Poselství od protinožců

Poselství od protinožců https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129975/poselstvi-od-protinozcu-129975.jpg 4 662 135

Během svého putování s domorodci po Austrálii poznává hrdinka moudrost a úžasné sepětí domorodců (aboriginců) s přírodou a duchovní podstatu jejich způsobu života. Tak si postupně uvědomuje, co vše člověk ztratil civilizací, vůči čemu všemu ztratil citlivost - a především - jak hluboký a duchovně bohatý je zdánlivě primitivní svět původních obyvatel Austrálie. Příběh americké lékařky specializující se na přírodní léčitelství, které se naskytla příležitost poznat život jednoho australského domorodého kmene.... celý text

Literatura světová , New Age

Vydáno: , Knižní klub

Mutant Message Down Under , 1995

Prilen
18.10.2017 5 z 5

Vcelku mne ani nezajímá, zda je tato kniha (stejně jako druhý díl) někým označována jako výmysl, lež nebo fikce. Myslím, že mnoha čtenářům nejde ani tak o fakta, jako spíše o příběh a ten je zde poutavý, silný a dle mého názoru se zde podařilo autorce šířit to "poselství" pro ty, kteří chtějí naslouchat.Toto je jedna z mála knih, která mne po dlouhé době natolik pohltila, že jsem byla smutná, když jsem ji dočetla. Přála jsem si aby ten příběh ještě pokračoval...Vyřčená moudra ve mě zanechala cosi....
To splynutí s přírodou, se zemí, se zvířaty a samotných se sebou....kam se to z nás vytratilo lidi?
Za mě nádherný sen, ze které ho jsem se těžko probouzela do reality dnešní uspěchané, rádoby vševědoucí, konzumní doby.....k bezohlednosti, sobeckosti a destruktivnímu chování k přírodě některých z nás..
Zpravidla nečtu tutéž knihu vícekrát, ale toto je jedna z knih, ke které se ráda v budoucnu někdy vrátím a přečtu si znovu a znovu některé její pasáže.
Kdyby byla možnost dát více hvězd, dám více....takto alespoň 5. :-)

mschmidtova
07.10.2017 5 z 5

Vím o několika knížkách, které jsou pro mě pokladem, ale spousta lidí je označila jako odpad, nesmysl,.... Přesně o tom tato kniha je a autorka to i píše v předmluvě. Každý má právo si udělat názor. Kdo chce, pochopí, kdo nechce, odsoudí. Přesně takoví my bílí lidé jsme. Radši, než bychom něco přijali, odsoudíme to, hledáme špínu, místo, abychom hledali pravdu. Já jsem knihu pochopila a dávám si ji k pokladům, za které jsem ve svém životě ohromně vděčná.

Kopretina
05.10.2017 2 z 5

Kniha mi připadala uměle zrekonstruovaná, aby to vypadalo jako zajímavé dobrodružství. Jako nápad dobrý, proto dvě hvězdy, ale provedení mě nezaujalo. Stále autorka, jak vše zvládala, myslím, že kdyby to bylo ve skutečnosti, tak by ji tak dobře nebylo. Ani život a myšlení "domorodců" mě ničím zvlášť nezaujalo, vlastně všichni mysleli stejně jako ona, takže si naprosto rozuměli.

Jája92
19.09.2017 5 z 5

Jsem překvapená komentáři, které jsem si zde přečetla. Knihu jsem četla s tím, že se jedná o skutečný příběh a zde se dozvídám, že tomu tak není. Trochu mě to zklamalo, přesto je příběh napsán velmi dobře a zajímavým způsobem.

vandalka
07.09.2017 odpad!

Byla by to slušná fikce, kdyby se ji autorka nepokoušela vydávat za skutečnost. Pak je to jen ohavná lež.

Experiment
27.07.2017 2 z 5

Ťažko hodnotiť jednoznačne túto knihu. Bola mi dávaná do ruky ako skutočný príbeh, ale už počas čítania mi bolo jasné, že tu niečo nesedí. Ako cestopis by to bolo fajn, ale kedže to cestopis nie je, ako román je to velice velice slabé. Jediné čo v tom je dobré, sú tie myšlienky, ktoré áno priznávam sú krásne. Myslím si, že problém nie je ani v tom, že to nie je autentický príbeh. Čítal som Učenie dona Chuana a je to jeden z najsilnejších zážitkov, ktoré som pri knihe zažil. Ide skôr o ten tvrdohlavý postoj autorky, že to naozaj zažila aj napriek všetkým dôkazom a jej vlastnému priznaniu. Na druhú stranu beriem, že je možno zvoliť takýto prístup s myšlienkou väčšieho dobra a rozšírenia myšlienok, ktoré pokladáte za potrebné zdelenia. Ale zase po sebe zanecháte tisíce pomýlených ľudí, ktorí síce veria v pekné myšlienky no založené na falošnej pravde. S tým sa ja nedokážem stotožniť ak ešte berieme do úvahy, že samotný pôvodní obyvatelia Austrálie s tým mali obrovský problém.
A nakoniec ak si predstavím ten počet predaných kusov a to množstvo zarobených penazí...

ZuzkaBrůnová
09.06.2017 4 z 5

Kniha spojující cestopis a životní moudrost naprosto nenásilným a čtivým způsobe. Doporučuji každému přečíst alespoň jednou za život.

Atanone
13.05.2017 5 z 5

Nejde mi momentálně o to,jestli je kniha reálná,nebo není. Jde o to,co říká a na co upozorňuje. Ať už opomeneme osud Aboriginů (a to opomenutí je asi tak stejná ostuda jako to,že se jim teprve v poslední době dostává jakýchsi takýchsi oficiálních omluv) pořád je tu náš vztah k Zemi.
A jako starý tramp vím,že za pár dní v lese začnete vnímat věci úplně jinak.
Příroda bez nás přežije. My bez ní ne.

Ester71
07.03.2017 4 z 5

Ať už je příběh reálný nebo ne, určitě stojí za zamyšlení.

nadav
05.02.2017 5 z 5

Zajimava kniha, ktera nuti cloveka se zamyslet jak zijeme a kam se vlastne pirad zenwmw...

wooloong
08.01.2017 odpad!

Pokud by se jednalo o autobiografický zážitek (tak jsem knížku vnímala během čtení) zasloužila by si pět hvězd. No, možná čtyři, ten konec cesty v jeskyni mi přišel poněkud - rozpačitý. Jakožto usvědčený podvrh nemá cenu papíru na podpal v kamnech. V lepším případě. Ještě poznámka k anotaci - mladé lékařce bylo v době, kdy se měla zúčastnit přechodu Austrálie, čerstvých padesát, pokud si to dobře pamatuju.

strana1-100
29.12.2016 5 z 5

Tohle je jedna ze dvou zásadních knih na cestě mého duchovního probouzení. Cítila jsem z ní takovou čistotu a pravdivost. Vůbec přece nejde o to, jestli se to doopravdy stalo, nebo ne. Pravda, základní a velmi čistá, je v samé podstatě sdělení, v tom jak bychom mohli a měli žít v souladu se světem a se sebou. Je docela překvapivé, jaká diskuze kvůli autentičnosti zážitků a obviňování ze lži se kolem knihy po jejím vydání rozpoutala. Jako by lidé nedokázali, nebo záměrně nechtěli vidět právě to poselství, o které tu ve skutečnosti jde.

tkometka
28.12.2016 4 z 5

Kniha obsahuje hluboké myšlenky se kterými se dá jen souhlasit. Bohužel jsem příběh brala jako skutečnost a to mi uštědřilo zklamání. Pokud tento fakt ale odhodím za hlavu je to dobrá kniha.

tomazg
30.11.2016

Nenechte se knihou ošálit! Kniha je od prvního vydání prezentována a chápána jako skutečný příběh a svědčí o tom většina zdejších komentářů. Aboridžinská organizace prokázala faleš a kniha je přesto nadále vydávána! Myšlenka by nebyla zlá, ale autorka se nemorálně obohatila! Po přečtení http://dumbartung.org.au/report1.html
jsem rozzloben stejně jako podvedení domorodci!

Parisienne
29.10.2016 3 z 5

Knížka má přispět k "probuzení" lidstva a vyzvat k humánnímu nesobeckému chování a šetrnosti k přírodě. Zdálo se mi, jako by ve výkladu duchovních hodnot Opravdových lidí místy probleskovaly myšlenky nahlížené křesťanským prizmatem. To mě vytrhovalo z hlubšího vnímání poselství. Děj na mě působí nesouvisle. Ale nijak nechci snižovat snahy autorky, které se zdají ušlechtilé.

VladkaBU
15.08.2016 5 z 5

... ani nevím, proč jsem si tuto knihu před časem dala, že ji chci číst. Toto téma bylo pro mě nové, a jak jsem se postupně dostávala dál, pronikala jsem víc a víc do tajů klanu, který neřeší peníze, vzdělání, závist, ale zato rozumí přírodě, ví, jak ji využít ke svému životu, aniž by ji devastoval. Úplně jiný svět, který my bychom asi stěží zvádali.

Denika
13.08.2016 4 z 5

Čtivé, obohacující, krásné, někdy však těžko uvěřitelné. Ti "nejprimitivnější" jsou mnohdy duchem nejbohatší. Nejde o formu knihy, jde o její obsah, poselství - a to je věčné.

"Narodila jsem se s prázdnýma rukama. Zemřu s prázdnýma rukama. Život jsem poznala v jeho plnosti s prázdnýma rukama."

pafčaodřeky
19.04.2016 2 z 5

Poměrně čtivé ( o útrapách zhýčkaného bělocha mezi domorodci se čte dobře) fiktivní podbízivé poselství (civilizace je fuj!), jehož hodnotu snižuje to, že nám autorka předkládá zidealizovanou domorodou kulturu formou autobiografického románu. Tomu se říká podvod.

Agynek
14.04.2016 5 z 5

Kniha je skvělá - má v sobě hodně moudra a doporučuji všem uhoněným spotřebitelům

Evišťátko
08.04.2016 3 z 5

Navzdory dohadam zda jde o fikci či skutečnost,je v knize spousta zajímavých myšlenek,které stojí za to,aby se nad nimi člověk zamyslel.