Poslední dívka

Poslední dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329843/bmid_posledni-divka-hV6-329843.jpg 4 541 190

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit. Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo.... celý text

Horory , Thrillery , Dívčí romány

Vydáno: , Omega

Final Girls , 2017

Téra
29.03.2024 3 z 5

Docela originální námět, kde přeživší několika masových vražd jsou opět vystaveny smrtelnému nebezpečí. Nejdříve jsem se nemohla začíst, druhá hlavní hrdinka mi totiž nebyla moc sympatická. Ale nakonec to hodnotím jako celkem povedený thriller. Konec byl velmi zajímavý a minimálně pro mě nečekaný.

Figurka
10.03.2024 2 z 5

Takže za mě zklamání. Nechápu, kde kniha nasbírala takové recenze, které se uvádějí na její obálce. Byla jsem tak natěšená. Nic. Otrava. Začátek tedy dobrý, to ano, pak pouze nuda, otrava, nezájem. Postavy nesympatické, jejich chování mě rozčilovalo. Konec jakž takž nečekaný i když chvilku jsem už tušila .... ale ani ten to nezachránil.
Jak je vidět i tady platí jako v kuchyni- Sto lidí, sto chutí. A to je na knihách krásné, každá si své čtenáře najde.

Lexie321
27.12.2023 5 z 5

5/5 Najprv som si nebola istá, či sa mi kniha bude páčiť, ale s každou ďalšou stranou sa to zlepšovalo a zlepšovalo, až som ju nemohla pustiť z ruky. Niekoľkokrát som sa pokúsila uhádnuť ako to celé bolo, ale rozuzlenie ma aj tak šokovalo, čo ma príjemne prekvapilo. Je to naozaj dobrý triler. Postavy mali toľko tajomstiev, aby to bolo zaujímavé, no nie frustrujúce. Hlavná postava, Quincy, bola sympatická, ak nie trochu bez chuti, ale naozaj mi prirástla k srdcu a nakoniec som jej rozhodne začala fandiť. Určite by som knihu odporučila aj ostatným fanúšikom thrillerov. Myslím, ale že sa mi páčila o niečo menej ako Survive the Night (Preži túto noc), no táto kniha mi rozhodne dokázala, že by som si rada v budúcnosti niečo prečítala od Riley Sagera.

kotoulek
21.10.2023 4 z 5

U této knihy musím souhlasit s většinou komentářů. V první polovině knihy jsem se musela do čtení trochu nutit a moc mě to nebavilo. Také jsem nabývala dojmu, že je předvídatelná, a že už tak ve třetině knihy vím, jak to dopadne a co se stane.
No nicméně druhá polovina byla už o něco zajímavější a co teprve pak konec. Nikdy by mě nenapadlo, že to takhle skončí. Fakt jestli si během čtení budete myslet, že víte co se stane, tak vězte že to tak určitě nedopadne :D.
Ze začátku jsem měla pocit, že jsem zklamaná, protože jsem měla úplně jiná očekávání. Ale ten konec a zpětně pak uvědomění, že všechno, co se tam stalo mělo svůj smysl, moje očekávání naplnilo.
Takže se nenechte odradit první polovinou, protože za to rozuzlení a konec to za přečtení stojí.

adela2230
25.07.2023 4 z 5

Příběh je to dobrý, ale ze začátku mě kniha moc neoslovila. Až ke konci začala být zajímavá a konec byl překvapivý. Rozhodně, ale knihu nepovažuji za nejlepší thriller.

PepkazDepka
08.07.2023 4 z 5

Škoda toho rozsahu, prvá polovica sa veľmi vliekla, druhá zas odsýpala veľmi dobre. Za mňa to teda celé mohlo byť kratšie. Zatiaľ najslabšia z autorovych kníh.

KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

Jako dívky si museli dost zkusit bylo mi jich dost líto...Konec mě asi dostal nejvíc vubec jsem nečekala že to bude tak jak to bylo....

ThomasRuhe
30.04.2023 3 z 5

Celkově bych knihu označil jako dobrou. Ovšem autor v příběhu šetří informacemi a vede čtenáře k úsudkům, které jsou chybné a jemu pak zůstává mnoho prostoru pro překvapující závěr, kdy rozbije veškeré předpoklady. Tato finta není sice nijak neobvyklá, ale já pro ni nemám moc pochopení. Přesto se autorův styl čte dobře a nakonec v mých pocitech převládá spokojenost.

Tamirai
16.04.2023 4 z 5

Mne prišla kniha dobrá. Bola napínavá a postupne odhaľovala viac a viac, príbeh sa spájal v jeden a záver bol vlastne prekvapivý, aj keď, pokiaľ ste čítali pozorne a sledovali stopy, dal sa páchateľ odhaliť. Čo mne napr. neskazilo zážitok z príbehu. Postavy v knihe mi prišli fajn. Na jedno napínavé prečítanie je kniha dobrá a ja by som jej dala šancu

hana4834
21.03.2023 3 z 5

Na to že to má být jeden z nejlepších thrillerů zklamání a velké. Zbytečně natáhlí a skóre žádná akce až ke konci mě to chytlo

GabyW
21.02.2023 5 z 5

Již v pořadí čtvrtá kniha od tohoto autora, tuto jsem dokonce v knihkupectví automaticky zakoupila, aniž bych si vůbec přečetla, o čem je. A zklamaná jsem rozhodně nebyla, byla jsem naopak napnutá jak kšandy, ostatně jako vždy a už očekávám balíček s poslední nepřečtenou knihou.

Misute603
11.01.2023 5 z 5

Přečteno za 2 dny,nemohla jsem se odtrhnout.
Mně se kniha moc líbila.. pachatele jsem tentokrát uhodla až ke konci knihy..
Doporučuji

ufounek17
09.01.2023 5 z 5

Jedním dechem.

Patouska
03.01.2023 4 z 5

Když jsem poprvé šáhla po této knize, tak jsem ji po pár stránkách odložila. Nicméně jsem si řekla, že ji dám druhou šanci. Ještě, že jsem to udělala! Námět Posledních dívek je pro čtenáře thrillerů velmi atraktivní a já si tuto knihu opravdu užila. Hlavní hrdinka mi byla nejdříve nesympatická, ale asi v polovině knihy se to změnilo, nicméně musím souhlasit s tím, co již bylo řečeno v jedné recenzi níže, a to je to, že téma kleptomanie mi zde přišlo zbytečné. Konec se mi moc líbil, i když jsem ho odhadla. Od pana autora si zcela jistě přečtu něco dalšího.

Babouš
21.12.2022 2 z 5

Příběh je ok, ale skutečný horor je tady český překlad Jany Novotné. Při čtení jsem pod českým překladem úplně viděl ty anglické věty a slovní spojení. Namátkou "Co je tvůj jed?" (What's your poison?") místo "Co ráda piješ?"; "To je pro něj dobré." (Good for him) místo "To mu přeju." a moje nejoblíbenější - z herce Dana Andrewse je v českém překladu herečka Dana Andrewsová. Pokud umíte anglicky, doporučuju spíš v originále.

Peťulka3
12.12.2022 5 z 5

Celou knihu jsem čekala, kdy se konečně dozvím, jak to vlastně bylo. V průběhu jsem podezřívala několik osob,ale tahle mě teda vůbec nenapadla. Užila jsem si knížku od začátku až do konce.

Jahýnek
01.12.2022 4 z 5

Hodně dobrá detektivka! Mám ráda, když mne autor dokáže chytře (!) tahat za nos a nechá mne každou chvilku domýšlet si jiného pachatele. Hlavní hrdinka je se svými pocity věrohodná, indicie jsou dávkovány přiměřeně, přesto mne závěr překvapil. Asi zkusím od autora i něco dalšího.

Bellsinka
28.11.2022 5 z 5

Kniha mě moc mile překvapila, občas mě nějaké z postav dost štvali ale to je to co miluju, když ve mně kniha vyvolává pocity jakékoliv. Knihu jsem měla přečtenou asi za 2 dny. Autor mě zaujal a už mám k Vánocům koupené další jeho knihy!

.berenika.
24.10.2022 2 z 5

(SPOILER) - mám dost smíšené pocity... nejprve jsem četla třetí knihu autora (Zamkni poslední dveře) a měla jsem na tuto jeho prvotinu asi moc velké očekávání
- prvních snad 230 stran se hrozně vleklo, nikdo z hlavních postav si nezískal za celou knihu mé sympatie - o to hůř se začátek četl
- kleptomanie Quincy tam byla za mě uplně zbytečná, nijak s příběhem nesouvisela - kdo by si chtěl číst o zdrcené přeživší, která krade?
- viníka jsem tedy neodhadla, ale vodítek k němu mnoho nebylo
- konec se hezky rozuzlil a poslední 1/3 se četla hezky

KLHannah
20.10.2022 4 z 5

Přiznejme si, koho by příběhy ala "Poslední dívka" nefascinovaly. Svou brutalitou, svou touhou poslední oběti přežití, svým důvodem, proč dotyčný zůstal žít. Má ještě něco na tomto světě vykonat?
Dost filosofie. Kniha se mi líbila, i když konec byl docela překvapivý a malinko nelogický, ale proč ne. Místy to bylo trošku utahané, ale přesto mě to nutilo číst dál. Kdo? Proč? Vzpomene si?