Poslední muž z Admirála

Poslední muž z Admirála https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308176/bmid_posledni-muz-z-admirala-DPG-308176.png 4 2 2

Vynikající dobrodružný námořnický příběh z moře a ostrovů Indonésie o osudu lodi Admirál a její posádky.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Josef R. Vilímek

Der Letzte vom "Admiral"

braunerova
09.10.2022 3 z 5

Příběh je hodně naivní, spousta neuvěřitelných náhod, určeno spíše pro menší děti. Ty ale zase nebudou bavit rozvleklé pasáže, jako například na několika stránkách popisované jezdecké peripetie krejčího Jana.

Turlogh
28.02.2021 5 z 5

Výborná, znamenitá kniha, kterou jsem kdysi, jako desetiletý kluk objevil u dědy Arnošta, uloženou s jinými romány v rozkládacím gauči. Přečetl jsem jí od té doby několikráte a je to naprosto excelentní dobrodružný příběh o dobrodružstvích mladých námořníků na moři i na ostrovech v Indonésii. Při bojích s drsnou přírodou i s nebezpečnými malajskými lupiči se postupně odvíjí příběh zmizelé lodi Admirál i její posádky, ze které zbyl jediný muž, který vykoná pomstu za všechny své druhy i svého kapitána. Doporučuji přečíst, nudit se nebudete, Treller prostě umí. Howgh

Zdeněk Burian, 1905-1981

Franz Treller