Poslední

Poslední https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323623/bmid_posledni-ZBU-323623.jpg 3 607 202

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Last One , 2016

xpdenda
02.07.2019 5 z 5

Strhujici, bavil me pohled za kamery pri takove tv show

buldozer5
22.06.2019 4 z 5

Poslední patří do takové té kategorie knížek, o kterých člověk neví, co si má o ní ve výsledku vlastně myslet.
Určitě cením nápad bláznivé reality show, autorčin popis průběhu prostě zafungoval a bavilo mě sledovat, s čím se soutěžící musí potýkat. Možná některé části byly trochu nudné, ale samotný děj zajímavý, takže mě to neodradilo, abych pokračoval ve čtení dál.
Začátek mě trochu zamotal a nevěděl jsem, co se děje a nějakou dobu trvalo, než jsem se dokázal zorientovat v přezdívkách a ve jménech postav, u kterých jsem se některá pravá jména dozvěděl až na konec. Líbilo se mi prolínání děje z pohledu hlavní hrdinky a z příběhu natáčení, i když opět... až do vysvětlení z části natáčení jsem nevěděl, co se vlastně stalo, takže to působilo trochu zmateně.
A ten konec... Ve výsledku to na mě působí, jako by autorku napadlo několik námětů, které splácala dohromady-povedlo se jí to, ale v některých pasážích to trochu skřípe. Knize ale určitě dejte šanci, věřím, že mnoha lidem se bude líbit. :)

Maki21
02.06.2019 3 z 5

Nejzajímavější na celé knize je konec. Začátek a prostředek nic moc, předvídatelný děj ale konec nečekaný.

SamMarešová
09.05.2019 3 z 5

Poloprázdná sklenice..
snadno se to čte, nápad dobrý, některé pasáže zaujmou více další méně.
Určitě to má potenciál, který tady nebyl bohužel využit úplně naplno.

Ennie
29.04.2019 2 z 5

Knihu bych rozhodně neoznačila jako bestseller. Nápad by to byl fajn (i když nijak originální), ale to zpracování? Docela nuda. Za čtivé bych označila pasáže s "Mae", které mě docela bavily. I závěr mi přišel takový nedotažený. Škoda.

blonďatá.luc
16.04.2019 4 z 5

Od knihy jsem neměla velká očekávání, možná právě díky tomu mě překvapila. Hlavní hrdinka je zajímavá. Nedá se říct, že bych si ji oblíbila, ale většina jejích činů lze pochopit - měly logická odůvodnění. Na druhou stranu ostatní účastníci mě nezaujali skoro vůbec, pomocí přezdívek jsem si je alespoň pamatovala, ale když do toho později začali plést jejich jména, měla jsem v hlavě úplný zmatek. Z počátku se mi kniha četla špatně, postavy se mi pletly, moc jsem nerozuměla ději a celé mě to moc nebavilo. Časem, až se děj posunul a začalo přibývat akce, mi řádky začaly rychle ubíhat před očima. Samotný konec knihy mě mile překvapil a skvěle zakončil celý příběh. Teď po dočtení jsem ráda, že jsem si knihu koupila a mám ji doma - považuji ji za takový nadprůměr mezi thrillery a vám ji vřele doporučuji, s podobným zpracováním tohoto téma jsem se totiž ještě nikdy nesetkala.

Daisuke
27.03.2019 2 z 5

Jediný opravdu zajímavý nápad bylo zarámování děje cynickou reality show. Bohužel, není úplně dotažený do konce a po chvíli se vyčerpá. Samotný příběh i zpracování jsou velmi průměrné, o nelogických výjevech zkázy nemluvě. Líčená spoušť totiž odpovídá spíš válečnému konfliktu než epidemii. Není to úplně špatná kniha, ale konkurence v postapo žánru je bohatá a většina ostatních (kupř. Metro, Walking dead…) to umí lépe.

werush
26.03.2019 3 z 5

První polovina knihy mě nudila až za ní mě to začalo bavit

Kaie
26.03.2019 3 z 5

Myslím, že příběh by býval nemusel být knihou, ale povídkou, a bylo by to záživnější. Takhle se děj nesmyslně roztahoval, a naopak závěr mi přišel strnule useknutý. Kniha neurazí, ani nenadchne.

Annkag
25.03.2019 4 z 5

Neskutočne dobre napísaná kniha o pobyte v divočine v reality show....samotná súťaž je sama o sebe napínavá a ťažká...ale popritom je v reálny svet napadnutý vírom,ktorý zabíja...
A je len jedna vec,ktorú trocha vytknúť...nádych happyendu dvoch postáv.
Ale na prvotinu skvele napísaná kniha.

Brambor16
25.03.2019 1 z 5

Těšila jsem se na zajímavý zvrat ohledně hry ve které všichni účinkovali a ono to bylo úplně o ..... I po dočtení jsem na ni nezměnila názor. Mě osobně se kniha vůbec nelíbila.

Evitka59
16.03.2019 3 z 5

Zajíamavé téma, trochu mě nudilo to přeskakování do minulosti a zpět a od konce knihy jsem čekala trochu víc.

czokies
15.02.2019 3 z 5

Kniha je psana ze tri uhlu pohledu: Hrdinka Zoo kracejici postapo-krajinou v domneni, ze stale hleda indicie ke splneni vyzvy, prubeh samotne reality show a uryvky z fanouskovskeho fora. Pohledy se ke konci spoji a utvori celistvy pribeh.
Prvni pulka knizky me moc nebavila. Ne, ze by me nudila, je to silene zajimavy namet, ale ta cast, kde Zoo chodi lesy, je zdlouhava a nic moc se tam nedeje, bavily me spis casti popisujici soutez.
Nicmene druha polovina je fakt pecka! Psycho, napeti, zvedavost. Zoo dochazi, co se stalo a ctenar se dozvida co je to vlastne za virus, kde se vzal a hlavne - co se stalo s ostatnimi soutezicimi a stabem. A taky Zooino male tajemstvi.
Tohle si prectete! Neni to nejlepsi kniha vsech dob, ale je dost zajimava!

tteerriinnaa
09.02.2019 2 z 5

Anotace mě nadchla, ale zdání někdy klame. Obálka je nádherná, příběh už tolik ne. Asi jsem od knihy čekala víc. Velmi mě zajímala cesta a přežívání hlavní hrdinky Zoo a její myšlenkové pochody, ale většinu knihy mě štvala. Celou dobu co jsem to četla, jsem si říkala, ať už to skončí. Přeskakování v časové lince je ze začátku zajímavé, ale ke konci už dosti otravné. Člověka zajímá spíše to, kdy Zoo všechno dojde, a ne se neustále vracet do doby kdy bylo vše v pořádku.

Janule809
30.01.2019 5 z 5

Moc se mi líbil příběh, hezky se četla

veromat
30.01.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, ze začátku jsem měla problém se zorientovat v postavách, ale hlavní hrdinkou byla jen jedna. Po zjištění reality jsem byla zvědavá na závěr knihy, který sice objasnil mé otázky, ale trochu jsem čekala ještě jednu kapitolu...

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Ze začátku jsem měla problém s tolika postavama, ale pak to mělo celkem spád. Zvláštní téma, ale zklamaná jsem nebyla.

verca0794
15.12.2018 3 z 5

Zajímavý námět knihy. Začátek knihy byl pro mě hrozný, nemohla jsem se začíst. Mnoho postav, střídání přítomnosti a minulosti dost obtížně rozeznatelné (nejsou nijak od sebe rozlišeny). Asi od půlky knihy už to celkem šlo, na množství postav a střídání časů si zvyknete. Konec knihy byl dobrý. Doporučuji číst těm, kdo neodloží knihu po pár stránkách a jsou trpěliví. Druhá půlka knížky byla dobrá. Takže hodnotím jako průměr, tedy 3*.

Chalupice
09.12.2018 2 z 5

Možná se mi kniha nečetla dobře proto, ze nejsem dusi dobrodruh, takže mi nebyla obsahové blízká a nedokázala jsem si spoustu z těch situaci představit a přenést na sebe.
Škoda.

Dela111
06.12.2018 3 z 5

Reality show jsou fenoménem dnešní doby a ty založené na přežití táhnou nejvíc. Největší napětí jsem si užila hned na začátku - přiřadit ke všem postavám jména a k tomu ještě přezdívky byl oříšek... Příběh sám pak moc dramaticky nepůsobil a to by taková reality show měla. Sledujeme hlavní hrdinku jak jde a jde... stále za svým cílem a přes všechny hrůzy kolem necítí strach. Neuvěřitelně dlouho všechno považuje za součást hry.
Téma je lákavé, příběh je celkem čtivý, ale zpracování mohlo být lepší. Hodnotím jako průměr.