Poslední jednorožec

Čarovná, lyrická a emotivní komiksová adaptace kultovního a po generace oblíbeného románu Petera S. Beagla Poslední jednorožec. Příběh nás uvádí do světa kouzel, ukazuje sílu lásky i bolest nad ztrátou. Jednorožka, žijící o samotě v kouzelném lese, jednoho dne zjistí, že je dost možná poslední svého druhu. Po počátečním váhání se vydává na cestu, s nadějí, že se jí podaří najít další jednorožce, a to i přesto, že na konci svého putování bude muset čelit hrozivému Rudému býkovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/408519/posledni-jednorozec-CbX-408519.jpg 4.415
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Comics Centrum

The Last Unicorn (2010)

Kniha Poslední jednorožec

Lenka.Vílka
včera

Původní knihu jsem nečetla a po dočtení je mi to moc líto. Čili nemohu hodnotit knihu od Petera S. Beaglea. Ale velmi pozitivně hodnotím převedení za pomoci Petera B. Gillise a kresby Renae De Liz.

Bejt poslední svého druhu je blbý. Ale být poslední jednorožec je ještě horší. Proto se naše jednorožka vydá hledat další svého druhu. Do světa, kde jí hrozí nebezpečí. Nejenom kvůli její neznalosti a křehkosti, ale protože pro lidi je lov zábava. Navíc jednorožec? Tomu je těžké odolat. A ještě je tady Rudý býk.

Takže vás logicky bude zajímat, zda název knihy spoileruje její konec a ona je vážně poslední. Nebo najde jiného, který je jako ona, a přinese jí to štěstí, a všechno, co chtěla.
Nebo jestli to dopadne jako v tom jednom vyprávěném příběhu.
A vážně jde až tak moc o její příběh nebo je jenom hybatelem událostí?
Jo, tenhle příběh mě dostal! A na konci jsem tlačila slzičky zpátky. Takhle dojatá jsem poslední dobou fakt jenom u komiksů.

Kresba odpovídá ději dokonale. Začátek je veselý a barevný. Cesta s motýlem už hotovej lsd trip do Země Oz, ale sedí to. A když se jednorožka dostane do nesnází, je smutná i kresba kolem ní, i přes použité veselé barvy. A akční konec je děsivý hlavně pomocí kresby. Je to přece jenom pohádka, že? A to je to, co čtenáře možná odradí. Jenže tahle kniha je prostě dobrá i pro dospělé. Když nejste páprdové a konzervy a něco ve vás si nezapomnělo hrát. Jenom si nejsem jistá, zda některé myšlenky knihy pochopí dítě v devíti letech (náš rodinný osmiletý vzorek by to nepobral a to je osm skoro devět, což je věkové doporučení). Ale bude je bavit ten "koníček", jednorožci a duhy jsou v top 10. Protože už v polovině to je takovej mix, že lépe tím dětem nemotat zatím hlavu.

Líbila se mi i kniha jako celek. Obálka je krásná. Dělal na ní někdo jiný než na tom vevnitř, takže to jde vidět, ale to nevadí. Obojí luxusní. Sice by písmenka názvu a autora mohla vystupovat z papíru víc, ale takhle to taky je fajn. Navíc je kniha krásná i bez obalu. Matný papír, který je trochu těžší ohmatat. Galerie je taky dost rozsáhlá.

Věkové doporučení v knize je nedokonalé:
9+ Tato kniha obsahuje násilí s srovnatelné s běžnými pohádkami.
:D :D :D

AloneJane

Pro mne osobně srdcový a nesmrtelný příběh v dalším krásném podání :)

Eillen

Kouzelný příběh s nádhernou kresbou. Při rozhovoru s motýlem jsem měla chuť jeho odpovědi zpívat nahlas (tedy alespoň tam, kde jsem znala melodii). A docela by mě zajímalo jaké úryvky písní byly použity v originálním znění.

Marushka27

Srdcovka naprosto ve všech podobách, ať už jde o knihu, film či komiks. Obálka sice trochu zavádí, ale komiks je pěkný, drží se dost šablony z předchozích děl a já jsem prostě nemohla odolat, abych tento skvost neměla doma.

Autoři knihy

Peter Soyer Beagle