Poslední exil

Poslední exil https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26339/posledni-exil-26339.jpg 5 3 3

Dějištěm románu je Egypt v průřezu mnoha let, tvořících nejvýznamější období nových egyptských dějin a vrcholících ve vojenském napadení Egypta tzv. suezskou krizí. Román předního anglického prozaika (za druhé světové války válečného zpravodaje na četných frontách), představující vrchol jeho tvorby. Pokus o umělecké zachycení nejnovějších egyptských dějin, vrcholících ve vojenském napadení Egypta anglickou a francouzskou armádou za tzv. suezské války. Hlavní postavou je anglický důstojník, kterému se ve vlasti nedostalo spravedlnosti a hledá ji u Egypťanů. Do krize se dostává za suezské války, kdy pro něho vzniká otázka, zda za těchto změněných poměrů může v Egyptě očekávat spravedlnost, když se mu jí nedostalo ve vlasti.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Odeon

The Last Exile , 1961

Alto98
20.02.2024 5 z 5

Dlouho mne žádná kniha tak nezaujala. Zvláštní, jemný styl vyprávění s velkou znalostí prostředí. A překvapivě stále aktuální.

EvaEma
02.07.2022

Občas jsem měla problém se soustředit, to ale není chyba knihy, to je chyba čtenáře. Dnes jsou všechny knihy "rychlé", tato chce čas. Ale když jí ten čas a soustředění věnujete, odmění vás atmosférou a zajímavými informacemi.

jitusbaresova
26.09.2020

Dočetla jsem knihu nedávno a stále ve mě koluje její bohatý nádech minulostí. Je to okouzlující kniha, všem doporučuji.

James Aldridge
australská, 1918 - 2015