Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371394/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-3cZ-371394.png 4 2833 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

HedušKoč
HedušKoč
12.09.2015 5 z 5

Další krásná kniha od této spisovatelky. Celou dobu jsem byla zvědavá, jak tento příběh lásky dopadne. Dojemný konec, který mě fakt dostal.

pavla9879
pavla9879
10.09.2015 4 z 5

Začala jsem ji číst hned po Než jsem tě poznala, což je kniha, která mě naprosto dostala, takže jsem se ze začátku nedokázala soustředit, začíst se, ale s rozplétajícím se příběhem mě děj vtáhl a já konec doslova zhltala.
Skvělá kniha.

mysacka
mysacka
28.08.2015 5 z 5

Knihy od této spisovatelky miluji, co se týká děje, můžete od ní čekat cokoli. U tohoto příběhu jsem brečela jako želva. Svojí kvalitou příběhu je srovnatelná s Než jsem tě poznala. Těším se na další přeložen knihy, co se chystají vyjít... a že by jich na překládání z angličtiny bylo.. hold se budu muset asi zdokonalovat v cizím jazyce, protože počten od této autorky stojí za to.

AdriAnkA2809
AdriAnkA2809
24.08.2015

Takhle knížka od autorky se mi líbila nejvíce. To nastínění opravdové lásky a odloučení. Nebrečela jsem jen na konci ale i v průběhu. Moc krásné!

MahulenaK
MahulenaK
22.08.2015 4 z 5

Nebyla tak dobrá, jako Než jsem tě poznala, ale na 4 hvězdičky určitě. Aspoň jsem neprobrečela půl knížky :-) Těším se na další, baví mě ten styl i příběhy.

Simmminek
Simmminek
18.08.2015 5 z 5

Po této knize jsem sáhla poté, co jsem se seznámila s autorkou přes knihu Než jsem tě poznala. Kniha Než jsem tě poznala, mě oslovila velmi. Dlouhou dobu jsem nečetla lepší knihu a můžu s jistotou říct, že bude patřit mezi mé nejoblíbenější. Protože jsem chtěla zažít opět ten pocit, který jsem u knihy cítila, kdy jsem věděla, že jde o výjimečnou knihu. Chtěla jsem zažít ty emoce, které se náhle ve mě měnili, poutavý děj a napětí jak příběh dopadne. Z těchto důvodů jsem se rozhodla pro knihu Poslední dopis od tvé lásky. A můžu říct, že má očekávání splnila, vlastně spíše mě zase zaskočila a příjemně překvapila. Jojo píše krásné příběhy, které chytnou každého alespoň trochu romantického čtenáře za srdce a ten už ji zůstane věrný. Jen tak dál Jojo a těším se na další knížky od tebe :-)

Bambus
Bambus
18.08.2015 2 z 5

Z knihy mám dost smíšené pocity. Na rozdíl od Než jsem tě poznala se mi četla šíleně špatně. Ztrácela jsem se, splývaly mi časové linie a celkově to pro mě byl jeden velký chaos. Na druhou stranu se mi líbilo, jak se postupně odhalovaly jednotlivé nejasnosti, všechno do sebe nakonec zapadlo a i přes občasné zmatky v mé hlavě jsem si příběh urovnala tak, jak měl být. Líbila se mi občasná nepředvídatelnost knihy a nečekané zvraty, i když to hlavní čtenář tuší od začátku.

veronika1790
veronika1790
16.08.2015 2 z 5

Když jsem četla Než jsem Tě poznala, byla jsem nadšená a tak jsem se s radostí pustila do Posledního dopisu. Přečíst tuhle knížku, mi ale trvalo opravdu dlouho, chvílemi byla nudná a nezajímavá. Samotný příběh je dobrý nápad, ale jen pokud by byla kniha kratší.
Doufám, že Stříbrná zátoka mě potěší.

Martink@
Martink@
15.08.2015 2 z 5

Tak jak jsem psala u "Než jsem tě poznala", není to přesně můj žánr... Ale na rozdíl od "Než jsem tě poznala" tady něják vázne děj.... je to nastavovaná kaše, ty dva se neustále míjejí až je to otravné... Ale možná to k tomuto stylu patří, nevím. Mě osobně to přišlo jako plácání se odnikud nikam...I na zaplácnutí času to bylo moc zdlouhavé.

Lenka_83
Lenka_83
15.08.2015 3 z 5

Ve srovnání s ostatními knihami J. Moyes, které se čtou jedním dechem, je tato přinejmenším rozčarováním. Děj knihy je velmi roztříštěný a ničím výjimečný. Rozhodně se nejedná o knihu, která by ve mě vyvolala jakékoli pohnutí.

Coucouha
Coucouha
14.08.2015 2 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od Jojo četla, ale pro mně byla velkým zklamáním. První čtvrtina knihy byla super a bavila mě, ale pak jsem začala tušit jak to všechno dopadne a ono to tak opravdu dopadlo. Nemám ráda konce, které hned očekávám, takže dávám pouze 2*. Také hodnotím tak proto, že předchozí kniha, kterou jsem od Jojo četla byla naprosto strhující a tak jsem měla velké očekávání, které se bohužel nenaplnily :-/

LuckaH2
LuckaH2
09.08.2015 3 z 5

Autorku mam rada ale tato kniha me neosovila...Tak do pulky jsem se hodne ztracela, nestihala prechody mezi obdobimi a vzpominkami, kniha me chvilemi nebavila-cetla jsem jen proto,ze jsem chtela vedet konec,ale kdyby mi ho nekdo strucne rekl,staclo by mi to... Bohuzel jsem se neszila ani s hlavnimi hrdiny,nejak jsem tam tu jejich lasku necitila. Mozna je to i tim, ze nemam rada tema lasek s zenatym/vdanou...pripominalo mi to knihu Laska je jen slovo(vim ze doba byla jina,rozvod tezsi atd...). Konec se mi ale libil,takze jsem rada ze jsem do nej asi vydrzela.

hrubik
hrubik
04.08.2015 5 z 5

Byl to opravdu mimořádně silný příběh, který byl zpočátku pěkně zamotaný, ale o to víc jsem si užila jeho rozzuzlení. A ten pocit mrazení po celém těle, když do sebe jednotlivé díly skládačky zapadaly... Úžasné, jak měla autorka všechno promyšlené, a nebyla by to Jojo Moyes, kdyby se nedotkla i té citlivé části ženské duše, takže jsem si i pěkně poplakala, ale konec knížky jsem četla s úsměvem na rtech a s fakt dobrým pocitem, který bude ve mně ještě nějakou chvíli příjemně doznívat.

VlastVanDam
VlastVanDam
04.08.2015 4 z 5

Četla jsem jako první od této autorky knihu Než jsem tě poznala a musím říci, že jsem byla nadšená a těšila jsem se na tuhle. Dokonce jsem se setkala s názory, že je ještě lepší a o to více mě mrzelo, že nesdílím stejný názor. Kniha je to skvělá, o tom není pochyb. Ovšem v půlce knihy jsem měla pocit, že příběh skončil a byla jsem překvapená z toho, že jsem měla před sebou ještě půl knihy. Každopádně i druhá půlka byla velice čtivá a napínavá, ale ten konec...škoda.

eliskai
eliskai
04.08.2015

Krásný příběh..kniha mě velmi nadchla...

Ivetaa
Ivetaa
02.08.2015 2 z 5

Dějově kniha nenadchla, občas nudné a opakující se pasáže, které jsem přeskakovala...

TaLu
TaLu
31.07.2015 5 z 5

Moje první setkání s autorkou.
Od přečtení knih Madisonské mosty a Zápisník jedné lásky jsem nic podobného po dočtení necítila.
Je to kniha, která zanechá hluboký dojem a jakýsi pocit rozechvění a ozvěny ve vlastním nitru.
Silný životní příběh, živě a uvěřitelně napsaný.
Určitě si přečtu další knihy od autorky.
Na začátku knihy se mi velmi dobře četlo to okolo, a citace z dopisů mi přišly trochu kostrbaté. Postupně se slova z dopisů stala stejně důležitá jako ostatní vyprávění a ke konci jsem prožívala to vnitřní napětí nejvíce právě díky slovům v dopisech.
Kniha, která způsobí v člověku vlnobití emocí, snad proto, že nám slova připadají důvěrně známá.
A abych se pokusila dostat z následků, a vrátila se více do reality, dovoluji si jednu poznámku: Kdo ví, jak by to bylo, kdyby nešlo o setkání po čtyřiceti letech, ale o čtyřicet kilogramů více :o)

evago
evago
28.07.2015 5 z 5

nádherná kniha...co víc říct...

Erummeldë
Erummeldë
28.07.2015 5 z 5

Kniha se četla strašně lehce a místy se od ní prostě nedalo odtrhnout. Děj byl úžasně zamotaný. Líbilo se mi, jak informace postupně vyplouvaly na povrch a jak byl příběh poskládaný tak, aby Vás vždy něčím překvapil. Rozhodně jedna z nejemotivnějších knih, co jsem zatím četla.

Mauj
Mauj
24.07.2015 4 z 5

Pro mě nejslabší kniha Jojo Moyesová - i když možná jsem od ní jen více čekala. Ale spíše ke smůle vlastní i autorky jsem začala knihou Než jsem Tě poznala, která je její bezkonkurenčně nejlepší! Přesto musím dát 4*. Knížka je napínavá, čte se jedním dechem. Styl Jojo Moyes mi prostě sedí :-)