Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419916/mid_posledni-aristokratka-3Jx-419916.jpg 4 6289 1644

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

tess.de.veles
19.09.2016 2 z 5

No tak jako začátek ...asi prvních 10 stránek mi přišlo vtipných...., ale potom, už mi přišlo,že autor moc tlačí na pilu...a vše je moc na sílu.....

luckomar
10.09.2016 4 z 5

Odpočinková a zábavná kniha. Když jsem začala číst, tak jsem u prvních stránek brečela smíchy nad autorovým humorem. Upozorňuji, že ještě nikdy jsem u knihy nebrečela smíchy!!
Autor ale podle mého názoru v prvních kapitolách vystřílel všechny své špeky a ke konci se kniha už trošku vlekla. I tak mě ale bavila a doporučuji ji kde můžu ;) Za mě 4 hvězdičky z 5
Těším se na další knihy tohoto autora.

teeyinka
09.09.2016 3 z 5

Za normálních okolností bych se pravděpodobně k této knize vůbec nedostala - ještěže tu máme výzvu! Knihu mi doporučila kamarádka, a proto jsem se po delší době dostala k takové odpočinkové humorné četbě.
Autor krásně zesměšnil základní české povahy, vždyť takového Josefa, pana Spocka i hraběte máme v okolí určitě každý. Zároveň svým sarkastickým stylem podporuje také další českou vlastnost - dělat si legraci ze všeho, a proto má pravděpodobně taky takový úspěch. Svůj účel kniha splnila - pobavila, vyplnila volné chvilky, je to zkrátka odpočinková kniha na prázdniny :)

pobijecmuch
07.09.2016 1 z 5

Snaha o humor byla, tedy u několika hlášek se mohl některý čtenář i zasmát. Mně to připadalo, že snad původně tento příběh byl otiskován na pokračování ve Vlastě nebo v jiném ženském časopisu. Tato kniha neurazí, ale také nenadchne. Pokračování už raději nechám pro jiné čtenáře, asi zejména čtenářkám.

zacatecnice
06.09.2016 2 z 5

Jako odpočinkovka na odreagovani je Posledni aristokratka idealni. Diky teto knize jsem zjistila, ze asi nebudu fanousek humornych knih. Byla mou prvni humornou knihou a asi i posledni. V ruznych diskuzich jsem cetla, jak se u toho lide smeji nahlas (dokonce se rehtaji!). Ja se taky parkrat zasmala, to ne ze ne. Uvazuju, jestli se pustit do druheho dilu a zatim nevim. Nevim totiz, jestli bych dal snesla postavu kastelana Josefa, ktery me nebeticne 'rozciluje' ;-)) .

lenka70
05.09.2016 5 z 5

Nádherná knížka pro zasmání,doporučuji jako výborný tip pro chvíle odpočinku.

Grbu
04.09.2016

Kolegyně se smála nahlas... Údajně na str. 8... Nevím kde, ale obecně je to velmi povedené čtení třeba na dovolenou... Dost mi stylem připomnělo Kletbu rodu Campbellů ( i kdž to je detektivka)

janasim
04.09.2016 5 z 5

Poslední aristokratka vás určitě pobaví, zasmějete se a to i hlučně. Nevím, co bych k tomu mohla ještě víc dodat, snad jen, že se těším na druhý díl a dávejte pozor, ať nejste za blázny. Lidé dnes nejsou moc zvyklí smát se nahlas.

Liiiii
30.08.2016 4 z 5

Vtipné a milé. Příjemné zpestření mezi těžkými romány a thrillery :-) A na několika místech jsem se i dost zasmála, což se mi u knížky moc často nestává.

Ali_xy
29.08.2016 5 z 5

Vřele doporučuji jako oddechovku, nasmála jsem se jako snad nikdy u knihy. Originální, vtipné, občas jsem si říkala, kam na to autor chodí. Vážně perfektní, oprávněně oceněna :)

Germaina
27.08.2016 5 z 5

Právě jsem naprosto nadšená dočetla. Nevzpomínám si, kdy jsem se naposledy smála u knihy nahlas (zde mnohokrát). Pokud skutečně platí, že smích prodlužuje život, budu tu o pár dní déle. I kdyby jen to (a že to není málo), ale já jsem se opravdu bavila. Díky za to, pane Bočku.

ritz
22.08.2016 4 z 5

Příjemná letní oddechovka, doporučuji

PetiJelinkova
22.08.2016 5 z 5

Super knížka :) Na oddech a zasmání doporučuji :)

napojose
20.08.2016 4 z 5

Jazykově luxusně napsaná kniha se zajímavým námětem. Hraběcí rodinu si prostě zamilujete. Vrhám se na další díl a těším na ten třetí...

Yaruschka
18.08.2016 5 z 5

Masakr! Chlemtala jsem se od začátku do konce :D :D :))

Lenu04
16.08.2016 5 z 5

Oddechové čtení na léto úplně ideální! Kniha je plná humoru - několikrát jsem se musela smát i nahlas, až se po mně lidé dívali:) Na konci knihy mě hodně štval hrabě Kostka a to jeho skrblictví.

1casper
10.08.2016 3 z 5

U první půlky jsem se bavila, chvílema i smála nahlas. Nejvíc mě pobavil výcvik psů :-) Druhá půlka mi přišla zbytečně natahovaná, chyběla tomu šťáva a nepřišlo mi to už ani vtipné. Kniha neublíží ani nenadchne.

Veríňák
10.08.2016 4 z 5

Zasmat se, odpocinout si, nelamat si hlavu tezkym ctenim - pokud necekate nic vic, budete spokojeni. Ja jsem byla.

Kaaathy
10.08.2016

Skvělé letní čtení (i když se děj odehrává v zimě :-) Od knížky jsem neočekávala žádné poslání, ale svůj účel splnila - pobavila. Místy jsem měla takové záchvaty smíchu, že mé okolí nechápalo. Nejsympatičtější postava (pro mě) je pan Josef. Část, kdy ho ruší budík z Himmlerova pokoje a on má druhý den chuť bombardovat Varšavu, mě totálně dostala :-) Těším se na pokračování a s chutí se pustím i do autorovy prvotiny Deník kastelána.

iva23
10.08.2016 1 z 5

Děsná sranda a třeskutý vtip v každé větě.. připomíná mi to Kameňák. Kdybych neměla jiné knihy ke čtení, možná bych to dočetla.