Poslední akord

Poslední akord https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101583/bmid_posledni-akord-I9s-101583.jpg 4 17 5

Román Poslední akord navazuje na Červený sníh a Merci, kamaráde. Jak již název napovídá, jde již o finále masového dramatu dvacátého století, o poslední bitvy druhé světové války na půdě nacistického Německa

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Schlussakkord , 1974

vvikingg
26.02.2024 5 z 5

Před rokem 1989 moc literatury o německé armádě nevycházelo, vyšel snad jen Thürk - Hodina mrtvých očí o německých výsadkářích , Buchheim - Ponorka, Žraloci a malé ryby - W. Ott, skvělé knihy. Trilogie Merci kamaráde, Červený sníh, Poslední akord je málo známá ale super čtení, příběh několika kamarádů od mládí členové Hitlerjugend , později vstup do wermachtu až ke konečné porážce wermachtu. Poprvé vyšlo v roce 1973 za všechny díly plný počet hvězd jak píše uživatel KLADIK

maryzka
23.03.2018 3 z 5

Tak tahle kniha byla pro mě překvapením. Dost dlouho ležela v knihovně a já jsem si ji nepřečetla až nyní. Dokonce mě překvapilo už i to, že to je trilogie. Ale tenhle díl je opravdu vyvrcholení. Ale docela ta kniha byla pro mě překvapení. Na jedné straně němečtí lidé(antifašisté nebo zběhové) v ruské armádě na druhé straně docela dobře popsány bojové linie ke konci okupace, zblbnutí Hitlerem ještě na konci války a na druhé straně zbabělost důstojníků německé armády, na druhé straně popsán spojenectví západní a východní velmocí. Na to, že je to vydaný v 80.letech.

KLADIK
03.11.2016 5 z 5

Pět hvězd za celou trilogii.

MildeZ
17.08.2015 5 z 5

Závěrečný díl byl plnohodnotným vyvrcholením celé trilogie ;-)

Patapuf
28.03.2014 4 z 5

Ze začátku sem se v tom trochu ztrácel. Pak to byla chvíli agitačka a nakonec se to rozjelo, až mě mrzelo, že kniha skončila......

Günter Hofé
německá, 1914 - 1988