Poslední dary - Jak porozumět zvláštnímu vnímání a potřebám umírajících

Poslední dary - Jak porozumět zvláštnímu vnímání a potřebám umírajících https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183567/mid_posledni-dary-jak-porozumet-zvlastn-PqE-183567.png 5 7 3

Síla příběhů lidí odcházejících ze života, jež v této knize předkládají zdravotní sestry Maggie Callananová a Patricia Kelleyová, které se dlouhá léta věnují práci v hospicu, tkví v jejich bezprostřednosti a samozřejmosti, s níž autorky k tomuto tématu přistupují. Vždyť poslední chvíle čekají na každého a nikdo se této společné zkušenosti nemůže vyhnout. Avšak i tyto okamžiky mohou být naplněny vzácnou zkušeností a mimořádným poutem mezi blízkými, jimž odcházející člověk předává poslední dary. Smířením, pochopením, projevením citu, který potlačovali, vyjasněním bolestných nedorozumění. A právě tyto rozhovory posledních chvil, ať už padnou skutečná slova, či dojde jen na gesta a pohyby očí, bývají klíčovými chvílemi pochopení a dorozumění. Autorky rovněž zaznamenávají někdy těžko srozumitelné chování a výroky umírajících, kteří tím chtějí sdělit zcela ojedinělou zkušenost na přechodu mezi dvěma světy.... celý text

Literatura světová Sociologie, společnost Příběhy
Vydáno: , Vyšehrad

Final Gifts - Understanding the Special Awareness, Needs, and Communication of the Dying , 1992

knihyKeMne
02.02.2022 5 z 5

Kniha, kterou by si měl každý přečíst, protože všechny nás to čeká a je dobré být připraven. Netušila jsem, že když umírající "mluví z cesty", může být naše pochopení jeho slov pro něj tak důležité :-O

Pampeliška83
12.01.2022 4 z 5

Kniha je určitě zajímavá pro každého, koho zajímá tematika smrti, umírání, paliativní péče apod. Určitou nevýhodou je možná to, že většina kazuistik se týká lidí, kteří umírají na nějakou nevyléčitelnou nemoc a někteří jsou i docela mladí. Přišlo mi to trochu zkreslující vůči lidem, kteří umírají "na stáří" - nebyla jsem si jistá, do jaké míry se popisované jevy týkají i jich. Ale některé principy zejm. co se týče přístupu pečujících jsou jistě univerzální.

monika9542
07.03.2018

Kniha mi umožnila jiný pohled na smrt a vysvětlila dříve nevysvětlitelné chování a reakce umírajících lidí. Pro mne poučná, ale nemám potřebu se k ní vracet.

umírání podle skutečných událostí

Autoři knihy

Kniha Poslední dary - Jak porozumět zvláštnímu vnímání a potřebám umírajících je v