Poslední nádech

Poslední nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249785/bmid_posledni-nadech-XCW-249785.jpg 4 307 103

Devětadvacetiletá Eva několik měsíců po svatbě zjišťuje, že její manžel Jackson nebyl tím, kým tvrdil, že je, a uvědomuje si, že se zamilovala do muže, kterého vlastně vůbec neznala…

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

A single breath , 2014

kollorka
kollorka
24.08.2021 5 z 5

Od knížky jsem moc nečekala a líbila se mi. Je čtivá a odpočinková.

baji42
baji42
09.08.2021 3 z 5

V této knize mě nejvíc bavily popisy exotické krajiny. Jinak mi příběh přišel hodně překombinovaný a tak nějak "béčkový".

Aghatte
Aghatte
13.03.2021 1 z 5

Překombinovaná, předvídatelná slátanina

Calibra
Calibra
17.02.2021 4 z 5

5/21 Nevím, jak jsem na to přišla, ale myslela jsem si, že kniha má být psychologicky thriller, ale dočkala jsem se odnože Rosamunde Pilcher. Nevadí.... i přes předvídatelnost knihy se mi příběh líbil, ani na postavách mi nic nevadilo. Autorka napsala čtivý román s nádherných popisem tasmánský krajiny.

Joyce24
Joyce24
12.02.2021 3 z 5

Celkem předvídatelný děj, konec takový nijaký. Celkově jsem knihou spíše zklamaná.

KatyM.
KatyM.
26.12.2020 5 z 5

Druhá kniha této autorky a opět nezklamala. Kniha přečtena jedním dechem.

Renca.ch
Renca.ch
07.12.2020 5 z 5

Kniha velmi čtivě napsaná, taková oddychovka, jako psychothiler bych to ale vůbec nenazvala, předvídatelnost děje mi vůbec nevadila, jen škoda že záběr takový přitažený za vlasy a nedotažený.

Jančislava
Jančislava
18.09.2020 2 z 5

Nejprve jsem četla Stíny nad zalivem a kniha byla krásná, plná tajemství, propracovaná. Koupila jsem si tedy i Poslední nádech a mám pocit jakoby to psal někdo jiný. Jakobych četla červenou knihovnu. Žádné překvapení ani napětí se nekonalo. Zápletka skoro nijaka a průhledná od počátku. Dost často jsem používala rychlocteni a preskakovala věty, což téměř nikdy nedělám. Mrzí mě, že jsem si knihu koupila, protože znovu číst určitě nebudu.

lucia0925
lucia0925
25.08.2020 1 z 5

Byla to první kniha od této autorky, co jsem četla, tak jsem žádná očekávání předem neměla. Začátek se mi docela líbil, i když hned od začátku autorka vysílala jasné indície o závěru knihy. Kdysi jsem chtěla jet taky do Tasmánie, i proto jsem si tu knihu vlastně vybrala. Popisy Tasmánie nezklamaly, líbily se mi. Ale více pozitiv jsem už na knize nenašla. Druhá třetina knihy se už strašně vlekla, nudila jsem se a do čtení se vyloženě nudila, některé odseky jsem rovnou přeskakovala. Ke konci to opět dostalo spád, ale konec mě nezaujal, byl dlouho předem předvídatelný, a tak nějak nedotažený, nepřirozený, neuvěřitelný... Už asi nikdy po knize od této autorky nesáhnu.

Ajuszka
Ajuszka
23.08.2020 5 z 5

Lucy Clark jsem si poslední dobou hodně oblíbila. Tato kniha není žádnou výjimkou a proto vás čeká pohodové čtení, nicméně v pozoru vás udržuje po celou dobu. Moc hezký příběh se zajímavým koncem. Určitě doporučuji a netrpělivě vyhlížím další knihu od téhle autorky

HDosoudilová
HDosoudilová
27.07.2020 5 z 5

Od této knihy jsem měla vysoká očekávání, jelikož už jsem od autorky četla Stíny nad zálivem, což se mi moc líbilo.
Kniha Poslední nádech se mi četla skvěle, děj plynul (i když začátek byl trochu zdlouhavý možná). Ale pak nastalo několik zajímavých zvratů a v knize nechybělo napětí a takové to přemýšlení "aha, tak ono to bude asi úplně jinak". I když ano, některé situace byly lehce předvídatelné ale na kvalitě příběhu to neubralo. Pořád jsem čekala, co se bude dít dál a jak to celé dopadne.
Eva mi přišla dost zvláštní, sympatická a zároveň silná postava. Sebrat se a jet za neznámými lidmi a zjistit pravdu o svém muži a ještě do cizí země, to chce kuráž. Zato Jackson mi přišel dost divný.
Co se tyče závěru, dalo se to čekat ale vlastně se mi to líbí. Knihu moc doporučuji.

Jana-Marie
Jana-Marie
18.04.2020 5 z 5

Krásná a poutavá kniha, přečteno jedním dechem. Líbí se mi, že autorčiny knihy jsou napínavé, ale nijak brutální - opravdu velmi příjemné čtení.

Pája699
Pája699
14.04.2020 5 z 5

Obálka knihy mě moc neoslovila, ale krásný, čtivý bříběh vám to vynahradí. Lucy Clark to ani jinak neumí :-) Příběh Evi a Jacksona je toho důkazem. Za mě krásný zážitek. Při čtení jako bych byla v Tasmánii a potápěla se taky. Určitě stojí za přečtení.

Janule809
Janule809
15.03.2020 5 z 5

Příjemná oddechovka

Janík511
Janík511
08.12.2019 5 z 5

Krásný příběh, který mě dostal. Obálka knihy mě ničím zvlášť nezaujala, ale o to více stál za to její obsah. Tak od této autorky sháním další knihy a hodlám je co nejdříve přečíst. Vypráví naprosto famózně.

Costanzo
Costanzo
26.10.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala z důvodu, že od autorky jsem již četla dvě knihy, a sice Modrá a Stíny nad zálivem a musím konstatovat, že knihy byly výborné, tudíž Lucy Clarke je již pro mě zárukou kvalitního čtení. Přebal knihy mě upoutal, a to nejen jednoduchostí barev, ale i tím, že název knihy přesně vystihuje podstatu příběhu. Kniha začíná prologem a je rozdělena na několik kapitol, které jsou přiměřeně dlouhé. Příběh je vyprávěn v er-formě z pohledu Evy a je protkán myšlenkami Jacksona, které jsou do knihy zakomponovány v podobě vsuvek, které jsou krátké a velmi vhodně umístěné. Poslední nádech mě hodně bavil. Příběh o zradě, bolesti, lásce a odpuštění, který byl protkán romantikou a ukázal nám nádherný obraz tamní krajiny. Čtení této knihy ve mně vyvolalo nesmírnou touhu tuto část světa vidět, neboť autorka až obdivuhodně vykreslila Tasmánii – jako divokou a rozeklanou zemi se stinnou minulostí a drsnou divočinou. Třešničkou na dortu pak byla ta tichá krása podmořského světa, kdy jsem měla okamžitě chuť se navléci do neoprénu a příjemná osamocená chata na písečné pláži, kam jsem se hodlala ihned nastěhovat. Ano, takové pocity ve vás tato kniha vyvolá. Za mě super.

evin84
evin84
23.10.2019 4 z 5

Za mě fajn čtení.

Nuttelka
Nuttelka
09.10.2019 5 z 5

Má první kniha od této autorky a určitě nebude poslední.
Kniha mě moc bavila, moc jsem si oblíbila Saula a jejich společné chvíle s Evou. A to potápění, to prostě musí být nádhera.
Jen si tedy nedovedu tuto celou situaci představit, asi bych Jacksonovi sama ublížila, po tom všem...
Takže já určitě doporučuji!

verca0794
verca0794
08.10.2019 5 z 5

Velmi pěkný psychologický thriller. Autorka si s námi pohrává až do poslední stránky, takže jsem knihu shltla za pár dní. Pravdu odkrývá postupně, takže se pořád něco děje. Moc pěkný a propracovaný příběh. Další skvělá kniha od Lucy. Opět nezklamala a tak se určitě pustím i do její další knihy. Doporučuji :):):)

m_friedlova
m_friedlova
21.09.2019 3 z 5

Kniha u mě něla náročný start, protože jsem před ní dočetla sérii o Harrym Potterovi, která mě nadchla. Měla jsem jasno,že dojmy z Harryho žádná kniha nepřekoná. Postupně jsem příběhu přišla na chuť. Autorka dávkuje zvraty postupně, paráda. Občas jsem však něco předvídala. Každopádně příjemné rychlé a napínavé čtení.

moře a oceány příroda romantika lhaní, lži

Lucy Clarke
britská, 1981