Poslední dny Jindřicha VIII. - Spiklenci a kacíři na dvoře umírajícího tyrana

Poslední dny Jindřicha VIII. - Spiklenci a kacíři na dvoře umírajícího tyrana https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47489/bmid_posledni-dny-jindricha-viii-spiklen-VJf-47489.jpg 4 14 2

Páté z jeho manželek je dvacet, když ji eskortují po Temži do Toweru. Nahoře na mostě, pod nímž plují, visí hlavy jejích milenců a ona již tuší, že v pevnosti je pro ni připraven popravčí špalek. Šestá manželka má však štěstí a přežije. Londýnský královský dvůr je zmítán intrikami; žádný z účastníků opulentních radovánek si není jist životem při náhlém zvratu panovníkovy přízně. Ve vládě to vře napětím mezi konzervativci a reformátory, katolíky a protestanty a náladový král střídavě trestá jedny i druhé. Spletité události konce života tohoto nechvalně proslulého panovníka vylíčené v nové knize známého anglického historika – to je skutečné krvavé drama, k němuž netřeba cokoliv přidávat.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Last Days of Henry VIII , 2005

ksander33
26.01.2015 4 z 5

Tohle mi v knihovně chybělo. Mám spoustu skvělých knih o Jindřichovi, jeho politice, ženách a soukromém životě, ale ve všech je jeho období před smrtí jen kratičkou kapitolou. Knížka se mi četla dobře, i když jsem se v některých kapitolách ztrácela.

fog
25.01.2013 4 z 5

Tato kniha prezentuje fakta o posledních létech života Jindřicha VIII. a byla pro mě vítaným zdrojem informací o této etapě jeho života. Četla jsem v průběhu let hodně o Jindřichu VIII. a celém tudorovském období, ale v této knize jsem našla mnoho pro mě nových poznatků. Za minus považuji, že první dvě třetiny knihy mají tendenci chronologicky skákat, takže se obtížněji sledují. Doporučuji každému, kdo je nadšenec pro toto historické období, nebo anglickou historii obecně.

Anglie 16. století Jindřich VIII. Tudor, král, 1491-1547 Tudorovci

Robert Hutchinson
britská, 1948
2010  89%Dynastie zrady
2010  86%Poslední dny Jindřicha VIII. - Spiklenci a kacíři na dvoře umírajícího tyrana
2008  80%Ponorky: Válka pod vlnami

Kniha Poslední dny Jindřicha VIII. - Spiklenci a kacíři na dvoře umírajícího tyrana je v