Poslední evangelium

Poslední evangelium https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290974/bmid_posledni-evangelium-zVW-290974.jpg 2 10 3

Byl život Ježíše Krista skutečně takový, jak ho známe, nebo to vše byla jen velká hra? Poté, co se Abrahám Jeruzalémský vrátil z Říma, střetávají se jeho kroky s Ahasverem. Tito dva lidé, ačkoliv se nikdy dříve nesetkali, jsou nuceni změřit své síly a využít všechen svůj důvtip v sázce, jejíž výsledek má změnit svět i myšlení lidí. Uspěje Abrahám či Ahasver, aby s jeho triumfem upadly Ježíšovy činy v zapomnění? Napínavý historický román z dob počátků křesťanství.... celý text

Literatura česká , Historie

Vydáno: , Brána

alabra
22.04.2018 4 z 5

Převyprávění známého příběhu - jak se to mohlo stát, docela jednoduché vysvětlení. Samotná kniha má několik nedostatků: úvod a nic dál, co bylo s Ježíšem po zmrtvýchvstání, myšlenky byly rozvinuty a nedokončeny, na čtivosti nepřidalo převyprávění událostí do detailů stále znovu a znovu. Líbí se mi nápad, zpracování bylo horší.

raidmnoid
29.01.2018 4 z 5

Pro spoustu osob asi rouhačství, ale já se bavil. Zajímavý příběh založený na myšlence, že vše bylo pouze hloupou sázkou a dotažený do absurdnosti, kde osoba Ježíše hrála na začátku vedlejší roli ve hře mocných Římanů - senátorů.

orinka3
30.05.2017 1 z 5

Jakési...divné. Ne a ne se chytit. Nehodnotím, jestli je dobrý nápad vůbec něco takového psát a vrtat do tisíciletých jistot. Ale styl je zvláštní, chybí mi tu napětí a chuť obracet listy, co bude dál. Tak se omlouvám všem, kdo mají jiný pocit z četby. Nepřesvědčilo mě to.

křesťanství Ježíš Kristus rané křesťanství

Jan Vyroubal