Poslední láska v Schönbrunnu

Předposlední díl rozsáhlé životopisné historické ságy se odvíjí retrospektivně a zachycuje jednu z dávných citových epizod císařovny Alžběty. Ve Vídni je v roce 1907 odhalen pomník zavražděné císařovny, jehož autorem je známý německý sochař. Na slavnost přichází zavzpomínat na panovnici i baron Peter Brinktorff, sochař, který měl kdysi na starosti výzdobu Alžbětina sídla na Korfu. Autorka se vrací do dávné minulosti a domýšlí vzájemný vztah Alžběty a tohoto zajímavého muže, k němuž ji poutalo možná více, než pouhé přátelství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31579/sissi-dil-posledni-laska-v-schonbrunnu-31579.jpg 4.222

Sissi (13.)

Die letzte Liebe in Schönbrunn

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:

MOu598

Všechny díly Sissi jsem zhltla na posezení.

Markett
22.01.2014

Velmi zajímavá knížka :)

Christina Marie
05.07.2012

Doopravdy povedený díl. V jedné knize se vlastně vyskytují dva příběhy - o sochaři a obyčejném muži, se kterým se Sissi seznámila na maškarním plese, který kdysi navštívila (samozřejmě inkognito). Více se mi tedy líbil příběh číslo 2, ale ani ten první nebyl špatný. Jen se mi nelíbila Brinktorffova samolibost, když si myslel, že by ho Sissi mohla skrytě milovat! Myslím, že kdyby se zamilovala do některého ze svých ctitelů, rozhodně by to nebyl zrovna on. Ale jinak doopravdy super kniha.

Marieluise von Ingenheim

Marieluise von Ingenheim