Poslední deska

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv“. Raritní gramofonové desky, o které sám nemá zájem, prodá se ziskem na internetu. Zkrátka poklidná, nevzrušivá existence… Jenomže pak u jeho dveří zaklepe tajemná Nevada, jejíž ještě tajemnější zaměstnavatel touží po raritní nahrávce z roku 1955. Historie desky je trochu zvláštní – vydavatel krátce před vydáním alba spáchal sebevraždu kvůli problémům s konkurencí a vydíráním… Ale je to snad důvod práci odmítnout, když je nabídka finančně štědrá a Nevada tak krásná?Brzy ovšem za podivných okolností umírá detektivův kamarád, znalec jazzu a majitel obchodu s deskami, následují další podezřelá úmrtí a dvojici se na paty pověsí nájemní zabijáci…První díl detektivní série od spoluautora scénáře legendárního seriálu Dr. Who....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/323655/posledni-deska-yEO-323655.jpg 460
Série:

Vinylový detektiv (1.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Written in Dead Wax (2016)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Poslední deska

Přidat komentář
Peťulka3
01. května

Čtivé a napínavé. Druhá polovina byla malinko lepší.

Sarah01
06. dubna

Knížka mně taky přišla spíš než jako detektivka, tak jako takový mix vice žánrů, nebylo to tedy úplně špatné a kupodivu druhá půlka se mi líbila víc. Pokud bude pokračování, ráda si přečtu.

monika0356
25. března

Zajímavé téma, ale za mě už druhá půlka celkem zbytečná.

FiliaNoctis
27. února

Pomerne zaujímavý námet spracovaný zarážajúco plytkým spôsobom...

katerina5544
24. ledna

Bavilo me to. Sice jsem se trosku ztracela v tom vsem jazzu ale nevadi. Knizka je ctiva a je to zase uplne neco jineho nez bezne ctu. A konec me fakt prekvapil :-)

Eunike93
10. ledna

Tři hvězdičky za pořádnou přípravu, za kterou si spisovatel zaslouží opravdu chválu. Ostatně zbylý obsah mi přišel poněkud plytký. Ocenila bych, kdyby celý příběh skončil v polovině knihy. Následující dablování děje mě neskutečně nudilo a rozčilovalo zároveň a to včetně úplného zakončení. Kdybych byla na romantiku, jsem možná v sedmém nebi, ale v tom případě jsem si popletla žánr. . ups...

ber-tram
02.11.2018

Co nemusíte? Být pošuci hladově slídící po hudebních nosičích naštosovaných ať už kdesi ve škatulích (toho valem ubývá...) anebo rozesetých ve virtuální realitě internetu, abyste usoudili, že koncovce by víc slušel spíše intelektuální flegmatismus nežli emoční kinetika.
Co se hodí? Být pošuci hladově slídící po hudebních nosičích naštosovaných ať už kdesi ve škatulích (toho valem ubývá...) anebo rozesetých ve virtuální realitě internetu, abyste se do té posedlé honičky náramně vžili.
Co můžete? Pochutnávat si na kafi, i když je to břečka, a libovat si v jeho přípravě.
Co není třeba? Mít v oblibě kočky (čtyřnohé...).
Jsem postiženej vším a navíc razím názor, že poučená beletrie mísící realitu s fikcí má razanci účinnější nad tuny monografií (např. Vinyl - Umění výroby desek).
Pro názornost: Jerry Fielding i Russ Garcia fakt existovali, ale na labelu Hathor byste je hledali marně. To by totiž musel existovat samotný label. Ačkoliv, kdo ví...?! 28/18

Marika Vanova
23.07.2018

Super. Doufám, že bude pokračování. A víte co? Dala bych si kávu.


Štítky

jazz

Autor a jeho další knihy

Andrew Cartmel

Andrew Cartmel
britská, 1958

Kniha Poslední deska je:

v Právě čtených2x
v Přečtených72x
v Čtenářské výzvě10x
v Doporučených2x
v Knihotéce57x
v Chystám se číst49x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech2x