Posledná pani Parrishová

Posledná pani Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389406/bmid_posledna-pani-parrishova-6NC-389406.jpg 4 1325 468

Amber Pattersonová už nechce žiť ako bezvýznamná nula, neviditeľná žena, ktorá splýva s davom. Má pocit, že si zaslúži viac. Zaslúži si luxusný ,pohodlný a bezstarostný život. Daphne Parrishová je zlaté dievča z Bishops Harbor v Connecticute. Má všetko, po čom Amber odmalička túžila – vyzerá ako bohyňa, býva v priam katalógovej vile a jej manžel Jackson je milionár. Parrishovci patria medzi miestnu honoráciu, majú moc, peniaze, styky a ľudia ich obdivujú. Prečo by niekto mal mať všetko a iný nič? Amber sa rozhodne rozvrátiť sladký život sokyne a zaujať jej miesto po boku Jacksona. No dômyselný plán jej môže skrížiť starostlivo skrývané tajomstvo z minulosti.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Slovart (SK)

The Last Mrs. Parrish , 2017

escapelle
09.04.2024 3 z 5

Na začátku jsem si říkala jaká je to blbost. Pro mě naprosto neuvěřitelné chování Daphne. Jako že by někoho viděla jednou a hned si ho defacto nastěhovala domů a budeme nejky? Ale četlo se to dobře,rychle, tak jsem pokračovala hlavně proto,abych věděla, jaká blbost z toho vyleze. Ale pak přišla část dvě a kniha dostala úplně jiný rozměr a vyprávění Daph jsem přečetla už úplně jedním dechem.
Bylo to celý takový přitažený za vlasy,místy opravdu neuvěřitelný, ale zábavný. Amber pěkně dostihla karma,to mě bavilo moc.

barborelka
27.03.2024 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha, srovnání s Pomocníci je na místě, ale za mě je Pomocnice mnohem lepší....každopádně příběh výborný.

marara
15.03.2024 4 z 5

Chytře vymyšlené a svižně napsané, jen Ambeřin lov na začátku mě moc nebavil. Pro tyhle zlatokopky okouzlené mámivým pozlátkem bohatství a luxusu nemám žádné pochopení. Vlastně jsem ji dost dlouho litovala. Kdo ví, co se skrývá za zdmi těch snobských vil?

malina097
11.03.2024 3 z 5

Když jsem knihu dočetla tak jsem fakt nebyla nijak moc nadšená.Tady je vše tak moc předvidatelné až mě to moc nebavilo.Je fakt,ze jsem ke konci i pár stránek přeskákala a teď čekám na rezervaci v knihovně na “Pomocnice a to jak čtu v recenzích je prý skoro to samé tak jsem zvědavá.Nepřijde mi prostě přirozené jak všechny plány na ublížení vycházely podle plánu.Četla jsem lepší tak se omlouvám jestli s tím někdo nesouhlasí,,,hezky den všem.

Safrika
08.01.2024 4 z 5

Zrovna nedavno jsem cetla Pomocnici takze jsem si tuto knihu moc neuzila, kdyz je temer stejna :(. Kazdopadne se mi ve finale tato libila vice.

MiraRunaway
18.12.2023 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Čtení paní Plodkové bylo pro mě naprosto fenomenální. U druhé předčítající herečky jsem naopak měla problém se snahou měnit hlas na mužský. To bylo velmi iritující. Kniha Poslední paní Parrishová je strhující psychologická jízda. Je to taková manipulační hra "kdo z koho". Tak kdo je nejmazanější? Jackson? Amber nebo Daphne? Každou chvíli někdo jiný :) Je to jako jízda na horské dráze. Velice zábavné. Kromě zábavy přináší i mnoho emocí a psychického vypětí, ale nemůžete přestat...dokud není konec.

Moudd
23.11.2023 5 z 5

Mě to opravdu bavilo,bylo jsem zvědavá,jak to dopadne.
Čtivý psychothriller, ale asi zaujme spíš ženy.

saphiral
20.10.2023 4 z 5

Taková pohádka pro dospělé, hezky se četla.

Timkim
16.10.2023 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto super. Netvrdím, že je to kniha pouze pro ženy, jelikož jsem se náramně bavil a bylo těžké přestat poslouchat, nebo se mi mění orientace. Příběh je bravurně vykreslený z pohledu obou hlavních protagonistek, jak Amber, tak Daphne. Chvíli fandite jedné, pak druhé. Moc se mi líbily myšlenkové pochody Amber a její syrová mluva. No a jak to tak v každé pohádce bývá, zlo bylo potrestáno větším zlem, a všichni ve zdraví žili dál. Každopádně po dlouhé době kniha které dávám plný počet bez mrknutí oka.

veronika4001
15.10.2023 5 z 5

To chce plán. A byl to úžasný plán. Sice žalostně povrchní, ale zabral a já nevěděla, komu fandit dřív.
Vychytralost, důvtip, lstivost a vynalézavost proti důvěřivosti, ochotě pomáhat druhým, naivitě a hlouposti?
Přetvářka a závist. Napadá mě příkras: "Pluj loďko, pluj pomalu, ať se dostaneš k vrcholu."
Trpělivost růže přináší, jen pozor na jejich vůni a trny.
Neuvěřitelná výměna rolí. Po dvou set stranách už se mi to nechtělo číst, jak mi bylo zle.
Jak krátké nohy má lež? Kdo je větší zrůda?
Mají to zámožní lidé také tak, když se podíváte na běžné fotografie z médií nebo (ne)určené pro paparazzi?
Značka: MTC.
Tak kdo je ta poslední paní Parrishová?
Knihu doporučuji všem ženám.

Bakana
13.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Já bych se tedy spokojila i s jiným, uvěřitelnějším koncem. Na místě Daphlne bych byla šťastná, že se mi podařilo uniknout, a to, že moji štafetu přebrala taková mrcha bych brala jako neuvěřitelný bonus. Nějaké pomsty v podobě FBI jsou zbytečné.
Nějak mi chybělo vysvětlení, proč nakonec nedošlo k “adopci syna.
Přese všechno to byla zajímavá knížka a stojí za přečtení.

katynka78
06.10.2023 4 z 5

Ohohohoooooo!
Tak toto dílko je naprosto povedeným psychologickým thrillerem, takto si představuju, že by to mělo být na pořádnou jízdu, která se pomalinku rozjíždí a unáší vaši mysl tak, že musíte vědět, jak a co a proč a nač a že je to naprosto neuvěřitelné, že někdo se rozhodne vás zničit a povede se mu to. A že těch ničení tady ale je!!!! To ale musíte odkrýt sami, protože tato kniha obsahuje mírné wau efekty a byla jsem z toho nadšená.
Autorky si přesně hrají s vašimi sympatiemi, servírují vám informace tak, jak chtějí, aby jste jejich příběh vnímali a to je bravurní práce, protože si myslíte, že víte, kdo jaký je a ony si napíší pak další informace a najednou vyvalíte bulvy a nevíte, co si máte myslet!
Jedním slovem prostě paráda! Nemusí být prolita krev, i když vám někdy při čtení přímo řve v žilách. Opravdu moje thrillerová duše si pochutnala.

Co mne ale totálně vytočilo a to není výtka ke knize jako takové - že nejprve je Amber popsána jako chudinka ošklivá a pocit jsem z ní měla jako ze šmudly a najednou se nám vyloupne jako sexy kočka. A tím pádem původní mužské opovrhování ve stylu "neopřel bych si o ni ani kolo" se změní v "přemýšlím, kde ji ohnu", takže toto mi trošku vadilo, ale vím, že takové je bohužel mužské myšlení a ta kniha to prostě dobře vystihuje. A taky je to v tom příběhu velice důležité.

Takže šup do čtení, užijte si to a pokud se vám nechce číst, tak doporučuju jako audioknihu, byla bravurně načtená!

Ladislav73
06.10.2023 5 z 5

Skvělá kniha,
nejrve jsem fandil Amber a neměl rád Daphne. V druhé části knihy to bylo naopak a fandil jsem Daphne a neměl rád Amber. Ale tato kniha má svou zápornou postavu úplně jinde.

Tak jako každá mince má dvě strany, tak i život má dvě tváře a nic není tak, jak to vypadá na první pohled.

Přečteno jako audiokniha ve výborném podání Terezy Dočkalové a Jany Plodkové

Rowana
24.09.2023 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Tak nějak hned od začátku jsem tušila jeden ze základních zvratů, či háčků v příběhu. A bylo velice zajímavé sledovat, jak se jedna z hlavních postav nezadržitelně řítí do vlastní zkázy. A jak bych podobný osud nikomu nepřála, nedokázala jsem v sobě v tomto případě vůbec vykřesat lítost. Závěrečné rozuzlení by pro mě bylo překvapením (nebýt místních spoilerů), nevím zda bylo nutné. Ale nevadilo mi. Knihu (i v audio verzi) mohu doporučit. Plyne rychle a při poslechu jsem měla stále pocit, že potřebuji víc a víc.

IHT
18.09.2023 5 z 5

Poslouchano jako audiokniha - moc pekne nacteno :)
Je usmevne srovnavat vyvoj postav, respektive srovnat pohled obou zen na sve protejsky. Zapletka ani rozuzleni prekvapive nejsou, ale ocenuji, ze pribeh je dotazen a vykreslen v detailech. Vsechny ty modni znacky uvedene v knize me sice nudily, ale predpokladam, ze pro jiny typ ctenare mohly uzitecne dokreslovat pribeh :D

Sitting-Bull
16.09.2023 5 z 5

Tak takhle si představuji thiller. Oproti těm, co jsem již četla, je tohle o řád lepší. Má to spád, dobře se to čte, postupně vám dochází další a další souvislosti... Je fakt, že ten konec byl trochu horší, měl mnohem větší potenciál, ale přesto za mě 9/10*.

dlabikk
11.09.2023 5 z 5

Výborný oddychový thriller. Takové mám ráda po něčem náročnějším. Rozdělen na tři části s gradujícím dějem. Nejdřív mě Daphne iritovala, ale na konci to napravila. Vodní mlýny melou a každý dostane, co mu náleží :o)

playada
26.08.2023 3 z 5

Škoda toho konce. Nemělo to náboj. Dalo se z toho vytěžit víc. Nějak jsem z toho závěru otrávená.

bernadeta9876
12.08.2023 5 z 5

Nie je to čistých 5, nakoľko mi jeden "úmysel" nie celkom sedel, zdal sa prekombinovaný a na konci by sa mohlo včas uťať,takže vlastne 4,5 z 5.
Možno keby som to čítala a nie počúvala, bolo by to menej, ale predčítajúce v češtine boli geniálne a celý čas ma príbeh držal v napätí.
Fandila som aj súcítila s postavami a má to super zvraty, aj keď sa trošku dali predvídať, napriek tomu to nekazilo dojem.
Nie je tu čo veľmi vytknúť, čitateľ dostane čo chce možno aj viac a v rámci žánru jednoznačne klenot.

PavlaA
19.07.2023 5 z 5

Tak tato knížka se mi velmi líbila, a to thrillery moc nečtu. Příběh rychle plynul díky krátkým kapitolám a za dvě odpoledne bylo přečteno (nešlo to jinak, musela jsem pořád číst a číst). Určitě doporučuji