Poslední hra

Poslední hra https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319292/bmid_posledni-hra-rlu-319292.jpg 4 136 47

Někdy můžeme věřit už jen sami sobě – a někdy ani to ne! Odvážný psychothriller z Latinské Ameriky. Ted McKay si právě zvedá k hlavě revolver, když v tom se rozezní zvonek u jeho dveří. Ted je úspěšný podnikatel, má krásnou ženu a dvě báječné dcery; koho by napadlo, že je rozhodnutý skoncovat se životem? Jenže zatímco nevítaný host dál zběsile zvoní, objeví Ted na svém stole vzkaz; ačkoli poznává vlastní rukopis, nepamatuje si, že by ta slova sám napsal: OTEVŘI DVEŘE JE TO TVÉ POSLEDNÍ VÝCHODISKO Na prahu stojí cizí muž jménem Lynch, který kupodivu přesně ví, k čemu se Ted chystá, a předloží mu podivný návrh. Pokud na něj Ted přistoupí, nevystaví svou rodinu utrpení, které by jí přinesla jeho sebevražda. Ted se nechá přesvědčit, jenže lístek na stole i nečekaná nabídka jsou jen první tahy v rafinované hře plné manipulace a smrti. Kdosi jej vylákal, aby se vypravil po cestičce z drobečků, které musí sesbírat, než si dá všechno dohromady. Někdo, kdo ho zná až do morku kostí; někdo, kdo ho donutí pochybovat o sobě samém i lidech kolem sebe. Kdo tahá za nitky v pozadí?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Plus

La última salida , 2016

snoopylady
13.08.2018 5 z 5

Ze začátku mi kniha přišla trochu zmatečná, nicméně postupně se postavy a děj rozmotávaly.
Kniha je rozdělena na 4 části, které nás provedou postupně přítomností, minulostí a nakonec rozuzlením.
Kniha se četla plynule, dávám plný počet.

Abia
04.07.2018 4 z 5

Skvělá zápletka, která se neustále rozvíjí a mění. Když mi zbývalo asi 100 stránek do konce, byla jsem stále v pokušení podívat se dozadu, jak to dopadne. Neudělala jsem to, četla jsem a četla, abych se dozvěděla, jak to bylo.

nycol
26.03.2018 5 z 5

Brilantni zapletky, skvela kniha.

elisa194
31.10.2017 5 z 5

Wow! Souhlasim s nadpisem mistrovsky psychologicky thriller. Tolik zvratu jsem v knize jeste nezazila. Konečně kniha dle meho gusta. Trochu "těžší " čtení, u ktereho se člověk musi soustredit jinak se v nem ztrati. Nevite cemu verit, prectete si jednu verzi, vzápětí dostanete jinou a nevite, jestli je to pravda,opravdu se to stalo... a najednou vlastne nevíte nic a nuti vas to dal a dal číst a dozvedet se co se vlastně stalo. Pochopil nekdo ten konec s vacici aby mi to vysvetlil?

denib
21.10.2017 5 z 5

Páni, ještě teď mi běhá mráz po zádech. Pro mě to byla vynikající kniha. Ze začátku ve mně vzbuzoval strach ten zmatek - co je skutečnost, co sen, co nějaká halucinace ... Vyloženě hororové vyprávění. Po cca první třetině se tento horor uklidní a přemění spíš v jakousi detektivku. Hltala jsem každý střípek informací a přemýšlela, co z toho vyjde. Moc hezké. Na přebalu je napsáno, že se Axat učil u Kinga a je to vidět :-)
Několik uživatelů zde píše, že knihu nepochopili, ale podle mě to není těžké k pochopení. Samozřejmě až ke konci. A ten počáteční zmatek jen dokonale stupňoval napětí.

parvitas
17.10.2017 2 z 5

Dočítané, ale žiadna sláva, pre mňa slabý priemer. Zaujal ma názvov a názory dievčat, čo ste sem dávali recenzie skôr. Fakt to bolo divné a mešuge a uletené a na záver komplet vysvetlené. Ale musela som sa veľmi premáhať, aby som knihu dorazila. Som preto len rada, že som si ju nekupovala.

tess.de.veles
08.10.2017 3 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.....,ale obavam se, ze jsem to nepochopila :-(

Suziella
30.07.2017 3 z 5

Pokud se autor zamýšlel nad tím, jak čtenářům umožnit vcítit se do bezmoci a zmatení hl. postavy, u mě se mu to vydařilo, nebo to tak u mě prostě bylo. Nesčetněkrát jsem se ztrácela a nedokázala zase navrátit. Po dočtení nebylo vše pochopeno.

Otas17
07.07.2017 4 z 5

Kniha není tradičním psychologickým románem, je to směs zmatku, chaosu, kdy nevíte co je reálno a co nikoli. Mně se však líbila.

Marluksa
24.06.2017 2 z 5

Chaotická, zvláštní, nepřehledná, chvílemi naprosto skvělá a pak nastane zlom a mám chuť přeskočit několik stránek. Nejsem schopna dočíst, protože se v příběhu úplně ztrácím. Za mě zklamání a to jsem se dostala zhruba do poloviny. Na víc už nemám chuť.

Terezk-a
06.06.2017 3 z 5

V této knize jsem se motala jako v bludišti.
Ze začátku jsem se ztrácela a celý děj se mi zdál nesrozumitelný a dost uspěchaný.
Ke konci mě nakonec kniha oslovila, děj dostal konečně nějaký pořádný řád a já se každou stránkou blíže ke konci těšila na rozluštění hádanky.

Nakonec nelituji, že jsem u knihy vydržela a dočetla jí. Zpětně jí hodnotím jako velmi promyšlenou.

dachi
25.05.2017 3 z 5

Jelikož nemusím hlavolamy a podobné věci tak mě tato kniha moc neoslovila. Námět zajímavý, ale na mě působila dost nepřehledně. Musela jsem se několikrát vracet abych pochopila myšlenku.

Leni.S89
22.05.2017 4 z 5

Tolik zvratů jsem v knížce ještě nezažila, tolik otoček a kliček až do posledních stránek. Velmi zajímavý děj, u kterého nevíte, co je realita a co je sen/iluze...Jediné, co mě trochu mrzelo, byl utnutý konec..Na to, jak je knížka dobře napsaná, by si konec zasloužil víc..

Acquenta
15.05.2017 3 z 5

Kniha mě neoslovila. Přišlo mi to jako nějaký nesmyslný blábol.

ivousekk
03.04.2017 4 z 5

Zajímavé, hodně zajímavé. Netradiční námět, kdy hlavní postava neví, co je skutečnost a co jen obranná reakce mozku, je povedený. Stejně jako Ted budete postupně rozplétat jednotlivé nitky, abyste zjistili, že nic není, jak se zdá. Že vše je jinak a můžete začít zase znova. Že ti, co se proti Vám spikli, nejsou možná až tak špatní, že mozek dokáže vytvořit neskutečné iluze, kterým budete věřit, jako kdyby se opravdu staly, že skutečné vzpomínky budou zasunuty někam úplně dozadu.. Napínavé až do posledních stran.

ankaras
24.03.2017 5 z 5

Konečně zase nějaké "těžší" čtení, u kterého jsem se musela soustředit a občas se i vrátit. Parádní námět.

Hella
18.03.2017 1 z 5

Nemůžu hodnotit jinak než hodnotím. Dala jsem tomu 100 stran a ani trochu mě to nechytlo. Naopak jsem si připadala jako blázen, kterého autor vodí za nos a který neví, jaká varianta vyprávění se stala a jaká ne. Kdepak, tohle nebylo nic pro mě.

katka9574
13.03.2017 5 z 5

Nemám slov... prostě dokonalé :-)

MH.
21.02.2017 5 z 5

Tyjo, viděli jste film Prokletý Ostrov?
V tolika momentech mi to připomnělo tuhle knihu. Nejen že hlavní motiv je nakonec v podstatě podobný, ale třeba ta scéna, kdy se hlavní postava vrací domů a za jejich domem je jezero a před ním altánek, ve kterém sedí jeho žena. Úplně se mi vybavila tahle kniha. :)
Jinak jak Prokletý ostrov, tak Poslední hra jsou skvělé počiny.

DariDerek
17.02.2017 4 z 5

Ty bláho, tohle byla jízda na kolotoči, Já myslela, že už je konec, a on to byl přitom teprve začátek. Já myslela, že jsem pochopila, ale vůbec jsem to nepochopila a dala si zpáteční jízdu.. Tohle bylo brutální. :-))) Více píšu v recenzi v záložkách :)