Poslední, kdo zůstal

Poslední, kdo zůstal https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475868/bmid_posledni-kdo-zustal-O7A-475868.png 4 286 79

Jaké bylo žít v tom domě? Maggie Holtová je na takové otázky zvyklá. Před pětadvaceti lety se s rodiči Ewanem a Jess nastěhovala do Baneberry Hall, velkého viktoriánského sídla ukrytého v lesích amerického státu Vermont. Po pouhých třech týdnech však odtamtud uprostřed noci prchli. Ewan tuto traumatickou zkušenost později vylíčil v knize s názvem Dům hrůzy. Jeho popis strašidelných událostí a setkání se zlými duchy se stal celosvětovým fenoménem soupeřícím v popularitě se slavným Hororem v Amityville. Dnes se Maggie věnuje rekonstrukcím starých domů a na žádnou z věcí zmíněných v otcově knize si nevzpomíná. A ani jim nevěří. Duchové přece neexistují. Když Maggie po otcově smrti Baneberry Hall zdědí, vrátí se tam, aby dům zmodernizovala a připravila k prodeji. Návrat domů pro ni však není vůbec jednoduchý. Ve stínech číhají postavy z minulosti, které dobře zná z Domu hrůzy. Místní lidé navíc nejsou nadšení, že jejich malé město získalo kvůli Maggiinu otci nechvalnou slávu. Ještě znepokojivější je samotný dům – místo plné pozůstatků jiné doby, které jsou svědectvím temných skutků. Maggie zažívá zvláštní příhody jako vystřižené z otcovy knihy a postupně se začíná klonit k názoru, že si možná zase tolik nevymýšlel.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Home Before Dark , 2020

em75
03.06.2022 4 z 5

Sagerovy (Ritterovy) knihy mám ráda, ale tahle mi proti nim přišla nejslabší.

Míša02
03.06.2022 5 z 5

Tahle kniha mě vážně dostala. Knihy, kde se objevuje nadpřirozeno moc nevyhledávám, jelikož nesnáším nevysvětlené a nesmyslné konce. Tady se tak naštěstí nestalo. A musím říct že při čtení knihy jsem občas měla dost zvláštní pocit. První část mi přišla o něco lepší a přirozeně plynoucí. Druhá část byla občas až moc přehnaná,ale nic hrozného. A konec? Vůbec by mě nenapadlo, že to takhle dopadne.

berila
26.05.2022 2 z 5

Půjdu úplně proti proudu. Mně se to tedy nelíbilo. Když vidím, že to má být thriller, tak ho taky očekávám. Ale tohle thriller nebyl ani náhodou.Samá duchařina - neustále se opakující. Místy dost nechutné.
Prostě se mi to nelíbilo a kdo očekává thriller, nejspíše by se do knížky neměl pouštět.

TerezaaBaarova
23.05.2022 5 z 5

Většinou si čtu před spaním...
Knihy od Sager/a mám fakt v oblibě.. ale tohle? Nejprve jsem se zhrozila, protože duchové? Straší tam? Dělá si ze mě srandu? Já chci thriller! A bojím se.
No a nemohla jsem spát, protože to bylo mrazivé, fakt husí kůži nahánějící! Přečela jsem ji během dvou nocí, protože, co? Od jeho knih se nemůže člověk jen tak odtrhnout!
Bomba střídá brilantnost!

micha-ella
19.05.2022 4 z 5

Tajemství, to je moje! Duchařinu nemusím, ale hlavní postava v knížce taky ne, takže mi děj vyhovoval. Víc se mi líbila autorovo kniha Zamkni poslední dveře, tak proto hodnotím o kousek míň. Hlavně kvůli konci, tady bylo několik míst přitažených za vlasy.

Magdyla.8
04.05.2022 4 z 5

Sager píše velmi mysteriózní thillery plné zvratů. Musím se přiznat, že mě více bavila první polovina. To tajemno, které na vás dýchá z toho děsivého domu a je jen na vaši představivosti, co se tam nejspíše odehrálo je za mě skvělé. Bohužel některý zvrat jsem odhadla, takže šokovaný konec se pro mě nekonal. Příběh je to nicméně brilantní a doporučuji jej nečíst před spaním.

m_martina
28.04.2022 5 z 5

Právě jsem dočetla poslední knihu od Sagera a líbila se mně zase moc. Stránky jsem nestačila obracet, abych se dostala na konec. Doporučuji.

85098211
18.04.2022 5 z 5

Ani tato autorova kniha - na kterou jsem se mimochodem opravdu těšila ;-), mne nezklamala. Je strhující už od začátku a napětí dokonce roste s každou otočenou stránkou. Příběh je vyprávěný ze dvou úhlů pohledu. Máme zde totiž Maggie, která se do domu Baneberry Hall, kde prožila část svého dětství, po dvaceti pěti letech vrací. A potom je zde kniha, kterou napsal její otec Ewan a která popisuje den po dni události z doby, kdy rodina dům obývala. Všechno se odehrává v podstatě pouze během několika málo dní, ale atmosféra by se zde dala doslova krájet ;-). A Maggie najednou neví, čemu by měla věřit. Dosud byla přesvědčená o tom, že kniha jejího otce popisovala vymyšlené události. Navíc přece duchové neexistují - nebo ano? ;-) Ale nyní se zdá, že je všechno jinak a rodiče Maggie před ní celá dlouhá léta něco závažného tajili. Nezbývá tedy nic jiného, než odhalit pravdu o tom, co se v domě odehrálo nejen tenkrát, kdy zde žili Ewan, Jess a Maggie, ale také ve vzdálenější minulosti. Protože jak se zdá, všechno souvisí se vším a nic není tak, jak by se mohlo zdát na první pohled...
Kniha je opravdu vynikající, dávám tedy bez váhání plný počet a pokud zase autor něco dalšího napíše, já u toho rozhodně chybět nebudu :-).

Janaves
26.03.2022 5 z 5

Pěkná duchařina, super závěr.

MirKop
23.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Opět famózní Sager - propracovaná duchařina, zajímavý děj, skvělé vyústění v závěru.
Po Bartolomějské si odteď budu pamatovat i Baneberry Hall - Sager ty opulentní budovy, které popíše do těch mysteriózních detailů prostě umí - jak se tam jednou po dobu čtení "nastěhujete", už vás má v hrsti...

---SPOILER---

Pořád jsem doufal, že se nebude jednat jen o duchařinu a Riley přijde s nějakým "přirozeným" vyústěním a za mě to zvládl mistrovsky. Celé to dávalo logiku a té celkové duchařině, která celou knížku provází, to přidalo třešničku navíc

něcosivymysli
14.03.2022 4 z 5

Rozhodně to nebyl špatný thriller a na to jak strašidelné domy nemusím jsem si Poslední, kdo zůstal vychutnala, ovšem vím, že to nebude literární zážitek který by ve mně zůstal. I tak ji ale řadím jako druhou autorovu nejlepší, první Zamkni poslední dveře se však nemůže rovnat.

lucie5197
08.03.2022 4 z 5

Téma strašidelných domů už je celkem ohrané, tenhle byl naštěstí lepší, než ty od Darcy, ale úplně mě to nedostalo. Možná za to mohla ich- forma, která mi často nesedí, příběh pak na mě působí trochu amatérsky, nebo hlavní postava - Maggie, která mi také nebyla úplně sympatická. Ale stejně jako ostatní knihy Sagera, to bylo napínavé, čtivé a konec překvapivý i když překombinovaný, až jsem si říkala, že bych snad raději ten duchařský konec.

PeM
27.02.2022 4 z 5

Miluju duchařiny, takže tady jsem se trefila do mého oblíbeného tématu. Příběh mě chytil už od začátku, děj mě nenechal knihu nějak odložit, chtěla jsem čím dál víc vědět, jak to bylo. Najednou jsem se (ve tři ráno) dostala k posledním stranám a...za to tedy jedna hvězda dolu, páč ten konec! Nějak na mě překombinováno a já bych příběh utnula o krapet dřív. Jinak kniha prostě paráda, přesně dle mého gusta.

lisell
23.02.2022 5 z 5

Velká paráda. Miluju Sagerův styl psaní, jak dokáže vtáhnout do děje. Pokaždé jsem u knižky jako přikovaná a nechci ji odložit, protože potřebuju vědět, jak to dopadne. Nechápu jak to dělá, ale než se rozkoukám jsem na konci příběhu.

Christie2020
21.02.2022 5 z 5

Nejlepší autorova kniha! A úplně něco jiného, než jsem čekala. Čtivé a napínavé!!!

JustWomen
09.02.2022 1 z 5

Nic originálního, v podstatě se mi tento typ knihy ala strašidelný dům líbil jen u Kinga. Nechápu ta vysoká hodnocení, za mě nuda, pořád dokola opakující se situace a scény.

KlaraBirnbaum
06.02.2022 5 z 5

Výborná kniha, příběh šlape od začátku až do konce a nenechá vás vydechnout. Místy jsem měla husí kůži. Velmi chytré střídání Knihy a současnosti. Velké plus za to, že autor neodbyl žádnou vrstvu příběhu a žádné místo nezůstalo "hluché".

ArwenAragorn
06.02.2022 5 z 5

85%
Dřevěný blok se šesti noži.
Uchopím ten největší - porcovací nůž s bezmála dvanácticentimetrovou čepelí. V blyštivé oceli se zračí můj obraz.
Vypadám vyděšeně.
Jsem vyděšená.

Skvostná knížka! Přečetla jsem ji skoro na jeden zátah jen s nutnými přestávkami. Patří k těm neodložitelným. Má mrazivou atmosféru a některé pasáže jsou hodně napínavé i strašidelné, překvapivý je konec. A říkejte si, co chcete, "Dům hrůzy" je dokonalá duchařina. Tohle si nesmíte nechat ujít!

rilajaan
03.02.2022 5 z 5

Moc čtivá kniha. Tajemná, překvapivá a i strašidelná.

suiteki
31.01.2022 5 z 5

Dlouho už jsem v rukou nedržela knihu která by mě takhle bavila. Myslím, že autor nám pořádně zamotal hlavy.
Příběh který prožívala Meggie byl skvěle doplňován "otcovo knihou", pomalu se odkrývala malá i velká tajemství. Myslela jsem si, že konec mě nepřekvapí, prvně to tak vypadalo..