Poselství od protinožců

Poselství od protinožců https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129975/poselstvi-od-protinozcu-129975.jpg 4 664 135

Během svého putování s domorodci po Austrálii poznává hrdinka moudrost a úžasné sepětí domorodců (aboriginců) s přírodou a duchovní podstatu jejich způsobu života. Tak si postupně uvědomuje, co vše člověk ztratil civilizací, vůči čemu všemu ztratil citlivost - a především - jak hluboký a duchovně bohatý je zdánlivě primitivní svět původních obyvatel Austrálie. Příběh americké lékařky specializující se na přírodní léčitelství, které se naskytla příležitost poznat život jednoho australského domorodého kmene.... celý text

Literatura světová , New Age

Vydáno: , Knižní klub

Mutant Message Down Under , 1995

hany77
13.03.2016 5 z 5

Slova z této knihy se vám dostávají pod kůži, zvláště moudra domorodých obyvatel přímo až do srdce. Kéž by si tuto knihu přečetlo co nejvíce lidí, zastavilo se a začalo přemýšlet nad dalším osudem naší úžasné planety....jedna z knih, která mi změnila život!!!

worka
02.03.2016 4 z 5

Kniha je nepochybně dobrým zamyšlením nad naší kulturou a žebříčkem hodnot. Kam až naše civilizace zajde. Je téměř úsměvným paradoxem, že kniha rozhořčila skutečné Aborgince, kteří jsou zde vydávani za vzor. To, že jde o dlouhou dobu nepřiznaný podvrh knize bohužel bere sílu. Vyprávění smyšlených příběhů by se nemělo vydávat za pravdu. Už při čtení vám některé věci přijdou trochu podivné. (Čas zde nehraje podstatnou roli, a pak je zde jeskyně, kde se vše přesně zaznamenává - např. přesné datum narození náčelníka. Nezpochybňuji možnost mimosmyslového vnímání, ale tak rozvinutá telepatie jako na úrovni komunikace mobilním telefonem by snad neunikla ani nám ignorantským bělochům - příhoda s uloveným těžkým klokanem atd.)
Kniha se čte dobře a už jsem věnoval čas horším knihám :-) 3-4body z 5.
Koho kritika zajímá, může nahlédnout třeba na https://marlomorgan.wordpress.com/

irrelevantday
01.02.2016 5 z 5

Knihu jsem už kdysi četla, ale teď se mi opět dostala do ruky v době, kdy na sobě pociťuji tíhu všech věcí, které se mi nahromadily doma, mám chuť všechno zahodit a otevřít se něčemu novému. Je mi asi jedno, jestli se ty věci opravdu staly. Pro mě je důležité, že ta kniha nese určité poselství. Poselství o životě v souladu s přírodou, plným lásky a radosti, porozumění sobě a světu kolem, odhození sobeckých tužeb a rozvíjením svého talentu, který je dobrý pro společenství. Říká, že ničíme planetu a nežijeme v pravdě: "I když znají pravdu, pohřbívají ji pod kořeněnou vrstvou pohodlí, materialismu, nejistoty a strach. V jejich životech je také něco, čemu se říká cukrová poleva a to symbolizuje způsob, jakým tráví téměř celý čas vyměřený jejich existence: povrchním, umělým, dočasným konáním, které příjemně chutná a má pěkný vzhled. Stráví však příliš málo času rozvíjením svého věčného bytí."

Merynkaw
15.12.2015 3 z 5

Jak jsem knihu začala číst s rozporuplnými pocity, tak jsem s nimi i skončila. Kniha se četla dobře, příběh je detailně popsán. Jen paní spisovatelka ví, jak to doopravdy bylo. Ve mě to nechalo bohužel ... nic...

džanaka
12.12.2015 5 z 5

Ať vymyšleno nebo podle skutečného příběhu je tato kniha inspirující. Nejvíce mi leží v hlavě myšlenka, jak je možné, že existují lidé (mutanti), kteří za celý život neobjevili svůj talent, kterým by naplnili smysl svého života a přispěli celé společnosti. Jsem jedním z nich.
V neposlední řadě jsem při čtení a po přečtení byl naplněn posvátným pocitem, za který autorce děkuji :-)

v.nova
10.12.2015 5 z 5

Knížka je parádní, dobře se čte a má spád. Fakt, že je děj inspirován skutečností, jen podtrhává smyslnost a sílu příběhu. Vřele doporučuji, protože si myslím, že Opravdoví Lidé mají poselství opravdu pro každého.

petr0486
27.11.2015 odpad!

Je pro mě neuvěřitelné kolik naivních čtenářů téhle falzifikátorce skočilo na špek.
Tato kniha vydaná v roce 1990 vzbudila u OPRAVDOVÝCH australských aboridžinců vlnu rozhořčení za to, že pí Morganová vydělává peníze za dezinterpretaci jejich kultury pro vlastní reklamu a zisk. Vyjádřili svůj hněv nad tím, že autorčino falešné poselství je naivním euroamerickým trhem přijímáno jako fakt a byli nesmírně znepokojeni tím, jaké dlohodobé následky to pro jejich kulturu bude mít.
V roce 1996 skupina Aboriginských starších, vážně znepokojených důsledkem knihy, dostala grant na cestu do USA a ke konfrontaci autorky, s cílem znemožnit hollywoodizaci jejího díla. Autorka VEŘEJNĚ PŘIZNALA, že její kniha je FALZIFIKÁT, ale tomuto faktu se dostalo v USA jen malé publicity.
Sečteno podtrženo, autorka si si šest let mastila kapsu lhaním o svých zážitcích z divočiny, samotnými aboridžinci byla donucena přiznat, že její kniha je výmysl, a přesto měla tu drzost dva roky po tomto odhalení napsat další výmysl, tedy Poselství z věčnosti, protože se to (pro ni) naštěstí nerozkřiklo a mohla vydělávat vesele dál...
*V komentáři cituji pár vět přímo z ang. wikipedie

iva23
30.10.2015 1 z 5

Velké zklamání, celý příběh byl moc rychlý, nečetlo se mi dobře. Zidealizovaný obraz Opravdových lidí a povzdechy nad námi, sobeckými ubožáky bez charakteru, kteří nikdy nic nepochopíme, mě nudil. Druhý díl jsem jen prolistovala a číst nebudu.

marijam
13.10.2015

Poselství mě nadchlo, přečetla jsem i navazující z věčnosti. Cítím, že opravdoví lidé opravdu nemusí lhát sami sobě ani druhým, nepotřebují nic skrývat a tak mohou jeden k druhému promlouvat přímo od srdce k srdci, nahlížením do nitra svého protějšku i na dálku, sami se mohou otevřít a sdílet své nitro s tím, kdo je hoden - tedy opravdový člověk, který nelže sobě ani druhým... Krásná představa. Je to vůbec možné? Existovalo - li vůbec někdy něco takového na Zemi?

ji7967
23.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha plná mouder, ponaučení, zamyšlení a pravdy.. Čte se lehce, rychle a přitom chytne za srdce a dá přemýšlet a člověk má chuť konečně všechno změnit! Doporučuju přečíst každému.

andream
07.08.2015 5 z 5

ASi mi došly slova....tolik pravdy pohromadě, tolik věcí co tušíte a najednou se spojí a začnou dávat smysl.... doporučuji jakjo povině dobrovolnou četbu pro všechny, koho zajímá smysl žití a bytí a vůbec všeho...kniha mi byla doporučena už před dvěma lety, ovšem první stránky mě nepustily dál, až nyní se mi kniha otevřela a vtáhla mě mezi řádky a v hlavě zůstane napořád, mylsím že číst ji budu ještě mockrát, vždycky najdu nějaké nové poselství

Janka7
05.08.2015 5 z 5

Zajímavý příběh, není podstatné, zda-li je dle skutečné události... Moudré, úžasné, pěkné čtení.

Kulhavá
16.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý příběh a pro mě osobně velmi přínosné čtení nutící člověka přehodnotit vidění světa.

Samira
09.06.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Pokaždé, když jsem se jejím prostřednictvím ztratila našla jsem něco jiného, ale v tom spočívá její síla. Rozhodně adept na knihu, kterou bych si sebou vzala na opuštěný ostrov a to z mnoha důvodů. Já na ni nedám dopustit. Úchvatné, povznášející a objevné čtení.
Doporučuji!

mulderka
14.05.2015 4 z 5

Ať pravda nebo fikce /a já si myslím, že z podstatné části pravda/ - poselství rozhodně nelze ignorovat. Kdo má oči k vidění a mozek k myšlení - stopa přinejmenším na dně podvědomí zůstane a zahlodá...
Trochu mi to připomnělo nádherný film beze slov - Koyaanisquatsi.

Lieska
20.04.2015

Sranda, ale túto knihu sa mi nepodarilo dočítať. Nesedel mi spôsob písania - v ukrutne naivnom rozprávaní sa strácala akákoľvek mystika a tajomno života domorodcov spätých s prírodou... Nakoľko mi myšlienky návratu k prírode nie sú vôbec cudzie, neohuroval ma ani obsah knihy.

alef
08.04.2015 4 z 5

Cílem této knížky, jak jsem ho pochopila, je zprostředkovat "nahlédnutí" mezi australské domorodce, jak si vysvětlují svět, zaobírají se jeho tajemstvími a dávají mu smysl. Záměrem autorky nejspíš bylo, ukázat nám skrze něj jak se "naučit" nebo vytvořit si svůj vlastní poměr k přírodě ale i k sobě.

A mě se to líbilo ... tohle vyprávění není podáno nijak dogmaticky, není to tak, že by si kladlo nějaký nárok na absolutní pravdivost. Naopak, získalo si mě neotřelostí svého pohledu na vztah člověka ... k sobě samému, ... k ostatním lidem ... k přírodě. Určitě nám neuškodí, když začneme o takových tématech víc přemýšlet a k Zemi přistupovat víc jako k živému organismu, a když začneme cítit větší zodpovědnost. Svůj postoj nikomu nevnucuje, jen vybízí k zamyšlení, ... ostatně čtěte a vytvořte si svůj vlastní názor :-):

"Veškerá setkání s ostatními lidmi přinášejí zkušenost a veškerá zkušenost znamená vazby vytvořené navždy."

"Teprve až pokácíte poslední strom, až otrávíte poslední řeku, až ulovíte poslední rybu, přijdete na to, že se peníze nedají jíst." (proroctví indiánského kmene Cree)

flycat
28.10.2014

Někdy mám pocit že bych tam nejradši okamžite odcestovala,ale je mi jasné že za dva dny bych byla na dně:o)))))(možná i dřív...)

irgole3
22.10.2014 5 z 5

Kniha mě velmi oslovila.Ráda jsem ji darovala kolegyním při odchodu ze zaměstnání.

zuza.floderova
28.08.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, je krásně zpracovaná. Jistě si ji přečtu ještě mnohokrát. :)