Poslední jednorožec

Žila šťastným životem jednorožce, prosta všech strastí a starostí. Ale pak na její štěstí padl stín. Kdo je zlý král Moran? Kdo je strašlivý Rudý býk? Kam se poděli všichni ostatní jednorožci? Pro odpovědi na tyto otázky se jednorožka vydává na dlouhou a strastiplnou pouť, plnou nástrah, zákeřných nepřátel, ale i pomoci z nejneočekávanější strany. Kultovní kniha amerického autora, předloha pro stejnojmenný film. Příběh věrnosti, vytrvalosti a magie, která opravdu funguje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25283/posledni-jednorozec-IXT-25283.jpg 4.2128

The Last Unicorn (1968)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo

Kniha Poslední jednorožec

sarka9190

Má srdcovka. Tady nehodnotím objektivně, jelikož jsem jako malá hltala animovaný film, později i literární předlohu. Autorův majstrštyk, který prostě nepřekoná. Řekla bych pohádkové(kvůli nadpřirozeným bytostem), ale i hořké a pravdivé, jaký život umí být. Vím, že teď autorovi vyšlo V Kalábrii s jednorožkou, ale ještě se nemohu přinutit si knihu opatřit. Poslední jednorožec je opravdu jen jeden.

Elkeli

Mně se kniha líbila :) má to všechno, co od fantasy pohádkových-příběhů očekáváte, proto 5*

Torgal
14.09.2018

Dosť zvláštna kniha s ťažko uchopiteľnou, melancholickou náladou. V priebehu čítania sa navyše viac krát zmenil žáner – začiatok bol ako z ľahkej fantasy pre dievčatá (jednorožka vo svojom lese, spievajúci motýľ), náhle atmosféra stemnela (Mama Fortuna) a hlavnou postavou sa zrazu stal mág Šmendrik. Osobne sa mi najviac páčila pasáž u zbojníkov, kde bola zas nálada odľahčená a humoristická. Od príchodu do Hagardovho kráľovstva ale dominuje smutná, zasnená melanchólia, ktorá mi veľmi nesedela a bohužiaľ je to dominantná časť knihy. Už samotná zápletka o hľadaní jednorožcov pre mňa ale nebola veľmi zaujímavá a tak som knihu prečítal bez väčšieho záujmu. 5+/10

Jonny
13.09.2018

Upřímně... vůbec nechápu, proč je ta kniha tak populární. Má pár hezkých momentů, pár cenných myšlenek. Zkrátka dobrý průměr. Ale stále průměr.

Jeckyyy
07.08.2018

Miluju jednorožce a věřím v ně :) kniha se mi líbila, i když bylo od začátku jasné, jak dopadne.....ale od toho je to pohádka :)

LadyValeria
04.08.2018

Jako malá jsem doslova milovala film Poslední jednorožec, který byl vytvořen podle tohoto kouzelného příběhu, takže není žádným překvapením, že když se mi naskytla možnost si koupit knihu, zahnala jsem ji jako Rudý býk do zpěněných vln své knihovny.

Je to příběh jednorožky, která zneklidněna zprávou, že je posledním jednorožcem co ještě na světě je, vydá se na dobrodružnou výpravu za nalezením svých druhů. Na své cestě se setká s mnoha zajímavými postavami, z nichž se k jejímu pátrání připojí zdánlivě neschopný mág Šmendrik a přímá dobrosrdečná žena Běta. Dojde na lásku a rytířské ostruhy v podobě postavy prince Líra, panické hrůzy rozsévané Rudým býkem, ale i na mnoho dalších úžasně vykreslených postav, s nimiž se během čtení můžete setkat. Jazyk snad je trochu starší a některým bude působit problémy, ale spolu s básněmi jen dodává příběhu na kráse a hloubce. Ilustrace snad někomu mohou chybět, ale prostředí, jímž se postavy ubírají, je vykresleno podrobně, takže se barev může chopit naše vlastní představivost.

Je to příběh pro každého nepolepšitelného snílka, pro každou duši věřící v jednorožce i v naší uspěchané době, pro každého kdo s odvahou a špetkou víry vydá se na cestu s poslední jednorožkou. Každopádně neváhejte, posbírejte odvahu a vzhůru za dobrodružstvím!

SBH
15.07.2018

Maximální pochvalu skládám překladu pana Bronce. Brilantní, vtipné, lahůdkové.
Se zbytkem mám tak trochu problém. Kniha působila jako splácanina klasické pohádky s moderním příběhem, což normálně miluju, ale autor ani vzdáleně nedosáhl mistrovství, vtipu a nadhledu pana Pratchetta. Často jsem si nebyla jista, co je metafora, co posunutá realita a co nadsázka. Na podobný typ literatury byl příběh příliš tklivý. Naopak postavy mi přišly ploché a nevýrazné. K žádné jsem si nevytvořila vztah, tudíž mi bylo vcelku šumák, kam jejich osudy povedou. Jediným světlem ve tmách byl princ Lír. Jinak nafoukané primadony (jednorožka), drsné ženy se zlatým srdcem (Běta) či antihrdinové nýmandi (Šmendrik) mi obecně lezou na nervy.
Rozvolněné kontury příběhu, kdy čtenář občas netušil, kam to všechno vlastně spěje, opět toleruju Mistru Pratchettovi, neboť mě zásobuje salvami vtipu a moudrých hlášek. Beagle nic z toho nenabídl. Poetika textu vynikla pouze díky překladu, takže ještě jednou - díky. Jediný důvod, který mě přiměl knihu dočíst.

Thromulus
20.02.2018

Čekal jsem, že to bude lepší a zajímavější kniha. Na můj vkus tam bylo až moc popisu, přirovnání a vůbec literárních obratů.
Nicméně za půlkou knihy se to trošku ustálilo a přes počáteční nechuť jsem tuto knihu dočetl.

jednorožci kouzla

Peter Soyer Beagle