Poslední dopis do Švédska

Poslední dopis do Švédska https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17394/posledni-dopis-do-sv-17394.jpg 5 33 9

Vystěhovalci série

< 4. díl

4. část rodinné ságy V poslední části románové ságy se uzavírají osudy Nilssonovy rodiny.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Sista brevet till Sverige , 1959

Fofinka
08.04.2024 5 z 5

Fascinující čtení, kdyby byla kniha vydaná v současnosti, byl by z toho bestseller.

Pavlaj
17.02.2023 5 z 5

Nádherné. Cokoli autor popisuje - osamělost, stesk po ženě, po domově i po mládí - je plné úžasných myšlenek. Ale ze všeho nejvíc je to překrásný poetický jazyk, který činí celou sérii naprosto jedinečnou.

Pavlína79
04.09.2021 4 z 5

moc hezké, opět více poetické, proti prvním dílům, ale pořád krásné, plné zajímavých faktů o obou zemích, podmínkách i lidech. I obyčejný život se dá prožít velmi neobyčejně a láskyplně

danka13
15.09.2020 5 z 5

Děti vyrostly, našly si partnery a založily nové rodiny. Naši hrdinové nikdy nelitovali, že opustili Evropu, stýskalo se jim, to ano, ale nelitovali.

Han-nah
19.06.2020 5 z 5

Tento poslední díl uzavírá život hlavního hrdiny. Jeho těžký život, radost z rodiny, radost z obdělávání půdy a toho, co dokázal. Za zajímavost stojí i život jeho bratra. Všechny díly - skvělé čtení. Popisuje toto období rozvoje Ameriky, kdy taky hodně Čechů a Slováků odjíždělo za "lepším životem!" za velkou louži.

Kikina100
15.05.2019 4 z 5

Moc pěkná tetralogie, krásně se četla.

MOu598
11.08.2017 5 z 5

Četla jsem v březnu 2012. Podle mých poznámek:
Všechny 4 díly skvělé.
Doplněno o řadu faktů, autor toho asi hodbě prostudoval. Osudy lidí ze Švédska jdoucích za lepším - Češi to měli asi obdobné.
Hezké.

Kerberos
08.07.2017 5 z 5

Po letech jsem se k této sérii znovu vratila a nelituji.Znovu skělé čtení.

Hannelle
25.12.2016 5 z 5

Osudy přistěhovalců se uzavírají. Vypuká válka Severu proti Jihu, neutichají ani boje s původními obyvateli, Indiány. Hrdinové zestárli, mnozí už odešli tam, odkud není návratu. Nová generace zná Švédsko již jen z vyprávění, rodným domovem je pro ni Amerika. Dopis oznamující příbuzným do Švédska úmrtí hlavního hrdiny je tedy opravdu poslední - rodným jazykem už se kromě pisatele tohoto dopisu nikdo nedomluví.

ságy historické romány

Vilhelm Moberg