Poslední

Poslední https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323623/bmid_posledni-ZBU-323623.jpg 3 607 202

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému...... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

The Last One , 2016

Stauff
04.12.2018 4 z 5

Jako celek to bylo výborné. A konec, kdy pochopí, že to nebyla hra... No, síla.

Hvězdinka
23.11.2018 1 z 5

Nuda, nebavilo me to.

Flexa
13.11.2018 4 z 5

Kniha byla silná v myšlence. Žena netuší že její okolí již není fikcí, (ikdyž podle mého mínění si to nechce přiznat). A obvzlášť silná je scéna kdy vše zjišťuje. 77%

ivana02
23.10.2018 4 z 5

Kniha nemá zrovna nejlepší hodnocení a já ji kvůli tomu dost dlouho odkládala. Ale nějakým záhadným způsobem mě přitahovala, tak jsem si jí konečně vypůjčila. A udělala jsem dobře.
Reality show se odehrává v lesích, kde se soutěžící nakonec rozdělí. Hlavní hrdinka tak neví, že to, co ji potkává, není dílo scénáristů, ale děsivá skutečnost. Příběh mi trošku připomínal mou oblíbenou Cestu.

PabloFuentes
12.10.2018 2 z 5

Jak popsat knihu Poslední a jak ji ohodnotit? Měl jsem hodně velký problém s pasážemi popisů jednotlivých úkolů ze soutěže. Miluji sledování pořadů typu Survivor, ale číst to? To asi ne. Naopak pasáže, kde byla hrdinka sama a prožívala svůj vnitřní boj byly daleko lepší. Také oceňuji fórové diskuze. Nápad jako takový byl zajímavý, ale to zpracování mi prostě moc nesedlo. Posledních 50 stran super, ale na to, že jsem se většinově do knihy nutil to nestačilo.

papajapa
13.09.2018 4 z 5

I pres ne kladne hodnoceni jsem si ji koupila. Nelituji. Souhlasim, ze orientace meti postavami byla obcas orisek. Kazdopadne hlubsi zamysleni v co vlastne verit, co je skutecnost a co hra, me nutilo cist dal. Obcas jsem opravdu pochybovala. Cekala jsem hlubsi zapletku mezi Zoo a Stoparem, skoda.

Agatha84
27.08.2018 4 z 5

Tak za bestseller bych to neoznačila,ale kniha to byla fakt dobrá! Zpočátku jsem byla rozpolcená, říkala jsem si, že když znám pointu, tak mě už nic nemůže překvapit. Spletla jsem se. Nakonec jsem se nedokázala odtrhnout. A i když jsem s hlavní hrdinkou rozhodně nesouznela, stejně jsem jí držela palce. Takže já doporučuji.

Martiiiik
27.08.2018 5 z 5

Mě se navzdory mnoha nepříliš nadšeným komentářům kniha líbila. Je pravda, že byl ze začátku problém v orientaci, která postava je která, ale to se po chvíli čtení poddá.. Pro ty, co mají rádi postapokalyptické téma, je kniha jistě plnohodnotným zástupcem co sbírky :-)

Peetullka
27.08.2018 3 z 5

Námět dobrý, mnoho postav - velmi chaotické, někde jsem se až dokonce ztrácela, že jsem musela listovat zpátky - za mě nuda.

aliisalounu
21.08.2018 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Nápad nebyl špatný, ale v určitých částech byla kniha nudná, nezáživná, někde jsem se i ztrácela v ději. Střídaly se dvě dějové linie a příliš mnoho postav, bylo to pro mě dost chaotické.

lenka608
19.08.2018 3 z 5

Zvažovala jsem 3* nebo 4*. Problém spočívá v tom, že kniha je v první třetině nudná, nezáživná, špatně čtivá. Příliš mnoho postav (jednou pojmenované pravým jménem, jednou přezdívkou) - takže text poté působí poněkud chaoticky a neorganizovaně. Kapitola přítomnost x minulost ve střídavé fázi je sice poměrně častý druh psaní, ale autorka se vůbec neobtěžovala čtenáři naznačit, že se kapitoly časově střídají (například nadpisem). Takže chvilku trvá než člověku tato skutečnost dojde. Přibližně po 50 stránkách jsem měla chuť knihu zahodit s tím, že to nemá cenu (to se mi opravdu moc často nestává). Nakonec jsem vydržela, ale děj se rozeběhl až někdy v polovině knihy, konec už byl záživnější.
Takže doporučuji, pokud dokážete přetrpět první třetinu, která je opravdu tragicky nudná a chaotická.

veronika4918
01.08.2018 3 z 5

Tuhle knížku jsem měla v PDF v mobilu, jako takovou pojistku, když někde zůstanu trčet a nemám u sebe žádné papírové čtení. Pasáže týkající se soutěže mě moc nebavily, když pak soutěž "skončila", tak mě mrzelo, že brzy skončila i kniha. Nápad to byl super, ale dalo by se z toho "vytřískat" víc :)

lenkaBajza
07.07.2018 4 z 5

A mně se to líbilo. Knihy tohoto žánru nečtu, ale příjemna změna, bavilo mě to, námět super. Střídání děju/času příběh oživil, bez něj by to byla nuda. Zajímavé (a otázka vkusu zda i zdařilé), jak autorka dokázala skloubit misty az mrazivý příběh s ,překvapivým, koncem.

Tesset
30.06.2018 4 z 5

Krásně temné a nepřibarvené. Některé scény velmi syrové. Střídaní vyprávěcího stylu byl skvělý nápad. Celkově jsem nadšená, akorát ten konec - trochu víc informací by mi nevadilo.

Pigface
22.06.2018 4 z 5

Nutno podotknout, že jsem zprvu ke knize přistupoval s despektem, jako k nerozsáhlému dílku, vhodné k přečtení ve vlaku cestou do práce a zpět. Nálepka světový bestseller mne o tom utvrzovala, nemám rád tvrzení, že je něco "the best".
Místy reportážní styl vyprávění je to, co dává knize šťávu a neodradilo mne od dalšího čtení, stejně jako gradující děj, v němž původně se plácající hrdinka postupně prozírá, poznává, doufá..
Určitě lepší než Robinsonův ostrov a podobné realityshow trapasy.
70%

Doubravka1975
16.06.2018 4 z 5

Nejsem zklamaná ani nadšená. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, zmateně napsané, pletli se mi soutěžící, musela jsem si dělat poznámky k číslům od 1 - 12 jsem napsala přezdívky k tomu přiřazovala postupně jejich pravá jména, barvu šátku, pak pořadí jak odstupovali, křížek - smrt, kolečko, že žije a někomu přibyl ke kolečku ještě křížek. Hlavní hrdinka Zoo pěkně paličatá a tvrdá a chvílemi už mě pěkně štvala, ale když jsem dočetla až nakonec, tak jsem ji zase o trochu víc chápala a možná kdyby se nechovala tak jak se chovala, tak by to nedala. Kniha jako celek vůbec špatná nebyla a i když jsem se trápila, jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

denyjanostik
10.06.2018 odpad!

Děsná nuda! Velice dobrý námět (který však už předvedl King v Dlouhém Pochodu, ale proč ne) ale nepříliš dobře využitý. Tím, že od začátku víte o co jde, se proste nudíte. Na konci žádný šok, je to otevřené, takže po tom, co jsem trpěla celou knihu, to nespravil ani závěr. Krom toho je tam hodně postav a je těžké si zapamatovat kdo je kdo, kdo jak vypadá už vůbec netuším. Pro fanoušky hunger games možná, ale ty jsou o 100000% lepší a zazivnejsi, zde se nic neděje.

marci137
21.05.2018 3 z 5

Takový malý Hunger games :) proč ne.

Local_Bunny
20.05.2018 2 z 5

Na to, jak moc byla kniha vychvalována, tak opravdu NE. Nutila jsem se ji dočíst. Zápletka byla opravdu zajímavá a dalo se s ní krásně pohrát, čehož autorka bohužel absolutně nevyužila. Protivné postavy, předvídatelný děj, otevřený konec. Tohle tak úplně nevyšlo.

Dvě hvězdičky dávám pouze za výše zmíněný námět.

Tesininka
18.05.2018 3 z 5

Kniha se táhla. Přečetla jsem ji,ale opravdu mi to trvalo hrozně dlouho. Po pár stránkách mi hlavní hrdinka přišla hrozně nesympatická a protivná.