Poslední dívka

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit.
Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou.
V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena.

Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329843/posledni-divka-hV6-329843.jpg 4260
Horory, Thrillery, Dívčí romány
Vydáno · Omega

Final Girls · 2017

Počet stran:408
Jazyk vydání:český
Překlad:Jana Novotná
Autor obálky:Jiří Miňovský
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7390-704-4

Kniha Poslední dívka

Blanca_

Knížka byla docela zajímavá, nutí vás přemýšlet o možných verzích toho, jak se věc doopravdy měla a má. Doporučila mi ji kamarádka, která ji označila za nejlepší knížku, co kdy četla. Ačkoliv tento názor nesdílím, líbila se mi.
Na zadní straně obálky je kniha opravdu vychválena, já upřímně nevím zda právem, protože mráz mi po zádech nešel, ale chápu, že dost může způsobit i překlad. Když si představím pouze příběh a rozuzlení, je to něco,na čem se dá postavit opravdu skvělý thriller, tady tomu něco chybí.
Doporučuji, ale nemějte přehnaná očekávání. Pak vás kniha opravdu nezklame.

Nikusha

Dobrý! Dobrý! Tak to jsem mile překvapena. Příjemný thriller s nečekaným koncem.

Polinka92

Příběh je originální, dobře se čte a až v závěru člověk zjistí, co se vlastně stalo. Kniha se mi moc libila.

SaskoMa

Knížka mě hodně překvapila, byla skvělá!

marianafoster

Do knihy jsem se začetla a nešlo se od ní odtrhnout. Thriller, díky kterému budete napnutí až do poslední stránky!

NicolMark

Další kniha, která se řadí mezi mé oblíbené! Rozbité, zničené dívky, které si prošly masakrem – a zbyly z něj jako jediné, poslední. Každá z nich má své démony a snaží se s nimi žít.

Hlavní hrdinka Quincy je závislá na xanaxu a snaží se žít poklidný život se snoubencem a svým blogem o pečení. Jedna ze tří posledních dívek, Lisa, je náhle objevena mrtvá a ke Quincy dorazí dívka třetí – Sam. Ta se snaží, aby si Quincy svou potlačenou minulost vybavila, a to různými způsoby. Něco ji na Sam nehraje...

Knihu jsem četla jedním dechem, hlavně retrospektivní části z masakrů. Je to síť tajemství a nehezkých vzpomínek. A ano, recenze od Kinga na potahu knihy mi opět potvrdila, že tohle byl můj šálek kávy.

knihkupkyne

Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, a konec jsem se zase nemohla odtrhnout. Dobrý nápad, ale asi špatné provedení.

Shinju
01. červenceodpad!

Knihu jsem dostala jako dárek. Jinak bych si ji nevybrala. Další obyčejná detektivka, které v poslední době vychází jak na běžícím pásu a zabírají plno místa v knihkupectví.
V knize absolutně chybělo napětí. Vraždy byly pouze hole popsané, jako když si přečtete v novinách titulek. Když už jsem se pročetla stránkami, kde hlavní hrdinka zapila svůj 1000 Xanax a upekla dort, byla jsem ráda, že kniha končí. Za mě ztráta času. Asi je lepší sáhnou po jiné knize, kdo nechce číst otřepanou klasiku o skupince lidí, která je povražděna.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

detektivky ztráta paměti, amnézie napětí pro dospívající mládež (young adult) americká literatura vraždy

Riley Sager (p)
americká