Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371394/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-3cZ-371394.png 4 2842 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Raislin
04.05.2022 5 z 5

Jak už je zde napsané, ze začátku jsem byla trochu zmatená díky kapitolám, které nejsou označené alespoň rokem. To je ale jediné co bych knize vytka. Příběhy jsou dojemný a plné citu, mnohdy jsem měla slzu v oku. Za mě jednoznačně stojí za přečtení.

Nicolka77
04.05.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem četla knihu od Jojo, a musím říct, že mě opět nezklamala...opravdu mě to bavilo, to jak se Jen a Boot potkali, celkově jak se seznamovali, poté jak se neustále míjeli a pak konečně happy end! Již jsem stihla i shlédnout film, a ten dle mého nebyl až tak dobry, ale určitě k zahození také nebyl.

Veronika1102
20.04.2022 5 z 5

Začátek knihy byl hodně zmatený. Říkala jsem si jestli to špatně chápu nebo jestli mi něco nedochází tak jsem se podívala do recenzí, kde jsem se dozvěděla, že spousta čtenářů to měla stejně a taky jsem se dozvěděla o tom, že kniha má "neuvěřitelný konec". Tato kniha byla skvělá. Na to, že patří mezi delší knihy tak jsem se nenudila ani chvilku. Příběh byl pomalý, ale uklidňující, ne pomalý jako nudný, pomalý jako že si to vychutnáváte. Konec by v realitě byl dost nepravděpodobný, ale mně se moc líbil. Zřejmě jsem stejně ujetá na happyendy jako Ellie. Díky tomu, že jsem věděla, že je "konec přetažený za vlasy" tak jsem měla různé teorie z nichž potom byl opravdový konec, ale vůbec mi to nevadilo

Lufiik
13.04.2022 5 z 5

Autorka nezklamala. Její knihy jsou jako balzám na duši. Při čtení utíkám od nynější reality. Chválím a doporučuji.

madem
11.04.2022 3 z 5

Zápletka byla dobrá, ale jak kniha pokračovala, tak jsem jí přestávala věřit. A konec? Tomu neuvěřím ani náhodou. Škoda.

petrak
18.03.2022 5 z 5

Za začátku jsem se v dějí špatně orientovala, tak jsem byla v pokušení knihu odložit. Ale nakonec se mi příběh velmi líbil a určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

archivářka115
12.03.2022 5 z 5

Objevila jsem tuto knížku. Místo abych pracovala, tak jsem stále četla a četla. Byla krásně romantická. Vadilo mi přeskakování děje před nehodou Jennifer a po nehodě. Ze začátku jsem se v tom nevyznala a musela jsem tyto úseky několikrát číst, abych je pochopila.
Podle mě to byla v této knížce jediná vada.

Ivushaak
12.03.2022 4 z 5

Po téhle knize jsem sáhla především proto, že mi hezky pasovala do čtenářské výzvy. Do teď jsem se "romanťárnám" úspěšně vyhýbala, takže toto byla moje premiéra. Musím však říct, že se mi kniha (k mému překvapení) líbila, postavy byly dobře propracované a nebyla to taková ta klasická slaďárna, ale spíše příběh nešťastné lásky.

Gemma88
11.03.2022 4 z 5

Další krásný a zároveň smutný příběh od autorky. Jediný problém jsem viděla v tom, že jsem se ztrácela v částech před a po nehodě, ale zároveň mi to přišlo také jako záměr, v zhledem k tomu "Kdo je B." z dopisů. A taky jsem nechápala dopisi před každou kapitolou, hledala jsem v nich nějaký smysl a na konci zjistíte, že ho neměli. Napříč tomu doporučuji.

Vknihách
03.03.2022 3 z 5

Autorku mám na muške už dlho! Toto bolo moje prvé "rande" s jej tvorbou a aj keď som nekrochkala blahom,nebolo to úplne zlé.
Kniha je rozdelená do 4. častí. Pred každou kapitolou sú úryvky alebo časti listov\odkazov\mailov… v poďakovaní sa spomína, že väčšina je úplne náhodná a ja po celý čas čo žmolím knihu v rukách, premýšľam,ako niektoré tie "intrá" zapadajú do kapitoly X( no, niektoré nijak a je to tak(asi) zámerne…
Príbeh je rozprávaný v dvoch časových líniách, čo by mi ani tak nevadilo. Ale! Život Jennifer Stirlingovej, distingvovanej manželky azbestového, chladného magnáta 60.tych rokov, je prerozprávaný na striedačku z obdobia po nehode a pred ňou. Už tu som bola občas trochu mimo,a to nevravím o postavách, ktorých sa tu mihne celkom dosť. Všetky mená priateľov a známych manželov Stirlingovcov aj s priezviskami...Isto si viete predstaviť môj výraz *_*
Do príbehu nás však vovedie novinárka Ellie v súčasnosti, ktorá nie je celkom spokojná so svojim životom,aj keď si to mylne nahovára. Zvláštne je, že ju autorka nechala takmer na polku knihy "zmiznúť" a venovala sa len životu Jenny. Oba príbehy sa pretnú,autorka sa snažila (? možno ani nie)o pár zvratov, ktoré som očakávala a aj prišli... Žiaľ, príbeh hodnotím ako lepší,no stále priemer.

NymphMaeve
28.02.2022 4 z 5

První kniha autorky, která na mě vyskočila díky Čtenářské výzvě 7 - Autor starší o přesně 22 let. Ze všech knih mne nejvíce zaujala právě tato. A nejsem si úplně jistá, zda jsem si dobře vybrala. Příběh je naprosto úžasný a strhující. Prolínající se vyprávění, minulost i přítomnost, vyšetřování, zjišťování i odhalování toho, co se opravdu stalo, to vše mě dostalo a při zpětném ohlédnutí musím opravdu smeknout. Autorce do sebe vše tak krásně zapadlo a musím říct, že nejednou jsem měla slzu na krajíčku. Co mě mate ještě víc, jsou hluchá místa a zbytečně rozvleklé všechno. Já bych si knihu neskutečně užila, kdyby měla o sto stran méně, byla by to ohromná jízda a nespíš bych se nedokázala vůbec odtrhnout. Kvůli tomu jsem knihu četla na mnohokrát a i když jsem se ráda vracela do vyprávění, nic mě nenutilo knihu neodkládat. Autorka má určitě skvělé vyprávěcí schopnosti a umí nádherně vystavět poutavý příběh, ale občas je to prostě jenom moc utahané. Pokud chcete zkusit něco z romantického soudku, co je zamotané až až a se spoustou romantických klišé, je tohle rozhodně skvělá oddechovka.

Michelleee
24.02.2022 5 z 5

Tohle se prostě povedlo. Tak krásné čtení...

tamdr
11.02.2022 4 z 5

trochu mi ze začátku vadilo přeskakování z jedné doby do druhé,ale když jsem si zvykla už jsem jen vnímala romantický příběh,dobře napsaný a dojemný

Loire
11.02.2022 5 z 5

Knížka byla krásná a z mé strany i v některých chvílích dojemná. Příběh byl velmi zajímavý a čtivý, když se chvilku člověk ocitl v roce 1960 a čte o Jennifer a dozvídá se jak se co přihodilo a pak se najednou ocitnete v moderní době a čtete o Ellie jak sbírá informace pro svůj článek.

vendysantos
05.02.2022 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla. Byl to tak silný, dojemný, strhující příběh. Miluji tvorbu Jojo Moyesové, mám ve své knihovně všechny její knížky a postupně je pročítám a myslím, že tuto knihu jen stěží některá překoná.

Pavlaj
04.02.2022 4 z 5

RomanTIka s velkým R.
Ke knížce jsem se dostala přes film, který jsem si zamilovala. Jak už to bývá, je v knížce zápletka zajímavější a spletitější. Film je ochuzený o několik hezkých a zajímavých postav jako paní Cordozová, Phillip nebo Jessica, ale zase má úžasnou vizuální atmosféru 60. let, nádherný soundtrack a Boota a Roryho s naprosto neodolatelným šarmem.
Takže za mně knížka fajn, ale film lepší.

TamaraKrejčí
03.02.2022 5 z 5

Mám ráda knihy od Jojo a její love stories. Nezklamala mě ani táto. A bylo hodně cítit ten rozdíl stará a moderní doba…to mě bavilo zavzpomínat si a zároveň mít radost, že nejsme až tak retro..

Péťa Z.
29.01.2022 5 z 5

Ách jó, vůbec jsem nechtěla, aby ten příběh skončil. :-)
Vlastně mi to v něčem dost připomínalo Spřízněnou duši, kterou jsem četla před touto knihou (různé časové linky, dřívější doba, nepřízeň osudu, Afrika, dopisy...). Akorát Poslední dopis od tvé lásky asi není tolik přeslazený a lehce naivní (i když jsou v knize místa, kdy jsem si říkala, že na to Ellie mohla přijít dřív...).
Každopádně jsem se nemohla odtrhnout. Naopak poslední stránky jsem nehltala tak rychle, prostě jsem se s postavami v příběhu nechtěla rozloučit... Krásná kniha.

Mikanadeta
28.01.2022 5 z 5

Nádherný příběh. Nejdříve mi teda také trvalo se zorientovat. Ale pak se kniha četla skvěle. Jen ten Don mi hrozně lezl na nervy. Kdyby se zachoval jinak... Ale nebudu prozrazovat :-)

petulkakucerova
10.01.2022 5 z 5

Zpočátku mi dělalo problém se začíst a spojit si příběhy, ale jakmile jsem se do toho dostala, nemohla jsem se odtrhnout.
Naprosto krásný příběh.
Dlouho jsem nečetla knihu, u které by se mi tolik míchaly emoce. Šťastná i bolavá a ještě trochu nervózní musím knihu na 100% doporučit. ️