Poslední let

Poslední let https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463501/bmid_posledni-let-vJs-463501.jpg 4 445 149

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost je příznivá. Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to vypadá. Její zdánlivě dokonalý manžel je výbušný jako jeho slibná politická kariéra a nechává Claire sledovat, aby měl jistotu, že žije, jak podle něj má. Netuší však, že Claire už měsíce plánuje své zmizení. Díky náhodnému setkání na letišti pozná Evu, jejíž život se zdá stejně bezútěšný. Domluví se, že si na poslední chvíli vymění letenky – a tak Claire míří místo Evy do Oaklandu, Eva letí do Portorika jako Claire. Věří, že díky tomu budou moci začít znovu, daleko od svých minulých životů. Když se letadlo s Evou zřítí, Claire si uvědomí, že už není cesty zpět. Převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Flight , 2020

elenk
08.06.2021 3 z 5

Kniha nemá žádná hlucha místa, čte se rychle,…neřekla bych, ze je to nejaka super kniha ale je odpočinková na jedno odpoledne a je určitě napínava….

katallinka
07.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá a čtivá od začátku až do konce. Navíc mě bavily obě hlavní postavy (dějové linky) a to u mě není zvykem. Řadím mezi nejlepší thriller, které jsem četla. Doufám, že u nás vyjdou další knihy autorky.

FejKýý
07.06.2021 4 z 5

Moc nerozumím že se kniha spoustu lidem nelíbí. Bála jsem se do ni potom jít, že opět narazím. Tak jsem si dala očekávání hned na nulu. Nakonec jsem ráda že jsem do ní šla a i kdybych měla očekávání, určitě by kniha nezklamala. Za mě opravdu fajn psychothriller velice mě bavil a musím se přiznat ani konec jsem nečekala. Chvílemi mě nudili hodně kapitoly Evy ale ke konci už to byl zvrat za zvratem a jak linka Claire, tak i linka Evy byla perfektní. Musím říci, že je to opravdu jeden z těch lepších thrillerů v této době. 4,25*

MimaJ
07.06.2021 3 z 5

Príjemne oddychový, ale rýchlo spotrebný kúsok, ktorý sa v danom žánri bez problémov stratí. Ako dovolenkové nenáročné čítanie fajn :).

Sabča92
04.06.2021 3 z 5

Dvě zcela odlišné ženy. Dvě krutá tajemství. Dva lety, z nichž přistane jen jeden. Knižní námět, který je zkrátka neotřelý a mě nesmírně zaujal. Ačkoliv tu už příběhů týraných žen bylo hodně, tady se autorka rozhodla pro velmi zajímavé zpestření příběhu. Výměna dvou žen, které se náhodou potkaly, z nichž každá má svá vlastní nebezpečná tajemství.

Osudy obou žen jsou zcela odlišné. Jedna utíká ze zdánlivě ideálního světa, který však pod pokličkou není růžový. Druhá naopak hledá způsob jak se vymanit ze života, který ji nerozdal karty zrovna nejlépe. Bavilo mě, že nám autorka neukazovala mnoho z toho nešťastného života Claire, ale pouze jeho střípky. Základní dějová linka se primárně věnovala tomu, jak se vymanit z tyranie a bolestných momentů v životě, než na ně čistě poukazovat. Po výměně identity s ženou, kterou potkala na několik minut, se snaží o zařazení do nového života. Musí se však snažit být i nadále nenápadná, aby její tajemství nevyšlo napovrch. Zároveň ale netuší, že Eva, která si s ní vyměnila svůj život, jí neřekla o sobě tak úplně pravdu.
První polovina knihy měla pomalejší tempo, ale poté se velmi pěkně rozjela a děj šel ráz na ráz. Až mě to na jednu stranu zamrzelo, že autorka děj rychle ukončila a vše vyřešila snadnou cestou.
Poslední let přináší zase svěží vítr do svého žánru a dokáže čtenáře překvapit, což velice oceňuji. Na druhé straně žánr thrillerů je velmi nabitý a nemůžu tuto knihu s klidným srdcem zařadit mezi tu naprostou špičku. Celkově však mohu knihu doporučit a hodnotím pěknými 3,5/5*

VeruHoráková
03.06.2021 2 z 5

Knihu jsem si vybrala na základě hojné propagace a pozitivních reakcí na databáze knih. Bohužel ale musím říct, že mě kniha vůbec neoslovila. Běžně mám knihu přečtenou do 5 dní, ale Poslední let jsem louskala měsíc. Chybělo mi tam napětí, děj se táhl a ani k jedné postavě jsem si nevytvořila vztah a nefandila ji. Prvotní myšlenka byla dobrá, ale nevyužitá. Za mě horší průměr.

TVer
02.06.2021 5 z 5

Kniha se mi čtla moc dobře, děj se mi líbil, výměna identity byla zajímavá. Konec bych si představovala trochu jinak a ocenila bych trochu více Claire. Jinak ale knížka supr, určitě se k ní ještě vrátím.

Rozmarýna Rozm
02.06.2021 2 z 5

Rozhodně to není thriller. Prostě slabší průměr. Do doby než si vyměnily lety to bylo zajímavé, ale pak už děj upadal. Za mně to byla taková vlažná polévka. Nebylo to skoro vůbec napínavé. A ten překombinovaný skoro závěr, jak si jedna vyhlídla druhou a u koho, byl na mně opravdu trapný.

klarence
01.06.2021 3 z 5

na knihu jsem se těšila, raději jsem měla Claire.. konec mi trochu zklamal , přišel mi krapet zmatený nebo možná moc náhod na jednou.. jinak se ale dobře četla

Danago
31.05.2021 4 z 5

Zajímavý nápad. Linka Claire mě bavila víc , má větší spád a napětí, linka Evy mě chvilkama nebavila. Knížka se čte rychle je poměrně krátká a svižná. Ale jako strhující thriller bych ji určitě nepopsala. Za mě lepší průměr 3,5*

Sarka25
30.05.2021 3 z 5

Co napsat ani sama nevím. Čekala jsem asi víc. Kniha me až tak moc nenadchla. Příběh byl zajímavý a celkem i ctivi a líbilo se mi jak se střídala minulost a současnost. Na konci se me libilo jak bylo vše propojené a jsem rada jak to dopadlo s hlavní hrdinkou. Ale proste nebyl to takvy ten boom kdy proste začnu číst a nemůžu přestat. Nějak mezi mnou a touto knihou nepreskocila jiskra.

ladyka
27.05.2021 5 z 5

Velmi slušný thriller, určitě jeden k těch lepších, co jsem poslední dobou četla. Čtení odsýpalo, všeho bylo tak akorát - autorka velmi zdárně vyvážila a dávkovala napětí i emoce. Ráda se ke knížce někdy vrátím.

archivářka115
25.05.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Dobře se četla. Byla jsem jsem celá napjatá. Ke konci se to zhoršilo. Děj byl trochu zmatený.

martineden
24.05.2021 5 z 5

Od knihy jsem neočekávala žádný zázrak, ale bylo to opravdu dobré. Připomínalo mi to film Noci s nepřítelem, tam se podobné téma řešilo taky.

Šánka
23.05.2021 5 z 5

Podle mne thriller pro ženy, který se moc povedl a vymyká se především tomu současnému trendu nesympatických, narušených či alkoholově závislých hrdinů (hrdinek).
Příběh dvou žen, pocházejících z odlišných poměrů, obě mají své důvody utéci před minulostí a začít nový život s novou identitou. Náhoda jim tuto šanci poskytne, jenže náhody nemusí vždy přinést jen to dobré. Povede se jim začít znovu?
Thriller o silných ženách, jejich vzájemné podpoře a přátelství.

JitkaHambi
23.05.2021 4 z 5

Moc hezký příběh, i když samozřejmě takové nereálné, ale nad tím člověk nemůže moc přemýšlet.
Kniha byla čtivá a Epilog mě teda dostal!

Zuzulinka
20.05.2021 3 z 5

Kniha mne dle recenzí lákala, ovšem mne nenadchla. Záměna dvou žen zajímavá, napínavá, ale konec mne nenadchnul. Hodnotím jako lepší průměr.

novotnajaanca
15.05.2021 5 z 5

Hodně dlouho jsem netušila, co si myslet o osobě Evy a nakonec z toho byla skvělá zápletka. Konec byl pro mě překvapivý, doporučuji!

Magdyla.8
15.05.2021 5 z 5

Parádně propletený příběh plný emocí. V knize jsem nečekala tak dobrý a zajímavý příběh druhé hrdinky Evy. Na obě hrdinky bylo dostatek prostoru a mohly jste se vcítit do jejich úzkostných situací a fandit jim, aby našly svůj kýžený klid. Ke konci knihy mě dostala jedna věta, která vše zamotá a to na psychothillerech miluju a epilog no ten vas dostane a dlouhou dobu bude rezonovat ve vaší hlavě. Skvělá kniha takový propleteny příběh dvou žen tu ještě nebyl.

martina.bella
14.05.2021 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů, jaké jsem kdy četla, doslova jsem hltala stránky. Konec jsem čekala (a přála si) jiný, ale i tak dobré. Líbilo se mi, že byl prostor věnovaný i přátelství Evy a její sousedky, to byly takové pomalejší a přitom chytré pasáže s atmosférou.

drogy domácí násilí psychologické thrillery pád letadla

Julie Clark
americká, 1971