Poslední let

Poslední let https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463501/bmid_posledni-let-vJs-463501.jpg 4 445 149

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost je příznivá. Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to vypadá. Její zdánlivě dokonalý manžel je výbušný jako jeho slibná politická kariéra a nechává Claire sledovat, aby měl jistotu, že žije, jak podle něj má. Netuší však, že Claire už měsíce plánuje své zmizení. Díky náhodnému setkání na letišti pozná Evu, jejíž život se zdá stejně bezútěšný. Domluví se, že si na poslední chvíli vymění letenky – a tak Claire míří místo Evy do Oaklandu, Eva letí do Portorika jako Claire. Věří, že díky tomu budou moci začít znovu, daleko od svých minulých životů. Když se letadlo s Evou zřítí, Claire si uvědomí, že už není cesty zpět. Převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Flight , 2020

L.Helena
18.04.2022 5 z 5

Tak tohle číst mě opravdu bavilo. Čtivé hned od začátku, kapitoly s Evou mi sice nepřišly tolik napínavé jako ty s Claire, ale i tak se mi to celkově líbilo. 4,5*

Terka1975
16.03.2022 4 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, neřekla bych že to byl thriller, ale napínavé to bylo. Příběh Claire mi byl sympatický a uvěřitelný, ale příběh Evy mi něčím neseděl, ale nedokážu napsat proč. A nakonec mi jí bylo líto. Celkově se to četlo dobře, bylo to jiné téma útěků, ale úplně nadšená nejsem.

NelaMaty
03.03.2022 5 z 5

Opravdu povedený námět. Celkově byla kniha super a těším se na další knihu. Evě jsem přála lepší osud.

Calibra
27.02.2022 3 z 5

3/22 Prvních 50 stránek bylo moc fajn a tím to trochu haslo. Čekala jsem napínavý thriller, ale po napětí ani památky a celkove jsem měla pocit, že se nic něděje. U Evy se stále omílalo to samé, příběh Claire byl zajímavější.

Makůvka
26.02.2022 4 z 5

Moc zajímavý námět a už při přečtení anotace jsem si říkala, že to bude dobré.
Hned na začátku se seznamujeme s nelehkým životem Cleir, žijící v luxusu, ale s despotickým manželem. A s příběhem samotářské Evy. Obě mají své důvody, které je vedou k tomu, aby chtěly utéct ze svého života. Mě osobně se líbila víc linie s Cleir. Ale možná jsem od toho příběhu čekala trošku víc. Chybělo mi napětí, některé pasáže se opakovaly a konec mi přišel trošku uspěchaný. Ale i tak jsem si knížku užila a hodnotím ji kladně.

JankaV80
25.02.2022 5 z 5

Jsem ke knihám s označením "Světový bestseller" velmi opatrná. Nejednou jsem byla nucená knihu s tímto označením odložit, protože mě vůbec nebavila. Nevím proč, ale příběh Claire a Evy se mi líbil od samotného začátku až do konce. Každá má své důvody, proč chce zmizet nebo proč by si s někým nejradši vyměnila totožnost. Příběh knihy plyne a postupně jsou v něm odhalovány tajemství, intriky, ale i nová přátelství. Za mě super relaxační čtení.

michaela5515
22.02.2022 3 z 5

3 hvězdičky za námět. Ale jinak zklamání. Podle mě nevyužitý potenciál a celkem nuda. Žádné napětí, akce. Škoda.

Ren95
17.02.2022 5 z 5

Poslední let je za mě naprosto skvělou knihou! Příběh byl příjemně napínavý od začátku až do konce, líbilo se mi, že postupně byla odkryta všechna tajemství a člověk pak nemusí přemýšlet co asi jak mělo být.

Lena79
13.02.2022 4 z 5

Námět knihy mě zcela nadchl, ale s postupem času mě ten příběh začal poněkud nudit. Bylo to jako na houpačce, chvílemi, když se objevil nový zvrat, tak to bylo velmi napínavé. To mě utvrdilo v tom, že to prostě musím dočíst.

Toňula
12.02.2022 4 z 5

I já se připojím k vysoce hodnotícím, téma záměny dvou životů je pojato docela originálním způsobem, postupné odkrývání tajemství a pohnutek, které k tomu vedly je napínavé, celkově velmi vydařený thriller.

Gabetka
04.02.2022 5 z 5

Překvapuje mě relativně nízké hodnocení knihy, protože mě skutečně zaujala a to od první až do poslední stránky. Propletené osudy dvou žen jsou dobře koncipovány, aby čtenář dostával informace postupně. Pravda že v závěru se jedna linie vyřešila najednou hrozně jednoduše, ale jinak musím říct, že mě čtení bavilo. Zdařilý psychotriller ráda doporučím ostatním třeba do letošní výzvy.

Jara.v
13.01.2022 4 z 5

Za mě velice povedená kniha. Není sice úplně top, ale byla velmi čtivá. Někdy těsně před půlkou mě trošku nudila, ale pak se vše rozjelo a nenechala mě oddechnout. To jak se příběh postupně rozvíjel a jak se obě ženy vypořádávají se svým údělem a jak se snaží eliminovat a zároveň přijmout následky, to mě drželo až do konce. Nebyl tam sice žádný super zvrat, ale je tam spousta věcí na zamyšlení a hlavně až na úplném konci se teprve čtenář dozví zda nastoupila nebo nenastoupila do letadla.

Terka18
12.12.2021 3 z 5

Upřímně jsem zklamaná, čekala jsem víc, první polovina super, tak jsem si říkala, tak to bude bomba, konečně si počtu a budu cítit mrazení po těle. Ale ono nic, od druhé poloviny, to nebylo nějak ono. Scházela mi jiskra, scházelo mi gradování příběhu. Konec byl pro mě takový neúspěšný.

Pája699
09.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak já jsem z knihy opravdu nadšená, unesená..předčila mé očekávání a překvapila. Líbilo se mi jak vyprávění z pohledu Claire, tak i Evy, i když Eva mě bavila o trochu více i vzhledem k její minulosti, která je v knize do puntíku popsaná. Její vztah se sousedkou. Na jeden okamžik mě i napadlo, jestli není na ni nastrčená :-) Každá z nich má svoje tajemství, svoji minulost, chtějí začít znovu..povede se jim to? Jak je psáno na obálce knihy…dvě ženy….dva lety…..jediná šance zmizet. Jak tohle všechno dopadne? Musím se přiznat, že epilog mě málem dohnal k slzám…tak nějak jsem čekala happyend pro obě hrdinky příběhu…to je prostě osud…..

"Všechno, co sis kdy přála, je na odvrácené straně strachu."

Maki21
28.11.2021 2 z 5

(SPOILER) Od knihy jsem měla veliké očekávání, nejen díky tomu že jsem jí viděla hodně propagovanou v knihkupectví. Kniha mě bohužel nijak nezaujala jedinou světlou chvíli byl moment na konci kdy aspoň lehce přišel "wow" efekt. Ale jinak celkem předvídatelný děj, který tři čtvrtě knihy nikam neubíhal a pak rychlý zvrat doplněný typickým americkým happyendem.

pinkstrom
08.11.2021 4 z 5

Kniha mě mile překvapila, sáhla jsem po ní původně jako po jednoduché oddychovce bez očekávání. Příběhy obou žen mě ale bavily, ač jsem místy byla netrpělivá neustálým skákáním z Claire na Evu. Zakončení mohlo být možná o něco lepší.

SimonaP
28.10.2021 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, bavil mě styl vyprávění i zvraty. I když je mi jasné, že výměna identity jako v této knize by nemohla dlouhodobě fungovat.

Kniho_holka
25.10.2021 3 z 5

Celkem zajímavý námět, jak příběh Claire, tak i ten Evin mě moc bavil. Nebylo těžké se do obou hrdinek vcítit a fandit jim, aby se ze svých potíží vylízaly a našly své místo pod sluncem.
Ke knize mám ale nějaké to ALE. Něco mi tam strašně chybělo, v obou dějových linkách mi chyběl nějaký zvrat nebo napětí, což je, ale podle mě, v rámci žánru docela podstatné. Evina část byla poměrně utahaná, za to ta Clairina se vyvíjela až moc rychle.

evin84
22.10.2021 3 z 5

Knihou jsem se musela prokousávat a zaujal mne až její konec.

janina66
19.10.2021 5 z 5

Výborná, velmi čtivá kniha se zajímavým tématem. O dvou ženách na útěku. Střídání kapitol z pohledu Evy a Claire bylo svižné a ke konci knihy vše graduje v do napínavého závěru.

drogy domácí násilí psychologické thrillery pád letadla

Julie Clark
americká, 1971