Poselství rudého muže

Poselství rudého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394718/mid_poselstvi-rudeho-muze-IBM-394718.jpg 4 18 4

E. T. Seton nám ukazuje život Indiánů a to převážně po jejich duchovní stránce. Filozoficky rozebírá jejich víru v boha. Je to vlastně taková bible Indiánského národa.

vlkodlaq
01.08.2020

Nejsem nakloněn žádné víře ani víře v jedno jaké bohy, ale tohle je Seton a indiáni! Víra, která uctívá z větší části přírodu a přírodní zákony, rovnováhu v ní a její zachování je mi přece jen mnohem bližší a mnohem snáz přijatelná a pochopitelná. To ta 'moderní' náboženství jsou naprosto zvrácená a jediným jejich cílem je ovládat prostého člověka. Indiáni (zjednodušeně řečeno a trochu vytrženo z kontextu) uctívali přírodu, co může být moudřejšího? Moderní člověk přírodou spíš pohrdá a jeho nejbližší spojení s ní je dokument na HBO, při čemž pojídá chipsy z plastového sáčku a popíjí colu z plastové láhve.

Jandýs
02.02.2019 5 z 5

Jak bylo již napsáno... mistr Seton.. jeho vzkaz je jasný, prostý, kéž by měl takovou moc, aby oslovil a podnítil k zamyšlení..

Kniga47
08.05.2017 5 z 5

Pro každého woodcraftera povinná četba. Je to tenká knížka, jen lehce a opravdu jednostranně podává informace o filozofii a životu severoamerických Indiánů. Ovšem Seton je Seton!

zolanda1883
07.06.2016 4 z 5

V této knížce jsem se toho dozvěděla takový základ o Indiánech. Je poznat, že autor má Indiány v lásce, protože zde není jediného křivého slova proti nim, to stejné ovšem nelze říci o běloších, ty jsou zde vylíčení velmi realisticky a to hlavně v negativním slova smyslu. Indiáni jsou zde líčeni jako dokonalí moudří lidé.. jestli je to pravda či ne těžko říct, když jsem v životě Indiána neviděla.

Indiáni indiánská filozofie zálesáctví

Ernest Thompson Seton
americká, 1860 - 1946
1973  90%Rolf zálesák
1970  97%Kniha lesní moudrosti
1990  93%Dva divoši
1974  94%Král vlků
1968  90%Divoké děti lesů

Kniha Poselství rudého muže je v