Poslední kolébka

Příběh ženy, která se vydává na Bali, aby našla odpověď na to, proč se jí po celý rok, téměř každou noc, zdá jeden a tentýž sen. Ocitá se v něm na Bali, uprostřed rýžových polí, kde k ní přichází tamní šaman. Pokaždé jí chce něco sdělit, ale ona se pokaždé probudí dřív, než ji stihne něco říci. Až jednou zaslechne jeho hlas a ve snu zůstává. Šaman jí předává tajemný vzkaz v jazyce, kterému ale ona nerozumí. Její pobyt na Bali zkomplikuje světová pandemie, kvůli které jí není umožněno cestovat do hor za šamanem, jenž jí měl rozkrýt celý příběh o snu, včetně tajemného vzkazu. Nejenže Sofie zůstane na ostrově bohů déle, ale to, co se zprvu zdálo být překážkou, se ukázalo jako veliký dar. Do Sofiina života zcela nečekaně vstupuje místní Mág a sny, které se jí opakovaly několik měsíců, tajemný vzkaz a světová pandemie jí najednou začínají dávat smysl. Mág provází Sofii změněným stavem vědomí, otevírá jí dveře k základním životním pravdám a dává jí klíč k tajemství Tvořivé síly, kterou má uvnitř sebe každá lidská bytost a která byla po věky v lidech potlačena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458991/big_posledni-kolebka-pyK-458991.png 4.619

Kniha Poslední kolébka

Petra1414
29.05.2021

Moc děkuji za tuto nádhernou knihu. Velmi silný příběh, s kterým plně souzním a pomohl mi na mé cestě. Je to to nejlepší, co jsem kdy ke svému uvědomění četla. Leni, děkuji, a těším se na další vaše příběhy ♡︎♡︎♡︎

InaPražáková
05.05.2021

Vzhledem k příspěvkům v záložce Diskuze jsem si přečetla první 3 kapitoly, které jsou volně dostupné (asi 13 stran). Toto je tudíž komentář k malé části knihy a nemůžu se zabývat příběhem, přesto mi přijde, že má smysl ho napsat do záložky Komentáře (nechť ho případně moderátor přehodí do Diskuze, pokud bude jiného názoru).

Dějový prolog je jasný a jednoduchý - hrdinka potřebuje odjet na Bali, protože cítí vnitřní potřebu to udělat, tudíž jí tentýž den v práci nejen umožní obratem odjet, ale ještě jí skoro poděkují, protože se to i se souběžnou nepřítomností jiných kolegů vlastně hodí. Po příjezdu se čtenář dozví, že kontakty na místní šamany hrdinka má díky šťastným okolnostem už zprostředkované, takže stačí zatelefonovat a objednat se. Jako největší problém se jeví, že má šaman volno až za dva týdny, a komu by se chtělo čekat.

Jazykem a laděním je Poslední kolébka vcelku nenáročné čtení pro ženy - popisy typicky rozvádějí sebemenší detaily vzhledu, oděvů a pochutin, takže když se mluví o hrdinčiných vlasech, pokaždé je zmíněno, že jsou blond, nepije pouze džus, nýbrž ananasový džus s limetkou a choulí se do "lehkého svetříku indigové barvy".
Text neprošel profesionální korekturou a výsledek rozhodně není hanebný, ale místy tam chyby jsou: "Po kolikáté se mi tohle zdá? Běželo jí hlavou." nejsou dvě věty, ale jedna. Slovník je emotivní a záměrně efektní, má přitahovat pozornost. Hrdinka je tedy pocity "zaplavena", "cítí touhu", "cítí napětí", také "pokora" je oblíbené slovo (až na ty zatracené dva týdny, ale "trpělivost je korunou moudrosti").

Ve zkratce:
Popisů balijských přírodních krás si čtenář nejspíš užije dosyta, tajemné volání k duchovnímu obohacení nepochybně dojde naplnění. To celé slovníkem nedělní přílohy pro ženy včetně literárních obrázků módy a interiéru. Takové hladké odpočinkové čtení o tom, jak jedna Češka k duchovnímu štěstí přišla, u kterého se dá zapomenout na fakt, že měsíc na Bali a odvoz k šamanovi jen tak někdo nezažije, protože musí vydělávat a vařit dětem. O tom, že duchovní cesta stojí úsilí a nebývá tak zábavně kolorovaná, vůbec nemluvě.

Ivuš050
02.05.2021

Krásná inspirující kniha, kterou budu mít určitě při sobě. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je v ní hodně myšlenek a životního moudra. Se vším co je v knize napsané souhlasím a souzním, do příběhu jsem se vžila a přenesla se do země Bohů. Když čtu motivační knihy, tak si zvýrazňuji myšlenky, ale tady bych zvýraznila téměř všechno. Děkuji, pro mě je to bible.

Eliška680
30.04.2021odpad!

Moc ráda čtu motivační knížky, ale tuto knihu jsem ani celou nedočetla. Zdálo se mi, jako by si autorka vypůjčila citáty z jiných úspěšnějších knih a jen je zapasovala do jiného prostředí, mezi jiné postavy a děj... Takových knížek je na trhu spousta.

Silvia164
14.03.2021

Vynikajúca a inšpirujúca kniha, ktorá sa dá prečítať viackrát. Krásne opísaná krajina, múdre myšlienky, z ktorých sa dá čerpať. Kniha, z ktorej vyžaruje teplo a harmónia.

Nejna
05.03.2021

Lenko, děkuji Vám za tak krásný příběh.
V první řadě jste krásně popsala Bali, nikdy jsem tam nebyla, ale díky vám jsem se dokázala na místo přenést a užit si to.
Vaše kniha mě navedla na vnímání svých zármutků z úplně jiného úhlu. Tolik léčivých řádků jsem potřebovala.
Každý si v knize najde přesně to, co zrovna potřebuje.
Harmonie, láska, uzdravení.
Teplo, slunce a radost.
Tak na mě vaše kniha působila, proto se těším, až si ji v budoucnu znovu přečtu. Věřím, že v ni objevím nové cesty a odpovědi, přesně ty, které zrovna budu potřebovat.

Dana163
22.02.2021

Tato kniha je pro mě zcela neobyčejná a nadčasová. Pro někoho může být studnicí životních mouder, pro někoho jakousi učebnicí Lásky, která tvoří zázraky a která by měla být všem povinná. Pro někoho může být pohlazením v aktuální době velkých změn a nelehkých zkoušek. Cítím z ní neuvěřitelně hlubokou sílu jakéhosi tajemného POSLÁNÍ a prožívám při tom velkou vděčnost a pokoru. Je to pro mě nový a dosud nepoznaný nádherný pocit, který mě při čtení přitahuje. Jsem přesvědčena, že příběh každého pohltí, vtáhne a povede k zamyšlení se i nad svou životní cestou a pomůže tak procházet i potřebnými vnitřními proměnami. Navíc je pro mě kniha i autentickou připomínkou nádherného ostrova s úžasně pokorným a laskavým lidem. Pomáhá mi vracet se vzpomínkami k zajímavým konkrétním místům, k odlišnému přístupu neobyčejně skromných lidí k životu. Vybavují se mi prožité dny, které se mi navždy vryly do mého srdce. Je to pro mne asi nejsilnější kniha, která je a bude vždy pro mě opravdu VZÁCNÁ. Upřímně za ni moc děkuji.

Pájaro
12.02.2021

Osobně se věnuji v podstatě výhradně akademickým textům, na beletrii nemám bohužel příliš času. Tato kniha pro mě byla nicméně výjimkou. Je to opravdu hluboce inspirativní text plný hlubokých pravd psaný navíc krásným někdy až mystickým jazykem. Jako konzument mnoha tlustých svazků oceňuji mistrnou stylistiku, barvitost a košatost jazyka, pomocí jehož nás autorka provází nejhlubšími pravdami, které díky stylu i hloubce textu nepůsobí banálně. Navíc je příběh zasazen do překrásného světa ostrova bohů, kde jsem měl to štěstí cestovat. Proto Bali vnímám v této knize také jako jednu z ústředních postav, protože popis tohoto krásného a magického místa je tak sugestivní a přesný, že ostrov ze stránek na čtenáře přímo dýchá a zmocní se jeho duše i obrazotvornosti. Dějová linie pro mě nebyla až tak důležitá, přesto chápu, že je pojatá velmi atraktivně, a tak se kniha bude líbit hlavně ženám (ale nejen), což považuji za další projev umu autorky. Největší působivosti se dostává tam, kde se snoubí jednoduchost s krásou a srozumitelnost s hloubkou. A tato výjimečná kombinace se v této knize opravdu podařila. Krásné dílo..!