzy došlo o co půjde.....

Rodaw
10.05.2016 3 z 5

Fajn román pro ženy :-))

bookcase
22.03.2016 5 z 5

Není to typický psychothriller, ale četl se mi dobře.

jluky
28.12.2015 5 z 5

Jemný romantický thriller - tak by som to nazvala. Kniha sa mi veľmi páčila a za seba: doporučujem. Knihu som si želala pod stromček - a splnila moje očakávanie!!

genie
26.12.2015 2 z 5

Přiznám se, že mě román moc nenadchl ... Prostě červená knihovna s bezchybnou hlavní hrdinkou. Knížka mi v určité části začala být dlouhá a překombinovaná. Do posledních kapitol jsem se musela nutit a to se nestává často :-(.

mariva
30.11.2015 5 z 5

Po přečtení autorčiny knihy Modrá jsem hledala něco dalšího od této autorky, jinak bych zřejmě po této knize nesáhla. Obálka moc lákavě nepůsobí, ale zdání klame. Příběh vtáhne do děje hned po prvních stránkách a napětí je udržováno téměř až do konce. Pak už si asi čtenář domyslí, jak to vše dopadne, ale od počátku až do konce je to výborné napínavé čtení, od kterého se nechce vstát.

ewisek22
29.11.2015 4 z 5

Kniha se autorce moc povedla. Z Jacksona se vyklubal pořádný prevít, jen co je pravda:) Do prostředí Tasmánie, které autorka v knize popisuje, jsem se doslova zamilovala. Má představivost pracovala na plné obrátky a já se potápěla společně s Evou a Saulem a trávila dny "nicneděláním". A ta obálka knihy je dokonalá:) Dávám čtyři hvězdičky.

orinka3
09.11.2015 1 z 5

Paní knihovnice mi knížku doporučila, dala jsem na ni, bohužel.... Začátek se jevil slibně, ale posléze jsem autorku prokoukla. Zřejmě ji platili od řádku:) To pak přibývají stránky, jéje! Kolikrát už tohle bylo napsáno - tajemná minulost. Příběh prostinký, uměle natahovaný. Je tu viditelná snaha o tajemno a napětí, v každé kapitole je náznak něčeho hrozivého v budoucnu. V tomto stylu autorka pokračuje neměnným krokem. Pokud cestou ztratí dech a inspiraci, vypomůže si hrozivým snem hrdinky. A jde se dál, stále je co odhalovat - pokud na to čtenář nepřišel hned na začátku. Jde o prachobyčejnou červenou knihovnu, která se dá číst tak leda na dece u vody pod žhnoucím sluncem, které nedovolí příliš přemýšlet. Od poloviny jsem knihu jen listovala, pak se podívala na konec a vůbec nic mi neuteklo. Hvězdičku dávám za čtivost, ta na jedničku je. A nedá mi, abych se zeptala: kde vůbec vzala hrdinka peníze na dlouhé pátrání? Za co tam žila? Omlouvám se všem romantikům, kteří žijí v představách, že zamilovaným stačí k životu rosa z květů.

Anna 13
07.11.2015 5 z 5

Docela se divím, že k této knize je tu tak málo komentářů a že kniha není označována za Světový bestseller! Opravdu by si to zasloužila. Myslím, že i film by byl naprostou bombou, pokud by mi dovolili vybrat herce! :D

Kniha je plná lásky, zvratů, zápletek, podvodů, lží, pochybností, exotiky, podmořského života, smrti strachu a otázek Proč?! Knihu doporučuji všem ženám, ale myslím, že i mužům by se mohla moc líbit.
Nádherně kniha gradovala a já jsem z ní ještě celá rozpolcená!

fis.rena
14.10.2015 4 z 5

Pěkné oddechové čtení z příjemného prostředí...stále cítím mořský vzduch a písek v nohách ze zátoky v Tasmánii.

RADOST
29.09.2015 3 z 5

Pěkné čtení pro mladé ženy - nepostrádá romantiku ani napětí i určité poučení. Je mou chybou, že s věkem a zkušenostmi jsem už předvídala více, než bylo záhodno.

moře a oceány příroda romantika lhaní, lži

Lucy Clarke
britská, 1981