Poselství prachu. Mýty a legendy Šošonů

Poselství prachu. Mýty a legendy Šošonů https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169557/bmid_poselstvi-prachu-myty-a-legendy-sos-3iX-169557.jpg 4 4 2

Publikace Poselství prachu přináší antologii vyprávění domorodých kmenů z Velké pánve, tj. etnik tradičně obývajících teritoria dnešních amerických států Utah a Nevada. Jde o v českém jazyce první ucelený a komentovaný soubor severoamerické indiánské slovesnosti, který se věnuje jiné kulturní oblasti než indiánům z Plání. Pozornost zaměřuje především na kmen západních Šošonů, jejichž mytologické a jiné příběhy zasazuje do historického, lingvistického a kulturního kontextu.... celý text

lushi
19.03.2020 3 z 5

Jedna z nejlepších sbírek mýtů zcela odlišné kultury, kterou jsem zatím četla. U jiných podobných sbírek mi chyběl úvod, vhled do života vnímání dané kultury. Příběhy pro mě pak byly příliš nesrozumitelné. Vím, že s těmito bych měla stejný problém, ale úvodní teoretická část na začátku knihy mi opravdu sedla a pomohla.

pocketka
06.06.2017 3 z 5

Knihu napsal můj pan profesor z vysoké školy, proto z nostalgie dávám 3 hvězdičky. JInak mě bohužel kniha nezaujala, preferuji literaturu faktu.

Autoři knihy

Miroslav Černý