Posledná kniha

Posledná kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391527/bmid_posledna-kniha-Lr7-391527.jpg 4 13 4

Na to, aby sme mohli milovať, nepotrebujeme oči, stačí nám srdce. Nádherný príbeh Charlotte de Grièse odohrávajúci sa na pozadí búrlivých a dramatických udalostí vo Francúzsku na sklonku 18. a začiatku 19. storočia. Historický román plný vášne, lásky, priateľstva a zrady, ktorý vás prevedie tými najtmavšími katakombami Paríža až za hranice vašej fantázie. „Kto ste? Prečo sa ma dotýkate? Váš hlas...“ „Kto som? Mená nie sú dôležité, lež to, čo po nich zostane. Povedzme, že som vietor, ktorý odhŕňa vlasy z vášho čela, slnce, ktoré hladí vaše líca, hviezdy, vyvolávajúce zasnený úsmev na vašich perách a som aj mesiac, prinášajúci spánok na vaše unavené viečka. Som vzduch, ktorý dýchate, voda, ktorou zaháňate smäd. Som všetko a nič.“ Kto je tajomný muž v podzemí poľovníckeho zámku vo Vincenneskom lesíku? Aké tajomstvo skrýva papierová škatuľa od cukríkov? Čo sa stane, ak sa v jednej osobe stretne pekárova dcéra, grófka a žena, túžiaca po láske? Vznikne Posledná kniha.... celý text

Katalina23
Katalina23
27.08.2021 5 z 5

Krásna kniha :) sympatický Sebastien a jeho krásne básničky ️
Veľmi sa mi páčil tento historický román z čias Napoleona
Nádherný príbeh :)

Kukicka
Kukicka
03.08.2019 4 z 5

Vysoke hodnoceni a vidina splneni dalsiho tematu ctenarske vyzvy me presvedcily, abych se pustila do cteni a urcite nelituji. Zadne jiskreni mezi hlavnimi hrdiny, skadleni, popisy sexu nebo 100x po sobe omilana temata, ale krasny, poeticky, romanticky pribeh, kdy az do pulky knihy neni vse jak se zda a dalsi vyvoj vas prekvapi

bábuška
bábuška
01.08.2019 5 z 5

Nejen román o lásce, ale ocitáme se v Paříži roku 1783, posléze pak v krutém roce 1815, za krutého řádění ministra policie Fouchého. Tajemné cesty pařížským podzemím a to vše dělá celý příběh napínavý až do konce. Kdo se k této knize dostane, skutečně stojí za přečtení.

pip11
pip11
25.05.2019 5 z 5

Jak se píše již v anotaci, je to vážně nádherný příběh.
Říkala jsem si, bude fajn když bude kniha aspoň příjemná. Ovšem že to bude tak krásný a poetický příběh jsem nečekala. Můžu pouze doporučit, já rozhodně koupě nelituju. Kdyby šlo dát o hvězdičku více, přidala bych ji také za krásnou obálku. K tomuto románu se zcela určitě vrátím, tak nádherný příběh si o to říká.

romantika

Darina Hamarová