Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371394/bmid_posledni-dopis-od-tve-lasky-3cZ-371394.png 4 2841 688

Mimořádně silný příběh vášně, nevěry a ztráty z pera respektované britské autorky Jojo Moyesové, který získal v roce 2011 prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Novinářka Elllie při pátrání v archivu narazí na půlstoletí starý dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby opustila manžela. Elllie příběh, skrývající se za dopisem, okamžitě zaujme – i ona sama má poměr se ženatým mužem. Rok 1960. Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážné autonehodě a na nic si nepamatuje – na manžela, na své kamarády, ani na to, jaká byla ona sama. Když se však vrátí z nemocnice domů a najde tajný dopis, pomalu se začíná rozpomínat na milence, kvůli kterému byla kdysi ochotná riskovat úplně všechno.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Knižnípauza
20.01.2023 5 z 5

Tahle kniha se mi tak strašně moc líbila!
Poslední dopis od tvé lásky je kniha plná zvratů, omylů, hledání, milování ale hlavně je plná lásky. Hlavní hrdinové mezi sebou měli velkou chemii a čtení mi tak krásně utíkalo. Moc tuto knihu doporučuji všem romantickým duším!

Termaap
19.12.2022 5 z 5

Jeee to bylo hezké! Po delší době zase knížka, po které jsem se vrhala i v krátkých volných chvilkách během dne a která večer zvítězila i nad rozkoukaným seriálem.
Já mám moc ráda, když hlavní hrdina ze současnosti objevuje nějaký zapomenutý a nedořešený střípek minulosti, přičemž pátráním ovlivní i svůj dosavadní život. Takže tématem mi velmi sedla a myslím, že i načasování do předvánočního období vyšlo parádně.
“POSLEDNÍ DOPIS OD TVÉ LÁSKY” je už mou pátou knihou od autorky, přičemž “JAKO HVĚZDY V TEMNÉ NOCI” u mě asi stále vedou, ale mám pro sebe velmi dobrou zprávu; totiž že Jojo Moyseová napsala ještě dalších šest příběhů, které na mě doposud čekají:).

gigi77
06.12.2022 5 z 5

Tentokrát jsem měla rozečteno na dlouhou dobu a nelituji. Hektický čas jsem si po špetkách kompenzovala krásnou oddychovou romantikou. Občas i v jednoduchosti lze nalézt uspokojení …

Jana-Marie
24.11.2022 5 z 5

Opravdu krásná kniha, jedna z autorčiných nejlepších. Určitě stojí za přečtení.

Petronelka123
12.11.2022 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a asi mám novou závislost na Jojo Moyesové :). Chvilku mi trvalo se začíst a zvyknout si na autorčin styl psaní, ale pak už jsem četla skoro bez přestání. Romantický příběh velké lásky mezi Jennifer a Anthonym, kteří nemohou být ani spolu ani bez sebe.

vonMalik
08.11.2022 5 z 5

Krásná odpočinková kniha. Chvíli mi trvalo, než jsem se do ní začetla, ale potom jsem se od ní nemohla odtrhnout. Četla se víceméně sama, zvědavostí jsem přeskakovala stránky, abych věděla, co bude dál a i slza ukápla.
Po přečtení jsem si pustila film od Netflixu... Nebyl špatný, ale kniha je kniha...

Knihomolka506
03.11.2022 5 z 5

První kniha od autorky. Loni jsem ji rozecetla, ale nevím proč mě nějak nechytla. Krátce před dušičkami jsem ji dala šanci znovu a tentokrát ji celou přečetla.
ke knize :  Novinářka Ellie najde starý dopis adresovaný mladé ženě. rozhodně se pátrat po jeho původu, zjistí hodně souvislostí.
Teda hlavně my čtenáři, když se nám ukáže druhá historická část minulosti, kde mladá Jenny leží v nemocnici...
Jako bych četla Dopisy, které nikdo nečetl ️

jarkaska
01.11.2022 5 z 5

Toto je moje první setkání s autorkou. Knihu jsem měla dlouho v naší knihovně, ale asi mě odrazovala svou velikostí. Teď, když se měla vrátit a já ji vzala do rukou, už jsem ji neodložila. Nádherný příběh, někdy i smutný a dojemný. Stojí opravdu za přečtení. Určitě u mne nezůstane jen u této knihy, ráda si přečtu i další knihy autorky.

anezur33
31.10.2022 5 z 5

Kniha byla skvělá,přečetla jsem jedním dechem.

Lucikoncinska
24.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha autorky, jako všechny její knihy.

Janík61
15.09.2022 4 z 5

Krásný romantický příběh, četlo se to hezky, pohoda, doporučuji.

Lucie21352
09.08.2022 3 z 5

Na tuto autorku jsem narazila úplnou náhodou a o to větší bylo moje překvapení ze zjištění, že můj oblíbený film je natočen podle její knihy (Než jsem tě poznala). Poslední dopis od tvé lásky je úžasná kniha. Dlouho mi trvalo než jsem si k ní našla cestu, ale jakmile jsem byla v polovině, tak jsem se nemohla odtrhnout a konec byl ze všeho nejkrásnější. Doporučuji

pavlina4737
05.08.2022 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film od Netflixu, který je podle knížky natočen a pak jsem četla knížku. Knížka je sice trošku rozdílná, ale dost mě bavila. Nejvíc mě bavila část která se odehrávala v 60. letech.

haWranka
14.07.2022 4 z 5

Nesmírně krásný, dojemný příběh. Navíc i poutavě napsaný. Celou dobu jsem měla střídavě pocity plné naděje a úzkosti, byla jsem tolikrát naštvaná na autorku, proč se svými hrdiny tak zachází! Přečetla jsem knihu jedním dechem a moc bych si přála číst dál. Jedním slovem - nádhera!

evik91
06.07.2022 3 z 5

Co napsat. Těžko jsem si k této knížce hledala cestu. V první třetině mi nedávali smysl přechody mezi časovými liniemi, ve druhé třetině jsem si to konečně dala dohromady, ale v té třetí, jsem byla konečně uchvácena. Sice jsem už nějakou dobu tušila jak to dopadne, ale to mě vůbec neochudilo o konec.

Annkag
29.06.2022 3 z 5

Krásně napsání příběh o zvláštně lásce jedné ženy-vdane za snobce,který hledí jen na to jak se prezentuje před ostatními.
A jednoho muže-který tuhle ženu miluje víc než kdy milovat dokázal.
Zvláštní souhra náhod bojujících proti zažitým konvencím ale tak nějako tušící že láska v tak křehké podobě nemá příliš velkou naději přežít autonehodu a klamlivost okolí.
A láska má někdy po rocích druhou šanci kdy se na ocelových křídlech andělů dokáže povznést a zamilovat se znova a znova a znova
Ale dokáže tohle všechno láska překonat?Přelstít konec nebo pomíjivý okamih zakulhani a přežít jako semínko naděje?

andy_nejedla
22.06.2022 4 z 5

Musím říct, že cca prvních 100-150 stránek jsem čekala, co se vlastně stalo nebo nestalo, ale četlo se to dobře, potom už příběh nabral nějaký spád a konečné propojení se mi moc líbilo.

burg
08.06.2022 3 z 5

Výzva 2022 - kniha s tématem nešťastné lásky. Přiznejme si, že jako chlap jsem z tohoto tématu byl nešťastný asi jako oba hlavní protagonisté příběhu. A během čtení první poloviny jsem byl nešťastnější, než na začátku. Něco tak strašně nepřehledného, skákajícího od A k Z a nečekaně zpět jsem fakt nečekal.
Naštěstí pro mě se to po první polovině zlomilo a příběh dostal nečekaný spád a nový rozměr. A čím víc se blížil k finále, tím napnutější jsem byl. Nakonec jsem byl i celkem dojat a rád, že to skončilo tak, jak to skončilo.

Marcik7
14.05.2022 5 z 5

Příběh velké lásky, čtivý a trochu napínavý s dobrým koncem. Novinářka Ellie má také nepříliš šťastný soukromý život a proto se jí velice dotkne hloubka citu, vyjádřeného neznámým mužem neznámé ženě v jí nalezeném dopise, starém 40 let. Nakonec se jí nejen podaří najít adresátku, ale i pisatele, a svést je konečně dohromady.

poiu
12.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Jenny se probouzí v nemocnici po vážné dopravní nehodě se silnou ztrátou paměti. Vrací se domů, kde ale vůbec nic nepoznává a o svém minulém životě si téměř nic nepamatuje. Snaží se chovat jako poslušná, reprezentativní ženuška, která pořádá večírky a žije ve své honosné zlaté kleci. Jednou ale narazí na dopis, který je určen jí. Pomalinku, po malých střípcích skládá dohromady svůj minulý život a snaží se najít pisatele dopisů, záhadného B. (=Boota).

____________ S P O I L E R ________________ :
Podaří se jí ho najít, ale v redakci se dozvídá, že její Boot (Anthony O´Hare) právě odletěl do Afriky, kam se za ním hned vypraví, ale v Africe zrovna zuří nepokoje a znovu se spolu setkají až po 40 letech díky novinářce Ellie....

"I tak Tě miluji - i když už nebude žádné já, ani žádná láska, a možná ani žádný život - miluji Tě." Zelda svému muži F.S. Fitzgeraldovi